مجله گردشگری

راهنمای سفر به جای جای ایران
کیش
مشهد
بندر عباس
تبریز
قشم
ارومیه
اصفهان
بوشهر
هرمز
خدمات علی بابا

نیروهای پاره وقت چه طور می‌توانند سابقه بیمه‌ای خود را کامل کنند؟

به قلمF6t6VXGPck
به قلمF6t6VXGPck

سرفصل‌های مقالهآنچه دیگران می خوانند:

طبق اخبار شما: طبق ضوابط منتشر شده از سوی سازمان تامین اجتماعی، افرادی که به صورت پاره وقت (بخشی از ماه) در کارگاه های مشمول قانون بیمه های اجتماعی به کار گرفته می شوند و سابقه پرداخت حق بیمه برای آنها در نظر گرفته می شود، در صورت تمایل. ، ممکن است توجه داشته باشد طبق مقررات مربوطه باید درخواست پرداخت حق بیمه برای بخشی از ماه را ارائه و با انعقاد قرارداد سوابق پرداخت حق بیمه را تکمیل کند.

لازم به ذکر است ارائه درخواست، انعقاد قرارداد و پرداخت بخشی از حق بیمه ماهانه فقط در طول عمر بیمه شده امکان پذیر است و پذیرش درخواست بازماندگان تحت هیچ شرایطی مجاز نخواهد بود.

شرط سنی داوطلبان برای تکمیل سوابق کسری از یک ماه است

حداکثر سقف سنی برای پذیرش درخواست متقاضی برای تکمیل سوابق پرداخت حق بیمه و سوابق قسمت های ماه برای آقایان و بانوان 50 سال در تاریخ ارائه درخواست می باشد.

چنانچه سن متقاضی در زمان درخواست بیشتر از سن مذکور باشد، پذیرش درخواست وی منوط به داشتن سابقه حق بیمه قبلی معادل سن مقرر خواهد بود.

همچنین کلیه بیمه شدگانی که دارای حداقل 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه باشند از اعمال سقف سنی معاف خواهند بود.

بر اساس این آیین نامه، در صورت ادامه پرداخت بیمه و کار روزانه با وقفه هر ساله، متقاضی می تواند با ارائه درخواست و یک بار انعقاد قرارداد، سوابق آتی خود را تکمیل کند و نیازی به تمدید قرارداد برای موارد زیر نخواهد بود. سال ها. .

بیشتر بخوانید  این ۱۲ استان آخر هفته برفی می شوند

در صورت تاخیر بیش از یک سال در پرداخت حق بیمه به صورت کسری از یک ماه، پذیرش درخواست مجدد منوط به سقف سنی 50 سال و سایر شرایط مقرر در آیین نامه مذکور خواهد بود. .

سازمان بیمه اجتماعی موظف است حداکثر ظرف مدت دو ماه از تاریخ ثبت درخواست، حق یا نادرستی بیمه شده را تشخیص و مراتب را کتباً به متقاضی اعلام کند. متقاضی باید ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ با مراجعه به سازمان قرارداد را منعقد کند مشروط بر اینکه سه ماه از تاریخ ثبت درخواست تا انعقاد قرارداد نگذشته باشد.

امکان پرداخت حق بیمه در بخشی از ماه از روز ثبت درخواست

کاربران می توانند برای اولین بار حق بیمه کسری از ماه خود را حداکثر تا تاریخ ثبت درخواست پرداخت کنند و عدم وجود سوابق قبلی مربوط به قبل از اولین درخواست ملاک محسوب نمی شود. پرداخت.

نحوه و تاریخ واریز حق بیمه

بر اساس درخواست ارسالی و قرارداد امضا شده، متقاضی باید حق بیمه شش ماهه اول را از ابتدای آذر تا پایان بهمن هر سال و از ابتدای خرداد ماه سال بعد تا پایان سال جاری پرداخت کند. سال مرداد همان سال واریز حق بیمه هر بار شش ماه دیگر.

– در صورتی که متقاضی خارج از مدت مقرر حق بیمه را پرداخت نماید امکان پذیرش سوابق وجود ندارد و باید مبلغ پرداختی به وی مسترد شود.

سهم حق بیمه چقدر است؟

سهم حق بیمه متقاضیانی که این آیین نامه برای استفاده از تعهدات ناشی از قانون بیمه های اجتماعی (به استثنای پرداخت کمک های بیماری و بارداری) برای آنها اعمال می شود جمعاً 27 درصد است.

بیشتر بخوانید  عکس نوشته متولدین بهمن + عکس های پروفایل تبریک تولد پسران و دختران بهمنی

– پرداخت 3% حق بیمه در رابطه با حمایت موضوع این ماده به موجب ماده (28) قانون تامین اجتماعی به عهده دولت می باشد. همچنین سوابق ناشی از پرداخت حق بیمه کسری از ماه به دلیل عدم اشتغال بیمه شده در این مدت به عنوان سوابق سخت و زیان آور استفاده نخواهد شد.

– دستمزد روزانه مبنای پرداخت حق بیمه همان اجرت المثل در ماهی است که سابقه پرداخت حق بیمه جزئی از ماه ایجاد می شود مشروط بر اینکه کمتر از حداقل مزد مصوب شورای عالی کار نباشد. شورا و بالاتر از حداکثر مزد مصوب نباشد.

اگر بیمه شده به طور همزمان در محل دیگری بیمه شود چه اتفاقی می افتد؟

در صورتی که متقاضی بخشی از ماه حق بیمه پرداخت کرده یا خواهد پرداخت، چنانچه مشخص شود که همزمان با سازمان تامین اجتماعی و یا حقوقی مشابه با سایر صندوق های بیمه ای پرداخت کرده است، مبلغ پرداختی در دوره تداخلی باید باشد. به همین ترتیب باید آن را به او برگرداند و رکوردهای ایجاد شده را به دلیل آن حذف کنید.

در صورت وجود دوره پرداخت همزمان حق بیمه با سازمان بیمه‌های اجتماعی یا سایر صندوق‌های بیمه، باید مبالغ پرداختی در دوره همپوشانی به درستی مسترد و سوابق ایجاد شده با اعمال این آیین‌نامه حذف شود.

متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه خدمات مددکاری غیردولتی در سازمان بیمه اجتماعی و ورود به منوی بیمه شده/امور بیمه شده/ پرکردن سوابق پرداخت حق بیمه، اطلاعات را بررسی و تایید و در صورت نیاز اصلاح کنند. ضوابط و مقررات مربوطه و اعلامیه توافق، قرارداد مقتضی منعقد نماید.

بیشتر بخوانید  هشتمین محموله واکسن در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت


اشتراک گذاری
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *