مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

معنی ایموجی‌های دست | هر ایموجی دست چه پیامی را به مخاطب انتقال می‌دهد؟

Picture of به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


اگر یک عکس ارزش هزار کلمه را داشته‌باشد، پس یک ایموجی ارزشی معادل ده هزار کلمه دارد. اما با وجود تعداد بسیار زیاد ایموجی‌ها، از کجا باید بدانید که کدام ایموجی انتخاب درستی برای انتقال مفهوم کلام شما در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها است؟ در ستاره قبلا برای شما گفته‌ایم که ایموجی‌های قلب و یا ایموجی‌های حیوانات چه معنایی دارند و امروز به سراغ ایموجی‌های دست می‌رویم تا معنی و مفهوم پشت هر ایموجی را به شما بگوییم. 

نکته‌ای که باید بدانید این است که زبان ایموجی‌های دست بسیار گسترده است و حتی گاهی اوقات به نظر می رسد که تعابیر آن‌ها بسته به فرهنگ محلی متفاوت است. (برای مثال  ایموجی 🙏، که در ژاپن به معنای سپاسگزاری است، اما در کشورهای دیگر به طور گسترده به دعا کردن و یا به اصطلاح بزن قدش! (High five) تعبیر می‌شود.)

ایموجی‌های دست

معنی ایموجی‌های دست

۱- تکان دادن دست (👋)

emoji-timeline

ایموجی 👋 برای سلام یا خداحافظی استفاده می‌شود و همچنین ممکن است از ایموجی “تکان دادن دست” به شوخی استفاده شود. برای مثال، اگر دوستتان درباره چیزی شما را مسخره می‌کرد، می‌توانید با شکلک 👋 این پیام را منتقل کنید که: «من از صفحه چتت بیرون می‌روم!».

۲- کف دست بالا برده (✋)

emoji-timeline

ایموجی ✋ برای گفتن «ایست» است. درست همانطور که ممکن است دست خود را بالا بگیرید و از کسی بخواهید بایستد یا سخن نگوید، می توانید همین کار را در متن با این ایموجی انجام دهید. یا می‌توانید از این ایموجی برای بیان اصطلاح بزن قدش! استفاده کنید (البته از ایموجی 🙏 بیشتر برای این منظور استفاده می‌شود). در جلسات یا کلاس‌های مجازی، از ایموجی «کف دست بالا برده» برای اجازه برای پرسیدن سؤال نیز استفاده می‌شود.

۳- پشت دست بالا برده (🤚)

emoji-timeline

ایموجی 🤚 ممکن است به معنای توافق با موضوع مورد بحث باشد. همچنین می‌توان از آن برای اطلاع از این که به چیزی رای می‌دهید استفاده کرد. از آنجایی که این ایموجی تقریبا شبیه ایموجی ✋ است، معانی یا کاربردهای رایج زیادی ندارد.

۴- دست با انگشتان باز (🖐️)

emoji-timeline

از این ایموجی 🖐️ می‌توان برای نشان دادن عدد ۵ استفاده کرد و همچنین ممکن است از آن برای گفتن «سلام» یا «ایست!» به‌جای استفاده از ایموجی‌های رایج‌تر 👋 و ✋ استفاده شود.

۵- دست راست (🫱)

emoji-timeline

ایموجی 🫱 ممکن است نشان‌دهنده کسی باشد که دستش را برای کمک دراز می‌کند. همچنین ممکن است برای نشان دادن یک ضربه، لمس، ضربه زدن یا نشان دادن جهت خاصی استفاده شود. ممکن است از این ایموجی‌ها برای گفتن اینکه می‌خواهید معامله کنید، استفاده شود. 

۶- دست چپ (🫲)

emoji-timeline

این ایموجی نیز مشابه ایموجی دست راست (🫱) است. نکته‌ی این دو ایموجی این است که از نظر عملکردی، ایموجی‌های «دست چپ» و «دست راست» برای به تصویر کشیدن دست دادن دو نفر با دو رنگ پوست مختلف ایجاد شده‌اند که از طریق شکلک استاندارد «دست دادن» (🤝) امکان‌پذیر نیست. (برای مثال؛ “قبوله؟ 🫱🏿🫲🏽”)

۷- کف دست رو به پایین (🫳)

emoji-timeline

ایموجی 🫳 ممکن است به این معنی باشد که شخصی چیزی را رها کرده است و یا ممکن است به دنبال یک شی گم شده یا به سمت کسی دراز شوند. بسته به فرهنگ محلی این ایموجی همچنین می‌تواند نشان‌دهنده اخراج، مذاکره یا اشاره باشد.

۸- کف دست رو به بالا (🫴)

emoji-timeline

ایموجی 🫴 می‌تواند نشان‌دهنده بلند کردن یا ارائه چیزی باشد. بسته به فرهنگ محلی، از این ایموجی ممکن است برای نشان دادن اینکه کسی چیزی یا کسی را خواستار است و یا به او اشاره دارد نیز استفاده شود. در ضمن ممکن است از ایموجی 🫴 برای بیان ژست کف دست رو به بالا که در طول مدیتیشن استفاده می‌شود، استفاده کنند.

۹-  کف دست رو به راست ()

این ایموجی می‌تواند نشان‌دهنده رد یا احتیاط باشد و ممکن است برای درخواست سکوت و توقف از کسی استفاده شود. 

بیشتر بخوانید  افتتاح مدرسه تخصصی حفظ قرآن برای اولین بار در فارس

۱۰- کف دست رو به چپ (emoji-timeline)

emoji-timeline

این ایموجی نیز همانند ایموجی بالا نشان‌دهنده رد یا احتیاط است. با این حال، معمولا این دو ایموجی با هم برای تشکیل اصطلاح بزن قدش! استفاده می‌شوند.

۱۱- باشه، OK (👌)

emoji-timeline

ایموجی 👌 نشان‌دهنده توافق یا رضایت است و همچنین پیام‌های «من خوبم»، «درست است» یا «به نظر خوب می‌رسد» را می‌رساند. در موقعیت‌های نادر، ممکن است وقتی به کسی می‌گویید چقدر به کسی یا چیزی اهمیت می‌دهید، از این ایموجی استفاده می‌شود یعنی به اندازه فاصله بین انگشتان خم شده ایموجی اهمیت می‌دهید!). 

۱۲- انگشتان جمع شده (🤌)

emoji-timeline

این ایموجی که اخیرا میان کاربران بسیار ترند شده‌است، یک حرکت ایتالیایی است که این ژست معمولا برای مخالفت، ناامیدی یا ناباوری استفاده می‌شود و می‌تواند به معنای “چه می‌خواهی؟” یا “چی می‌گی؟” استفاده می‌شود. در سایر فرهنگ‌ها، این ژست برای بیان “آرام باش”، “صبور باش” و “وایسا!” استفاده می‌شود.

۱۳- دست در حال نیشگون گرفتن (🤏)

emoji-timeline

این ایموجی که اخیرا به لیست ایموجی‌ها اضافه شده‌است، برای زمانی به کار می‌رود که مقدار کوچکی از چیزی را بخواهید نشان دهید. ایموجی «دست در حال نیشگون گرفتن» همچنین می‌تواند برای نشان دادن این که چیزی بسیار کوچک است، معمولا به روشی آزاردهنده استفاده می‌شود. برای مثال؛ “من این اندازه (🤏) نزدیک به فروپاشی ذهنی هستم”

۱۴- دست به نماد پیروزی (✌️)

emoji-timeline

ایموجی ✌️ بیشتر به عنوان علامت صلح شناخته می‌شود و در برخی مواقع برای خداحافظی یا گفتن شب بخیر نیز استفاده می شود. همچنین می‌توان از آن برای گفتن، «من فقط سردم است»، «سلام بر تو» یا برای نشان دادن عدد ۲ استفاده کرد.

۱۵- انگشتان ضربدری (🤞)

emoji-timeline

ایموجی🤞برای آرزوی شانس برای کسی استفاده می‌شود. همچنین می‌توانید از آن برای آرزوی یک نتیجه خاصاستفاده کنید. همانند ایموجی 🙏، ایموجی «انگشتان ضربدری» گزینه خوبی برای زمانی است که می‌خواهید نتیجه خاصی را نشان دهید. برای مثال؛ “من واقعا امیدوارم که سارا به مهمانی امشب بیاید🤞”

۱۶- انگشت شست و اشاره ضربدری (🫰)

emoji-timeline

ایموجی 🫰 نشان دهنده عشق یا پول است. وقتی صحبت از پول می‌شود، این ایموجی شبیه این است که مردم دو انگشت خود را به هم می‌مالند، انگار که پول نقد می‌خواهند. یا، می‌توان از آن برای نماد عشق استفاده کرد، زیرا شبیه «قلب‌های انگشتی» است که در میان استن‌های کی‌پاپ در کره جنوبی رایج است. برای مثال؛ “نمی‌توانم باور کنم که شما به اندازه من BTS را دوست دارید! 🫰🫰🫰”

۱۷- دست به شکل دوستت دارم (🤟)

emoji-timeline

ایموجی 🤟 برای گفتن “دوستت دارم” به کسی استفاده می‌شود. این نماد ترکیبی از حروف I-L-Y است که مخفف “I love you” است. این ایموجی اغلب با شکلک 🤘 اشتباه گرفته می‌شود.

۱۸- دست به شکل نماد شاخ (🤘)

emoji-timeline

🤘 ممکن است هنگام بحث در مورد کنسرت‌ها، گروه‌های موسیقی یا نماد”راک اند رول” استفاده شود. با این حال، در برخی کشورها، مانند اسپانیا، یونان و ایتالیا، علامت شاخ یک حرکت بسیار مبتذل است که به معنای خیانت شریک زندگی شخصی است. 

۱۹- دست به شکل به من زنگ بزن (🤙)

emoji-timeline

ایموجی 🤙 رسما به معنای «به من زنگ بزن» است. 

۲۰- انگشت اشاره به سمت چپ (👈)

emoji-timeline

این ایموجی به همراه ایموجی👉 علاوه بر اشاره کردن به چیزی، برای نشان دادن مفهوم سیمپ هستند. این اصطلاح اینترنتی به صورت تحقیرآمیز برای شخصی (معمولا مذکر) استفاده می‌شود که به شخص دیگری (معمولا مؤنث) به صورت افراطی توجه نشان می‌دهد. 

۲۱- انگشت اشاره به سمت راست (👉)

emoji-timeline

ایموجی‌های 👈👉 اغلب همراه با هم به کار می‌روند و می‌توانند به طور جداگانه برای نشان دادن در یک جهت خاص یا مثل فلش استفاده شوند.

۲۲- انگشت اشاره رو به بالا (👆)

emoji-timeline

این ایموجی به عدد یک اشاره دارد و می‌توان از آن برای نشان دادن اینکه شخصی می‌خواهد سؤالی بپرسد یا به عنوان راهی برای گفتن «صبر کن» یا «یک ثانیه صبر کن» استفاده کرد.

بیشتر بخوانید  فال فرشتگان الهی امروز چهارشنبه۱۸ بهمن ماه ۱۴۰۲ | امروز فرشتگان برای متولدین هر ماه چه خبر خوشی دارند؟

۲۳- انگشت اشاره رو به پایین (👇)

emoji-timeline

ایموجی👇 نشان می‌دهد که باید به پایین نگاه کنید. اغلب در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی به‌عنوان یک علامت برای نگاه به پایین استفاده می‌شود و به این ترتیب خواننده می‌تواند پیوندی که در زیر مطلب آمده را دنبال کند یا زیرنویسی را بخواند. برای مثال؛ “شما باید این ویدئو را ببینید👇”

۲۴- انگشت اشاره رو به جلو (🫵)

emoji-timeline

ایموجی 🫵 بر کلمه “شما” تاکید دارد. این ایموجی کمی تهاجمی زمانی ارسال می‌شود که شما واقعا می‌خواهید بر نقش طرف مقابل تأکید کنید. به عنوان مثال، ممکن است به هم اتاقی خود بگویید که نوبت اوست که حمام را تمیز کند، یا ممکن است به بهترین دوست خود بگویید که او خیلی آدم جالبی است. برای مثال؛ «من باحالم، اما باحال‌ترین؟ قطعا تویی🫵”

۲۵- انگشت وسط (🖕)

emoji-timeline

ایموجی این یک راه بی ادبانه و مبتذل برای نشان دادن خشم و عصبانیت. با این حال، دوستان و سایر افراد نزدیک ممکن است از ایموجی “انگشت وسط” به شکلی شوخی استفاده کنند. برای مثال؛ “با اکیپ ما بیرون می‌آیی؟”   “نه🖕”

۲۶- انگشت شست رو به بالا (👍)

emoji-timeline

ایموجی 👍 نشانه تایید است و بسیاری از کاربران از آن به عنوان جایگزینی برای تایپ کردن «بله» یا «آره اینطور به‌نظر می‌رسد» استفاده می‌کنند. با این حال، در حالی که این ایموجی معمولا موافقت یا رضایت خود را بیان می‌کند، برخی از افراد ممکن است از آن به طعنه استفاده کنند تا به این معنی باشد که از موضوع مورد بحث بیزارند.

۲۷- انگشت شست رو به پایین (👎)

emoji-timeline

ایموجی 👎 نشان دهنده عدم تایید است و هرگز به طعنه استفاده نمی‌شود، بنابراین می‌توانید فرض کنید هر کسی که از آن استفاده می‌کند یک نه بسیار محکم به شما می‌گوید. 

۲۸- مشت بلند شده (✊)

emoji-timeline

✊ نشانه همبستگی و مقاومت است. در حالی که شکلک “مشت بلندشده” را می توان به عنوان نماد جشن نیز تعبیر کرد، اما بیشترین ارتباط را با نمایش قدرت، نافرمانی مدنی و حمایت از گروه های به حاشیه رانده شده تاریخی دارد. به خصوص هنگامی که با انواع رنگ پوست تیره‌تر این ایموجی استفاده می‌شود. همچنین ایموجی ✊ برای نشان دادن حمایت از جنبش (زندگی سیاه پوستان مهم است) Black Lives Matter استفاده می‌شود. برای مثال؛ “ما ساکت نخواهیم شد ✊🏿✊🏾✊🏽✊🏼✊🏻”

۲۹- مشت گره کرده (👊)

emoji-timeline

👊 می‌تواند نماد احترام، تایید یا هیجان باشد. با این حال، این ایموجی می‌تواند نشان دهنده تمایل به مشت زدن به کسی باشد.

۳۰- مشت به سمت چپ (🤛)

emoji-timeline

این ایموجی و ایموجی مشت به سمت راست دقیقا نشان‌دهنده یک ضربه مشت هستند.

۳۱- مشت به سمت راست (🤜)

emoji-timeline

ایموجی‌های «مشت به سمت چپ» و «مشت رو به راست» با هم می‌توانند یک ضربه مشت را منتقل کنند، که برای ابراز تبریک یا دوستی استفاده می‌شود، مانند دست دادن یا مشت زدن. برای مثال؛ “خیلی خوشحالم که در این کار با هم هستیم🤛🤜”

۳۲- دست زدن (👏)

emoji-timeline

ایموجی 👏 نسخه پیامکی تشویق است. ممکن است ایموجی دست زدن را برای تبریک به خاطر موفقیت اخیر به کسی ارسال کنید. گاهی اوقات، کاربران ممکن است از این ایموجی تشویقی استفاده کنند تا به طعنه به این موضوع اشاره کنند که کسی واقعا شایسته تبریک نیست.

۳۳- دست‌های بالاآورده (🙌)

emoji-timeline

ایموجی 🙌 به معنای جشن است اما برخی از افراد این ایموجی را به اشتباه به عنوان “ستایش” یا “دعا” در نظر می‌گیرند. اما در اصل علاوه بر نماد جشن، این ایموجی برای بیان غرور، هیجان یا پیروزی استفاده می‌شود!

۳۴- دست دعا (🤲)

emoji-timeline

ایموجی 🤲 معمولا نشان‌دهنده دعا یا التماس است. این دو دست در کنار هم جمع شده‌اند تا نشان دهند که شخصی درخواست می‌کند که به صورت مجازی یا واقعی چیزی در دستانش بگذارند. این ایموجی را می‌توان به عنوان ژست دعایی که توسط مسلمانان استفاده می‌شود یا به عنوان علامت زبان اشاره آمریکایی برای کتاب باز تفسیر کرد.

بیشتر بخوانید  فروش فوری خودروی پراید وانت ویژه عید فطر از۲۰ فروردین آغاز می شود+ قیمت

۳۵- دستان باز (👐)

emoji-timeline

این ایموجی اغلب برای نشان دادن در آغوش گرفتن، شبیه به ایموجی 🤗 استفاده می‌‌شود و برخی کاربران ممکن است از این ایموجی به‌عنوان نمایش حرکتی هیجان‌انگیز جمعیت طرفداران موسیقی جاز استفاده کنند.

۳۶- دستان قلبی شکل (🫶)

emoji-timeline

ایموجی 🫶 بیانگر عشق و حمایت است. این ایموجی را به‌جای یک شکلک قلب کلاسیک بفرستید، به‌ویژه برای دوستان صمیمی که به کمی عشق اضافی نیاز دارند.

