لحظه نجات 35 کوهنورد و کوهنورد گرفتار در طوفان توچال / فیلمبه گزارش سلام نو، ملکی گفت: حوالی ساعت 12 طی تماس با سامانه 125 سازمان آتش نشانی شهرداری تهران، یک نفر از گرفتار شدن در ارتفاعات توچالا خبر داد. تیم ویژه امداد و نجات کوهستان سازمان آتش نشانی شهرداری تهران به ایستگاه 7 اعزام و از آنجا پس از کولاک و طوفان شدید به سمت قله حرکت کردند که متوجه حضور گروه دیگری که نیاز به کمک داشتند، شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: آتش نشانان به دو گروه تقسیم شدند که یک گروه به سراغ رای گیری رفتند و یک گروه به سمت تماس گیرنده. 16 مرد و زن گمشده پیدا شده و به ایستگاه 7 منتقل شدند.

به گفته ملکی، گروهی دیگر آقای کالر را پیدا کردند و در همان زمان متوجه شدند که دو نفر دیگر در همان منطقه هستند و آنها را پیدا کردند. در برف و کولاک بزرگ در حالی که گروه در حال حرکت 3 نفر به پایین بودند، گروه 16 نفری دیگری را پیدا کردند که راه خود را گم کردند. همه به سمت ایستگاه 7 حرکت کردند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: در مجموع چهار حادثه 35 نفر شامل 19 زن و 16 مرد مورد بازجویی قرار گرفتند و به مسیر اصلی بازگشتند. برخی از این افراد سرمازدگی داشتند و در میان آنها کودکان نیز وجود داشت. این عملیات حوالی ساعت 5 بعد از ظهر به پایان رسید.

بیشتر بخوانید  دزدیدن شکار پنج یوزپلنگ توسط کفتار گرسنه / فیلم -

دیدگاهتان را بنویسید