نسخه بوعلی سینا برای منافذ باز پوست


نسخه بوعلی سینا برای منافذ باز پوست، را برای شما عزیزان و کاربران محترم مجله دلگرم قرار داده ایم , با مجله دلگرم همراه باشید.

 نسخه بوعلی سینا برای منافذ باز پوست

نسخه بوعلی سینا برای منافذ باز پوست

منافذ دروازه هایی هستند که از طریق آن سبوم به سطح خارجی پوست می رسد. در پایین ترین نقطه از منافذ سبوم تولید می شود که کار سبوم حفظ رطوبت و هیدراتاسیون سطح پوست است. گاهی اوقات، عدم تعادل هورمونی می تواند بیش از حد سبوم تولید کند منجر به چرب شدن بیش از حد پوست می شود. کسانی که غدد چربی بیش از حد فعال دارند منافذ بزرگتری دارند.

با این حال، پوست چرب، تنها عاملی است که منافذ را گشاد میکند. بسیاری از علل دیگر در آسیب منافذ تاثیر دارند که پیری است. در دوره پیری پروتئین طبیعی مانند کلاژن و الاستین کاهش می یابد،. این مسئله موجب کاهش انعطاف پذیری پوست، در نهایت باعث اتساع منافذ می شود. . اشعه UV خورشید نیز به کلاژن پوست آسیب رسانده با پیری یا قرار گرفتن در معرض آفتاب ، تقریبا منافذ بزرگ می شوند.

منافذ تنگ

اگر منافذ پوست تنگ‌تر از حد معمول باشد، نوعي سفتي و سختي در سطح منافذ ايجاد مي‌شود. سلول‌ها نزديك به هم قرار مي‌گيرند و به مواد زائد سطح پوست و درون بدن اجازه خروج از بدن نمي‌دهند. در نتيجه فضولات پوستي در يك‌جا تجمع پيدا مي‌كند و ناهمواري‌هايي روي پوست تشكيل مي‌شود. شايد بشود اين ناهمواري‌ها را به حفره‌هاي روي سطح ماه تشبيه كرد. علاوه بر اين تنگي منافذ پوست باعث به وجود آمدن بثورات جلدي هم مي‌شود؛ يعني انواع جوش‌هاي چركين و آكنه هم تحت تاثير تنگي منافذ پوست ممكن است به وجود بيايد.

بیشتر بخوانید  فواید معجزه آسای روغن شترمرغ برای پوست

يك ماسك مناسب

دو قاشق غذاخوري‌گل‌ختمي و پنيرك و يك قاشق غذاخوري بابونه را پودر كنيد. سپس با يك يا دو ليوان آب بجوشانيد. وقتي آب آن كاملا تبخير شد، بگذاريد خمير قدري خنك شود. بعد به مدت نيم‌ساعت آن را به شكل ماسك روي صورت قرار دهيد. تا زماني كه وضعيت منافذ بهبود نسبي پيدا كنند مي‌توانيد روزي يك‌بار از اين ماسك استفاده كنيد. اما بعد هفته‌اي دو تا سه بار استفاده از اين ماسك كافي است. در صورت تمايل مي‌توانيد مقدار مواد را به دلخواه خودتان چندبرابر كنيد اما يادتان باشد مقدار بابونه بايد نصف مقدار ختمي و پنيرك باشد. حتما بايد اين تناسب بين مواد رعايت شود.

 نسخه بوعلی سینا برای منافذ باز پوست

منافذ باز

بازبودن منافذ پوست هم درست مثل تنگي آن مي‌تواند باعث بروز مشكلات پوستي و غير پوستي شود. اگر منافذ در محل رويش موها باز شوند، قطعا باعث ريزش مو مي‌شود. اما در غير از اين نواحي مشكلات ديگري به وجود مي‌آورد. از بدن بخاراتي به شكل حرارت متصاعد مي‌شود كه بايد از اين منافذ باز عبور كند. اگر اخلاط چسبنده در اطراف پوست وجود داشته باشد، باعث چسبيدن لايه‌لايه مواد در منافذ پوست مي‌شود. وقتي اين مواد خشك شد، ناراحتي‌هاي پوستي به شكل دمل و چرك روي پوست ظاهر مي‌شود.

يك ماسك مناسب

گلنار، تاج‌ريزي و پنيرك را به مقدار مساوي پودر و با هم مخلوط كنيد. (مثلا اگر يك قاشق پودر گلنار داريد، حتما مقدار تاج‌ريزي و پنیرك هم بايد يك قاشق باشد.) پودر به دست آمده را با يك يا دو ليوان آب بجوشانيد. وقتي آب كاملا تبخير شد، اجازه دهيد خميرتان خنك شود. بعد آن را به شكل ماسك روي پوست قرار دهيد. اوایل تا زمان حاصل شدن بهبودي نسبي منافذ، روزي يك‌بار لازم است، ماسك بگذاريد ولي بعد از آن استفاده از ماسك دو يا سه بار در هفته كفايت مي‌كند.

بیشتر بخوانید  فواید و عوارض استفاده از برس شستشوی صورت

گردآوری: مجله اینترنتی دلگرم


دیدگاهتان را بنویسید