۳۷- دست دادن (🤝)

emoji-timeline

استفاده رسمی از شکلک 🤝 برای نشان دادن یک سلام مودبانه است. با این حال، بیشتر برای نشان دادن اینکه معامله‌ای انجام داده‌اید یا یک شریک مورد اعتماد پیدا کرده‌اید نیز استفاده می شود. این ایموجی همچنین می‌تواند به صورت شوخی در میان دوستان هنگامی که در مورد برنامه‌ای تصمیم می گیرند یا توافقی انجام می‌دهند، استفاده شود.

۳۸- ایموجی دستان روی هم گذاشته‌شده (🙏)

emoji-timeline

گفته می شود ایموجی 🙏 نماد “لطفا” یا “متشکرم” است و از فرهنگ ژاپنی می‌آید. با این حال، اکثر مردم از آن به عنوان ایموجی «دعا» یا «دست‌های دعایی» استفاده می‌کنند. در موارد کمتر، ممکن است به عنوان ایموجی بزن قدش! نامیده شود. کاربران اغلب از این ایموجی استفاده می‌کنند تا نشان دهند که واقعا به چیزی امیدوار هستند. ایموجی 🙏 اغلب با شکلک 🙌 اشتباه گرفته می شود زیرا از هر دو می‌توان برای دعا استفاده کرد. برای مثال؛ “من واقعا نیاز دارم که فردا این آزمون ریاضی را خوب بدهم 🙏”

۳۹- نوشتن با دست (✍️)

emoji-timeline

ایموجی ✍️ به سادگی نماد نوشتن است و ممکن است برای گفتن “یادداشت برداری” استفاده شود، چه به صورت شوخی یا جدی. همچنین می‌توان از آن در بین کلمات استفاده کرد تا با تمسخر بگویید که از صحبت‌های طرف مقابل یادداشت برمی‌دارید. متن مثال: «گفتی هیچ کاری نکن! ✍️ فهمیدم.”

۴۰- لاک زدن (💅)

emoji-timeline

ایموجی 💅 برای بیان یک نگرش بی‌پروا استفاده می‌شود. از این ایموجی برای گفتن اینکه چیزی بزرگ نیست و دشوار به نظر نمی‌رسد، استفاده کنید! البته ممکن است برخی از افراد از این ایموجی به معنای واقعی آن استفاده کنند، یعنی رفته‌اند ناخن‌هایشان را مانیکور کنند.

۴۱- سلفی انداختن (🤳)

emoji-timeline

این ایموجی در معنای حقیقی خود، سلفی انداختن استفاده می‌شود و حالتی است که کاربر دستش را از بدن خود دور کرده و دوربین را در حالت سلفی تنظیم می‌کند تا از خودش عکس بندازد.

۴۲. عضله بازو (💪)

emoji-timeline

ایموجی 💪 در مکالمات مربوط به قدرت یا ورزش استفاده می‌شود. از وی دیگر، شخص می‌تواند از آن برای لاف زدن در مورد مهارت یا دستاوردش استفاده کند.

۴۳. عضله بازوی مکانیکی (🦾)

emoji-timeline

این ایموجی اغلب برای انتقال حس افزایش قدرت، پیشرفت تکنولوژیکی یا انعطاف‌پذیری در زمینه‌های مختلف استفاده می‌شود. اگر از طرفداران فناوری، داستان‌های علمی تخیلی یا پروتز هستید، ممکن است از استفاده از ایموجی”🦾” در شبکه‌های اجتماعی لذت ببرید. از این ایموجی همه کاره می‌توان برای بیان انواع احساسات و موقعیت‌های مرتبط با فناوری پیشرفته، هوش مصنوعی یا اندام مصنوعی استفاده کرد.

۴۳- سلام ولکان (🖖)

emoji-timeline

معنای ایموجی 🖖 باید برای هر طرفدار فرانچایز پیشتازان فضا (Star Trek) واضح باشد. این ایموجی به دلیل استفاده توسط شخصیت دوست داشتنی اسپاک “Spock” معروف است. سلام ولکان یک سلام به معنای «زندگی طولانی و موفقی داشته‌‌باشید» است.

شما از ایموجی‌های دست به چه منظورهایی در مکالمات مجازی خود استفاده می‌کنید؟

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما و کاربران محترم سایت ستاره به اشتراک بگذارید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *