هشدار: طلای مذاب نخریدبه گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، به دنبال سوالات متداول بسیاری از مردم در خصوص شرایط فعلی بازار سکه و طلا و تغییرات بازار ارز و قیمت جهانی طلا، وی در حال سرمایه گذاری در بازار سکه و طلا است. کار درسته یا نه دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن ممنوعیت حضور سرمایه گذاران در بازار طلای مذاب، ورود به بازار سکه و مصنوعات طلا را مطمئن ترین سرمایه گذاری دانست.

نادر بذرافشان تصریح کرد: در وهله اول تاکید ما این است که مردم به هیچ وجه وارد بازار طلا نشوند. برای کسانی که می خواهند در بازار طلا سرمایه گذاری کنند، مطمئن ترین راه پیشنهادی، بازار مصنوعات طلا به خصوص طلای کم مهاجرت است. علاوه بر این، سکه ها بهترین گزینه برای یک سرمایه گذاری مطمئن هستند.

دبیر هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: برخی معتقدند به دلیل حباب بزرگ سکه بهتر است وارد بازار مصنوعات شویم. در واقع در مقایسه می توان گفت درست است که حباب سکه در حال حاضر زیاد است اما در مقایسه با هزینه ساخت مقداری طلا چندان قابل توجه نیست. به عنوان مثال طلا که کارمزد ساخت بالایی دارد در مقابل بادکنک 800 هزار تومانی در مقابل 1.2 میلیون تومان چندان چشمگیر نیست.

وی افزود: به طور کلی بستگی به خود خریداران دارد که بخواهند وارد چه بازاری شوند، اما ورود به بازار طلای مذاب اصلا توصیه نمی شود؛ اما به هر حال به هیچ وجه توصیه نمی شود. از آنجایی که این یک رشته تخصصی است، طلای مذاب عمدتاً بین اعضای تجاری معامله می شود و در بخش تولید طلا استفاده می شود و اصالت آن برای عموم مردم به وضوح قابل تشخیص نیست. ضمناً تفاوت آنها در نمرات مطرح شده و تشخیص نمرات آن نیز تخصصی است.

بیشتر بخوانید  اوکراین 10 شخص حقیقی و حقوقی روسی را تحریم می کند - خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

بذرافشان تاکید کرد: در این سال ها افراد زیادی در خرید و فروش طلای مذاب دچار مشکل شده اند. مثلاً طلای مذاب را برای سرمایه‌گذاری می‌خریدند، اما در زمان فروش متوجه شدند که طلای مذاب یا اصل نیست یا کیفیت آن دقیق نیست. علاوه بر این، سرمایه گذاری در مصنوعات طلا به بخش تولید در این صنعت کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید