معرفی گل هاورثیا گورخر


علمی

معرفی گل هاورثیا گورخر

نام های دیگر: هاورثیا فاسیاتا، گیاه گورخر، هاورث سیا، آلوئه ورا، هاورثیا، آلوئه زبرا

آلوئه گورخر گیاهی گلدار چند ساله از خانواده Xanthorrhoeaceae و زیر خانواده Asphodeloideae است که منشا آن آفریقای جنوبی است. این گیاهان کوچک هستند و معمولاً حدود 20 سانتی متر قد دارند و به تنهایی یا به تعداد زیاد در آفریقای جنوبی یافت می شوند. برخی از گونه های این جنس دارای برگ های سفت و سبز تیره هستند، اما برخی دیگر نرم و شفاف هستند. گل های آتنواتا بین 6 تا 12 سانتی متر قطر و تا 25 سانتی متر ارتفاع دارند و معمولاً جمع آوری می شوند.

برگ های این گونه سبز تیره با نقاط سفید با مقادیر مختلف چند رنگ است. برگ های گوشتی و آبدار آلوئه ورا گورخری به هم چسبیده اند.
Havorthia Attenuata ساقه ندارد و برگهای آن ضخیم و نوک تیز و گلها به رنگ سبز مایل به زنگ و جمع شده است و به دلیل شرایط آب و هوایی کشور ما اکثراً در تابستان ظاهر می شوند هر چند ممکن است در هر زمان گل می دهد. زمان.

معرفی گل هاورثیا گورخر

نگهداری:

برای گورخر زالزالک خاک سبکی مناسب است که از دو قسمت ماسه و یک قسمت خاک تمیز و ضد عفونی شده (برگ و خاک رس) تشکیل شده است.
گیاه هاورثیا را از اردیبهشت تا شهریور هر چهار هفته یکبار با کود مایع به مقدار دو گرم در لیتر تغذیه کنید.
به آب زیاد نیاز ندارید بگذارید خاک خشک شود بعد از خشک شدن کامل خاک را آبیاری کنید.

بیشتر بخوانید  کشف ژن عامل سرطان خون نادر در کودکان با همکاری یک محقق ایرانی

او نورپردازی را بسیار دوست دارد. اگر خانه شما تاریک است، در فصول گرم، گیاه را حداقل دو هفته بیرون ببرید تا نور کافی داشته باشد و سپس آن را در جای خود قرار دهید.
اگر نور کافی ندارید، از نور ماه برای تامین نور لازم استفاده کنید.

تولید مثل:

بهترین راه برای پرورش زالزالک استفاده از ریشه آن است. قلمه ها را در بهار با پیوند زدن به مخلوطی از ماسه و خاک تکثیر کنید.
همچنین می توانید این گیاه را با کاشت بذر در بهار در دمای 21 درجه سانتی گراد تکثیر کنید.

منبع: Bitotech


دیدگاهتان را بنویسید