نحوه مصرف و عوارض شربت سه مخلوط


شربت مخلوط سه گانه یک پاک کننده خون قوی است

شربت سه مخلوط (تصفیه کننده خون) یکی از قوی‌ترین داروها در بلوغ (جذب و دفع) ناخالصی‌های غیرطبیعی بدن (اعم از ناخالصی‌های شناور یا رسوب‌شده در اندام‌ها) از جمله سودا غیرعادی، سودا محرک از مخاط و سودا از سوزاندن صفرا و دافع غلظت و ویسکوزیته خون. و در عین حال به بدن هایی مانند تقویت معده، کبد، طحال، کلیه ها و سایر اندام ها کمک می کند.

همچنین استفاده از شربت سه گانه باعث سبک شدن بدن و افزایش سطح مقاومت و سیستم ایمنی بدن می شود. شربت سه مخلوط نمونه ای از بهترین طب سنتی است که با بیان تجربیات دانشمندان هند و پاکستان و سایر ملل نشان دهنده مهر تایید اثرات استثنایی آن است.

استفاده از “سه شربت مخلوط”

 1. بدن را از ناخالصی های قابل اشتعال و ملتهب پاک می کند
 2. به صورت مخلوط از سه مخلوط (بلغم، سودا و صفرا) توصیه می شود یک هفته قبل از درمان گنبد، فلاشینگ و درمان با زالو استفاده شود تا پس از استفاده از گنبد، فلاشینگ و زالو به عنوان یک زالو استفاده شود. ملین .
 3. به تعادل گرمای کبد و بازیابی عملکرد طبیعی کمک می کند
 4. کمک به رفع انواع مشکلات پوستی مانند اگزما و خارش، جوش و لک، تیرگی پوست و تیرگی دور چشم
 5. کمک به درمان بیماری هایی مانند پمفیگوس، بهجت، پسوریازیس، آفت دهان، یرقان، تلخی و دانه بندی روی زبان، ریزش مو، واریس، گرفتگی عروق (به ویژه عروق کرونر)، بواسیر و…
 6. به رفع رفلاکس و اسیدیته معده کمک می کند
 7. به از بین بردن لخته شدن خون و مشکلات آن کمک می کند و هماتوکریت را در خون متعادل می کند
 8. کمک به رفع جوش ها و خارش پوست سر و بثورات پوستی ناشی از وجود ناخالصی های پوسیده
 9. به تقویت سیستم ایمنی و افزایش مقاومت بدن در برابر بیماری ها کمک می کند
 10. جایگزین بسیار مناسبی برای جوشانده های بالغ صفرا، سودا و بلغم است
بیشتر بخوانید  درمان کم تهاجمی ستون فقرات

نحوه مصرف شربت تریپل میکس

 • در درمان خلط صفراوی مصرف بیش از حد 4 روز و 2 بار در روز (یک ساعت بعد از صبحانه و 3 ساعت بعد از ناهار طبق دستورالعمل مصرف). سپس یک شربت ملین (طبق دستور) بدهید.
 • در درمان سودا خلط مصرف بیش از حد 14-14 روز و 2 بار در روز (یک ساعت بعد از صبحانه و 3 ساعت بعد از ناهار، طبق دستورالعمل مصرف). سپس ملین بدهید.
 • در درمان خلط مصرف بیش از حد 9-12 روز و 2 بار در روز (یک ساعت بعد از صبحانه و 3 ساعت بعد از ناهار طبق دستورالعمل مصرف). سپس یک شربت ملین بدهید. در درمان خلط شربت سه مخلوط را به جای آب با یکی از دم کرده زیره، اسطوخودوس، بهارنارنج، بیدمشک یا رازیانه رقیق کنید.

دستور استفاده از شربت سه شربتی

3 قاشق غذاخوری شربت را با نصف لیوان آب جوشیده سرد شده مخلوط کرده و میل کنید (ترجیحاً 3 ساعت بعد از ناهار).

مواد شربت سه مخلوط

میوه آلو بخارا، ریشه و میوه کاسنی، قسمت بالای زمین گل بنفشه، ساقه یونجه، پرسیاوشان، شاهتره، گل گافه، عناب، سپستان، آمله مخشر، گل گاوزبان، گل رز، ترنجبین، خار مریم

موارد منع مصرف شربت سه گانه

 1. زنان حامله
 2. افراد زیر 5 سال

توجه:

استفاده كردن شربت سه مخلوط (تصفیه کننده خون) در افراد 8 تا 15 سال نیمی از ترتیب مصرف و در افراد بین 5 تا 8 سال یک سوم ترتیب مصرف می باشد. استفاده از این شربت برای افراد زیر 5 سال ممنوع است.
استفاده از این شربت را حداقل تا 14 روز ادامه دهید.
در صورت فراوانی و شدت خلط پوسیده به مدت 21 یا تا 40 روز استفاده شود. شربت سه مخلوط ادامه دادن.

بیشتر بخوانید  خواص و عوارض مکمل یوهمبه مکملی اسرارآمیز


دیدگاهتان را بنویسید