مذاکرات وین به مهم ترین و حساس ترین مرحله رسیده استمنابع نزدیک به مذاکرات وین گفتند که مذاکره کنندگان به مرحله جزئیات رسیده اند که مهمترین و حساس ترین مرحله مذاکرات است.

یک منبع رویترز به نقل از رویترز گفت: «مذاکرات در مسیر درستی است، اما اختلافاتی وجود دارد و زمان رو به اتمام است». ما درباره مفاد توافق هسته‌ای صحبت نمی‌کنیم، بلکه درباره راه‌ها و روش‌هایی صحبت می‌کنیم که واشنگتن و تهران به توافق برگردند.

المیادین به نقل از یک منبع آگاه گفت: «اختلافات در مذاکرات هسته‌ای محدود به موارد خاصی از جمله تضمین‌هایی است که ایران به دنبال آن است». «ایرانی ها برای اطمینان از لغو تحریم ها به زمان نیاز دارند.

الجزیره به نقل از یک منبع نزدیک به مذاکرات وین اعلام کرد که هرگونه توافق نهایی در فرآیندی که ماه ها طول می کشد اجرا خواهد شد.

هشتمین دور مذاکرات برجام درباره برنامه هسته ای ایران از 26 ژانویه در هتل کوبورگ وین آغاز شد. برخی مقامات اروپایی با اشاره به احتمال دستیابی به توافق تا فوریه 2022، گفتند که اختلافات بین طرف های مذاکره و ایران در حال کاهش است. مقامات ایرانی نیز در این مذاکرات به لغو تحریم ها اشاره می کنند.

بیشتر بخوانید  افتتاح دوره های تابستانی زبان فارسی در لاهور - آژانس مهر اخبار ایران و جهان

دیدگاهتان را بنویسید