نقش جالب نیکی کریمی در سریال یاغی / نیکی کریمی در سریال یاغی، فاجعه یا شاهکار؟ + عکس


به گزارش سلام نوح به نقل از اقتصاد آنلاین، نیکی کریمی متولد 28 آبان 1350 در تهران بازیگر و کارگردان سینما است. وی فارغ التحصیل رشته تجربی و دانشجوی رشته طراحی لباس در دانشگاه آمریکایی است که علاوه بر فعالیت هنری، مترجم و عکاس کتاب نیز می باشد.

سریال یاگی جدیدترین اثری است که نیکی کریمی در آن به ایفای نقش پرداخت.

نقش نیکی کریمی در سریال یاگی چیست؟

در پایان قسمت هشتم، نیکی کریمی در نقش و شمایلی متفاوت بازی را آغاز کرد. با گریم و رفتاری که تا حد زیادی از خود نشان داد، در همان ابتدا مختصات نقش خود را آشکار کرد.

نیکی کریمی را در «یاگا» با چتری های بسیار کوتاه و رنگ پوست زرد و کمی تیره می بینیم. مژه هایش افتاده و گویا به جای ابرو با مداد روی صورتش خط کشیده است. صورتش بی حال است و نگاهش هیچ احساسی را نشان نمی دهد. فک پایین او کمی به سمت راست متمایل شده و ظاهری خشن دارد.

نقش نیکی کریمی در سریال یاگی چیست؟  + عکس

نیکی کریمی که در نقش شیما ظاهر شده بود، موقعیت خود را در این سریال با آسیب دیدگی عمدی بازویش، دروغ گفتن از پشت و در نهایت بیهوشی عاطفه مشخص کرد. او حضوری کوتاه اما مهم در سریال داشت و تصویر واضح تری از گذشته پیچیده طلا و باخمن و رابطه معنوی او با باخمن ارائه کرد.

به گفته نیکی کریمی، شیما یک یاغی، دیوانه، دیوانه، افسرده، شیدایی، دوقطبی، اما بی گناه است. شیما زنی است که برگشت تا خیلی چیزها را روشن کند و دروغ زندگی را افشا کند اما در نهایت با گلوله کشته شد. این اجرای کوتاه را باید متفاوت ترین بازی نیکی کریمی در سال های اخیر دانست. کریمی به چهره جذابش معروف است، اما این بار برای برجسته کردن شخصیتی متفاوت، آرایش سنگینی انجام داد.

بیشتر بخوانید  توقف خانگی صنعت نفت آبادان در برابر منسوجات مازندران

خانواده نیکی کریمی

او اصالتاً از طرف پدرش اهل تفرش استان مرکزی است. او یک برادر به نام «خسجار» و یک خواهر به نام «نازنین» دارد که با پدر و مادرشان در انگلستان زندگی می کنند.

نیکی کریمی; از همکاری با افکامی تا حاتمی کیا

نیکی کریم متولد 28 آبان 1350 در سال 1347 با فیلم گلدان به کارگردانی جمشید حیدری وارد سینما شد اما یک سال بعد با ایفای نقش مهین ناظری در این فیلم با او آشنا شدیم. . «عروس» به کارگردانی بهروز افکامی. او در این فیلم با ابوالفضل پورعرب که آن روزها ستاره بود بازی کرد و نام و چهره اش در خاطره ها ماندگار شد.

کریمی از آن زمان تاکنون در فیلم‌های مطرح بسیاری بازی کرده است. در کارنامه این هنرمند 69 فیلم فیلمبرداری شد که در میان آنها خاطره انگیزترین بازی در فیلم های داریوش مهرذوی و ابراهیم حاتمی کی یعنی فیلم های پری، سارا، بوی پیراهن یوسف و برج مینو به چشم می خورد.

فیلم «جوخه دختر» به کارگردانی منیر قیدی، آخرین ساخته نیکی کریمی تا به امروز است و چند سالی است که بیشتر به کارگردانی، تهیه کنندگی و ساخت مستند پرداخته است.

کریمی در این سال ها بیشتر در نقش زنانی ظاهر می شد که ظاهری مدرن داشتند اما از درون با مشکلاتی مواجه بودند. بیشتر نقش های او درباره زنان طبقه متوسط ​​و بالاست.

اولین کارگردانی نیکی کریمی

یک شب فیلمی به کارگردانی نیکی کریمی است که اولین تجربه کارگردانی این هنرمند است.

فیلم سینمایی «چند روز بعد» به کارگردانی و نویسندگی نیکی کریمی دومین ساخته سال 85 این کارگردان است که داستان زنی به نام شهرزاد است که باید تصمیم مهمی در زندگی خود بگیرد.

نیکی کریمی در نگاه اتابایی

نیکی کریمی در نگاه اتابایی

سوت پایان به کارگردانی و نویسندگی نیکی کریمی در سال 1368 فیلمبرداری شد و نیکی کریمی علاوه بر کارگردانی در آن به ایفای نقش پرداخت. این اثر را می توان اولین قسمت مهم کارنامه کارگردانی کریمی دانست.

اتابا فیلمش کن کارگردان: نیکی کریمی که تهیه کننده این فیلم نیز بوده است هادی حجازی فر این بازیگر که به عنوان نویسنده و بازیگر شناخته می شود در این فیلم با نیکی کریمی همکاری داشت. آتابایی را باید مهم ترین فیلم کریمی دانست.

دلیل ازدواج نکردن با نیکی کریمی

نیکی کریمی همچنان مجرد و مجرد است و هر وقت با این سوال مواجه می شود که چرا ازدواج نمی کند، می گوید; این سوالات به دور از ادب است.

دیدگاهتان را بنویسید