مرغ و تخم مرغ گران شدآنچه دیگران می خوانند:

بر اساس گزارش ها شمانیوز: در آخرین جلسه قرارگاه ایمنی غذایی جهاد کشاورزی که با حضور نمایندگان اصناف تشکیل شد، قیمت هر کیلوگرم مرغ 64 هزار تن برای مصرف کننده و قیمت هر شانه 30 اونس تخم مرغ 98 هزار تن برای مصرف کننده تعیین شد. مصرف کننده و قیمت روغن مصرفی 810 گرم بوده است.69800 تومان، روغن جامد از 4.5 کیلوگرم به 400 هزار تومان و روغن جامد از 16 کیلوگرم به 1100000 تومان افزایش می یابد.

همچنین قیمت خرید هر کیلوگرم شیرخام از دامداران به 12 هزار و 700 تن می رسد.

در لبنیات، شیر پاستوریزه با چربی 1.5 درصد در لیتر به 19 هزار تومان، شیر پاستوریزه از 2 درصد لیتر نیم چرب به 20 هزار تومان، شیر پاستوریزه 3.2 درصد چربی یا پرچرب به 23 هزار تومان افزایش یافت.

قیمت ها تکذیب شده است، مردم به شایعات توجهی ندارند

در حالی که از دیشب در شبکه های اجتماعی نامه ها و لیست قیمت ها مبنی بر افزایش قیمت انواع خواربار از جمله مرغ، تخم مرغ و شیر دست به دست می شود، این لیست تنها قیمت های حرفه ای است که هنوز نهایی و تایید نشده است. آغاز طرح جدید هدفمندی یارانه ها تا دو ماه آینده و در صورت عدم امکان تهیه محصولات پروتئینی با کالاهای الکترونیکی از برگ ها قطعی می شود.

اعلام قیمت مرغ، تخم مرغ و لبنیات تکذیب شد و امروز معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: قیمت شیرخام را شورای قیمت گذاری وزارت جهاد کشاورزی تعیین می کند. سایر محصولات پروتئینی تغییر نکرده اند.

بیشتر بخوانید  ماده غذایی که باعث افزایش طول عمر می‌شود

انتشار این نامه در شبکه های اجتماعی اما باعث نگرانی مردم و واکنش تولیدکنندگان و عرضه کنندگان محصولات پروتئینی در بازار شد.

وزیر اقتصاد: قیمت اقلام امروز نهایی می شود

وزیر اقتصاد نیز درباره قیمت این کالا توضیحاتی ارائه کرد. احسان خاندوزی در حاشیه جلسه دولت در جمع خبرنگاران درباره اصلاح نظام پرداخت یارانه ها گفت: مسکن و سلامت مانند بازار خودرو تصمیم گرفته اند.

وی افزود: با نگاهی به مصوبات دو هفته اخیر دولت در مورد مسکن، سلامت و خودرو، می بینیم که وزرا توافق کرده اند که میزان این افزایش قیمت سایر کالاها با سیاست خنثی سازی جبران شود. “

وزیر اقتصاد و دارایی درباره افزایش قیمت سایر کالاها نیز توضیح داد: این اقلام کالاهایی هستند که دارای اقلام مشتقه هستند و با افزایش قیمت، مشتقات آنها باید تغییر قیمت متناسب اقتصادی داشته باشد.

کندوزی افزود: به منظور کنترل و کنترل این حادثه و عدم ایجاد اغتشاش در فضای روانی جامعه، وزارت صمت یعنی سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان موظف است از اقلام و مشتقات آن قدردانی کند. که در جلسه تصور می کنم.» «ستاد تنظیم بازار امروز قیمت این اقلام نهایی را به اتحادیه ها و اصناف رسمی اعلام می کند.

وی افزود: امیدواریم با تلاش وزرای بهداشت، راه و شهرسازی و سیاست هایی که در حوزه سلامت، مسکن و … اتخاذ می شود، باشد. خنثی کردن اثر قیمت

قیمت مرغ


دیدگاهتان را بنویسید