مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

مسن‌ترین ولیعهد جهان امیر کویت می‌شود | مشعل الأحمد کیست؟

به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


مسن‌ترین ولیعهد جهان امیر کویت می‌شود

مشعل الأحمد، امیر جدید کویت خواهد بود.وی در ۸۳ سالگی مسن‌ترین ولیعهد جهان محسوب می‌شود. بر اساس قانون سلطنتی کویت، ولیعهد بصورت اتوماتیک جایگزین امیر درگذشته می‌شود.

بعد از اعلام رسمی درگذشت نواف الاحمد جابر الصباح، امیر کویت در 86 سالگی، بر اساس قانون اساسی این کشور، مشعل الأحمد، امیر جدید کویت خواهد بود که 83 سال سن دارد.

شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح در 29 سپتامبر 2020 به مقام امیر کویت انتخاب شد. او در 7 اکتبر همان سال، «مشعل الاحمد» را به عنوان ولیعهد خود انتخاب کرد.

ولیعهد کویت (60 ساله) و برادر ناتنی امیر فعلی کشور است. او در کویت و در دانشکده نظامی هندن انگلستان تحصیل کرده و نایب رئیس نیروهای گارد ملی کویت بوده است.

شیخ مشعل الاحمد الجابر الصباح زادهٔ ۲۷ سپتامبر ۱۹۴۰ ولیعهد کشور کویت و برادر کوچکتر امیر درگذشته است که در ۷ اکتبر ۲۰۲۰ پس از روی کار آمدن نواف الاحمد به این مقام رسید.

وی در ۸۳ سالگی مسن‌ترین ولیعهد جهان محسوب می‌شود. بر اساس قانون سلطنتی کویت، ولیعهد بصورت اتوماتیک جایگزین امیر درگذشته می‌شود.

شیخ مشعل در سال ۱۹۶۰ از دانشکده پلیس در انگلستان فارغ التحصیل شد. پس از اتمام دانشکده پست‌های متعدد امنیتی را عهده دار شد تا جایی که به یکی از مهم ترین شخصیت‌های امنیتی کویت تبدیل شده است.

از جمله پست‌های امنیتی او ریاست اداره کل آگاهی از سال ۱۹۶۷ تا ۱۹۸۰ بود و آن را به اداره امنیت کشور تبدیل کرد که هنوز با همین عنوان فعالیت می‌کند. وی در وزارت کشور نیز سمت‌هایی داشته و بعد از آن معاون ریاست گارد ملی شد که تا امروز نیز عهده‌دار این مسئولیت است.

بیشتر بخوانید  خودرویی که با قیمت ۵۲۰ میلیونی خود می‌توانست جایگزین ۲۰۷ ایران خودرو شود! +تصاویر
نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *