نتیجه دادگاه محسن لرستانی چه بود؟


نتیجه دادگاه محسن لرستانی چیست؟

حکم محسن لرستانی چیست؟

دلگرم کننده: جلسه رسیدگی به پرونده محسن لرستانی در شعبه بیست و هشتم دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار شد.

به گزارش ایسنا، سید کاظم حسینی، وکیل مدافع محسن لرستانی، چند روز پیش (۱۳ مهر) درباره پرونده موکلش گفت: موکلم ۱۲ اسفند ۹۷ در منزل مادرش در سعادت آباد بازداشت شد و از آن زمان تاکنون در زندان به سر می برد.

وی افزود: پرونده موکلم با شکایت مدعی العموم و صدور کیفرخواست «افساد فی الارض» به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی تهران ارسال شد.

حسینی تصریح کرد: موضوع اتهام موکلم مربوط به مسائل اخلاقی و خصوصی بود که در فضای مجازی منتشر کرد و هیچ مدعی خصوصی وجود ندارد.

بیشتر بخوانید::

جرم محسن لرستانی چیست + جزئیات

دانلود آهنگ های غمگین محسن لرستانی

گلچین بهترین آهنگ های شاد محسن لرستانی

مجموعه کامل آهنگ های شاد و غمگین محسن لرستانی خواننده کرد

به گزارش ایسنا، ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی در خصوص افساد فی الارض و مجازات آن مقرر می دارد:

هر کس مرتکب جنایت علیه تمامیت جسمانی افراد، جنایت علیه امنیت داخلی یا خارجی کشور، نشر اکاذیب، اخلال در نظام اقتصادی کشور، سوزاندن و تخریب، اشاعه مواد سمی و میکروبی و خطرناک یا ایجاد مراکز فساد و فحشا شود. یا معاون، مفسد فی الارض تلقی می شوند و به نحوی به اعدام محکوم می شوند که موجب اخلال جدی در نظم عمومی، ناامنی یا آسیب بیشتر به تمامیت جسمانی افراد یا اموال عمومی و خصوصی و یا اشاعه فساد یا فحشا در سطح وسیع شود.

بیشتر بخوانید  اعلام عزای عمومی به مناسبت حادثه هواپیمای اوکراین

تبصره- در صورتی که دادگاه دلیلی دال بر قصد برهم زدن نظم عمومی، ایجاد ناامنی، ایجاد ضرر و زیان شدید یا اشاعه فساد یا فحشا در سطح وسیع نیابد یا بداند اقدامات انجام شده مؤثر بوده و برای جرم، مجازات کیفری دیگری در نظر گرفته شده است. «در غیر این صورت بسته به عواقب زیانبار جرم، مرتکب به حبس تعزیری درجه پنج یا شش محکوم خواهد شد.


دیدگاهتان را بنویسید