مرگ و میر تاج در تهران تک رقمی شد/ آمار دقیق آمیکرون در تهران نداریمبه گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، معاون درمان ستاد مبارزه با کرونا استان تهران با تشریح وضعیت کرونا در استان با بیان اینکه در حال حاضر روند بیمارستان ها ثابت است، گفت: مگر اینکه شیوع این بیماری ادامه داشته باشد. آنقدر عالی که برخی در بیمارستان بستری می شوند.

نادر توکلی وی در خصوص وضعیت تاج در پایتخت گفت: روند نسبت به هفته گذشته ثابت است و تعداد فوتی ها تک رقمی شده است. در حال حاضر 760 بیمار مبتلا به کووید-19 در بیمارستان ها بستری شده اند که از این تعداد حدود 300 نفر در بخش مراقبت های ویژه هستند. همچنین روزانه حدود 200 بیمار جدید به مراکز درمانی مراجعه می کنند.

وی در خصوص پیش بینی وضعیت در روزهای آینده گفت: بحث اصلی این است که اگر اتفاقی در روزهای آینده رخ می دهد به دلیل شیوع emicron ها و غلبه این سویه بر سویه های قبلی است. بر اساس پیش بینی های انجام شده می دانیم که این نوع درگیری باعث درگیری های سرپایی بیشتری می شود و درگیری شدید نخواهیم داشت، مگر اینکه شیوع بیماری به حدی باشد که برخی افراد در بیمارستان بستری شوند. به هر حال روند بیمارستان ها ثابت است و بزرگترین آمادگی که برای بیمارستان ها در نظر گرفته ایم، تقویت فضای پذیرش سرپایی است.

وی گفت: ناخوشی عمومی در بیمارانی که در حال حاضر ویزیت می شوند نسبت به گذشته کاهش یافته است. در شرایط فعلی، دوز یا یادآوری واکسن بیشترین تأثیر را خواهد داشت.

توکلی با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی به شیوع آنفولانزا نیز اشاره کرد و گفت: آمار دقیقی از آمیکرون در تهران نداریم. اما از آنجایی که شدت علائم این سویه مانند آنفولانزا است، تشخیص آن از آنفولانزا تنها با آزمایش امکان پذیر است. اکنون در فصل اپیدمی آنفولانزای فصلی هستیم و درصد قابل توجهی از بیماران ما به آنفولانزای فصلی مبتلا هستند. سال گذشته به دلیل شرایط شدید کرونری و شیوع بتا، گزارش دادیم که همه موارد بیماری تنفسی کرونر بوده است. مگر اینکه خلاف آن ثابت شود؛ اما امسال شرایط متفاوت است و اکنون در وضعیت نسبتاً با ثباتی قرار داریم. آنفولانزا مانند هر سال، اوج شیوع فصلی دارد که تفاوت چندانی با قبل ندارد، اما میزان مرگ و میر ناشی از آنفولانزا به شدت کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید  ویدیو هولناک از آتش‌سوزی خودروی پژو ۲۰۶ پس از واژگونی در مسیر پاوه به روانسر

وی در خصوص وضعیت واکسیناسیون علیه کرونا در استان تهران گفت: تقریباً 80 درصد مردم از استقبال خوبی برخوردارند و تهران از نظر واکسیناسیون بالاتر از میانگین کشوری است.

وی با اشاره به تصمیم نهایی پایگاه کرونا برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها گفت: بدیهی است که باید به موضوع ابراز وجود دانش‌آموزان رسیدگی شود و خانواده‌ها در صورت بروز علائم در فرزندشان از اعزام به مدارس خودداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید