مجله گردشگری

راهنمای سفر به جای جای ایران
کیش
مشهد
بندر عباس
تبریز
قشم
ارومیه
اصفهان
بوشهر
هرمز
خدمات علی بابا

مژده دولت از خرید خودرو

به قلمF6t6VXGPck
به قلمF6t6VXGPck

سرفصل‌های مقالهآنچه دیگران می خوانند:

دولت در مورد خرید اطلاع رسانی کرد ماشین به مردم قرعه کشی نمی دهد. وزیر صمت در مورد تدارکات توضیح داد ماشین در بورس ارائه شده است. تعدادی خودرو از قرعه کشی خارج شدند مانند «شاهین» و «کویک آر» که تولید آن ها افزایش یافته و عرضه و تقاضا متعادل است. کدام ماشین قرعه کشی نیست؟

کدام خودروها بخت آزمایی ندارند؟

سجدرضا فاطمی امین درباره گشایش خرید و فروش خودرو در بورس و اینکه آیا این نحوه ارائه بر کیفیت خودروها که سال هاست گلایه خریداران بوده است یا خیر، گفت: در واقع بورس یک بازار است. مکانیسم قیمت و نه در مورد کیفیت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: بورس خودرو سازوکاری شفاف برای معاملات است. اینکه خودرو به بازار می آید هم از نظر قیمت باید در نظر گرفته شود و هم راحتی خرید و فروش و ربطی به کیفیت ندارد.

وی درباره اینکه آیا فروش خودرو در بورس بر خرید و فروش از طریق قرعه کشی تاثیر می گذارد یا خیر، گفت: ما سه مکانیزم برای فروش خودرو داریم، سری خودرو در قرعه کشی است، سری خودروهایی مانند «شاهین» و «کوئیک». ر» که تولید بالایی دارند و عرضه و تقاضا در تعادل هستند، از قرعه کشی خارج شدند.

فاطمی امین ادامه داد: یک مکانیزم بورس کالا است که قیمت پایه وجود دارد و رقابت وجود دارد و کاملا مشخص می شود که قیمت واقعی چقدر است، هر کدام از این سه سازوکار مسیر خود را دارد.

بیشتر بخوانید  پرداخت یک هزار میلیارد تن غرامت خسارات ناشی از خشکسالی


اشتراک گذاری
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *