نظارت شدید بر اجرای طرح دارویار در فارسآنچه دیگران می خوانند:

به گزارش خبرنگار شمانیوز از شیراز، دکتر “محمد جواد راعی” در جمع نمایندگان رسانه های استان، فرا رسیدن هفته دولت را گرامی داشت و از تلاش اصحاب رسانه برای آشنایی مردم جامعه با خدمات و اولویت های حوزه سلامت قدردانی کرد.

وی اجرای صحیح طرح ملی «دریور» را از محورهای مهم فعالیت های جاری این معاونت خواند که به منظور انتقال یارانه دارو از ابتدای چرخه (مواد اولیه و واردات آن) به معاونت علمی در حال اجراست. پایان چرخه (مصرف کنندگان).

دکتر راعی بیان کرد: از ابتدای اجرای طرح ملی داروسازی، جلسات روزانه کارکنان با حضور رئیس دانشگاه، معاونین و مدیران ارشد دانشگاه و نهادها و سازمان های نظارتی با محوریت نظارت بر روند اجرای صحیح این طرح در استان، بررسی مشکلات داروخانه ها و راهکارهای عملیاتی در این زمینه.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به «پیشگیری از قاچاق معکوس دارو» به عنوان یکی از مزایای اجرای طرح ملی دارو از پوشش بیمه ای 366 قلم داروی بیماری های مزمن از جمله فشار خون، دیابت و … بیماری های قلبی عروقی و برخی داروهای اعصاب و روان در طرح ملی دارو اعلام شده است.

این مقام مسئول در دانشگاه همچنین تشکیل دو معاونت جدید معاونت غذا و دارو شامل معاونت تجویز و مصرف منطقی دارو و مبارزه با قاچاق کالاهای بهداشتی را گامی برشمرد. در توسعه خدمات در این حوزه که در سال گذشته انجام شد.

دکتر راعی تشکیل کارگروه گیاهان دارویی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای کمک به رونق تولید گیاهان دارویی در استان فارس و نظارت بر روند پیشرفت پروژه شهرک صنعتی دارویی در استان را از دیگر محورهای این مجلس دانست. فعالیت.

بیشتر بخوانید  کومان: شکست را دوست ندارم

وی ادامه داد: همچنین با تلاش ها سامانه الکترونیکی تجویز شیرخشک یارانه ای در استان فارس با تایید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو برای اجرای سراسری در حال اجراست. برنامه با محوریت دانشگاه علوم پزشکی شیراز.

دکتر راعی افزود: برای تسهیل در فرآیند تهیه نان گرم بیماران سلیاک، اولین نانوایی سنگگ این بیماران در صدرا راه اندازی شده است.

این مقام مسئول دانشگاه علوم پزشکی شیراز یکی دیگر از دستاوردهای این معاونت آموزشی را امکان صدور مجوز برای تولید برخی محصولات دانش بنیان با فناوری پیشرفته در استان فارس از جمله تجهیزات آندوسکوپی، پروب سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی برای اولین بار دانست. در کشور.

به گفته معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شهریور ماه سال گذشته، مدت زمان بررسی و تصویب طرح های کارخانه های مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی از 9.4 روز به 6.5 روز افزایش یافته است. و زمان صدور مجوز تولید مواد غذایی و آرایشی در استان فارس از 12.7 روز به 9.8 روز کاهش یافت و بیش از 2500 پروانه بهداشتی در استان صادر، تمدید و تغییر یافت.

وی همچنین از لغو حواله های کاغذی برای دریافت داروهای مورد نیاز مراکز معتادان متجاهر استان خبر داد که به منظور تسریع در این زمینه انجام شد.


دیدگاهتان را بنویسید