قیمت مرغ ریزش کرد | جزئیات قیمت مرغآنچه دیگران می خوانند:

چند وقت قیمت مرغ ناگهان افزایش یافت و اعتراض مردم را برانگیخت. کاهش یا افزایش قیمت مرغ بعد از گوشت قرمز نقش مهمی برای مردم بازار دارد. قیمت مرغ در بازار روز یکی از مسائل حاشیه‌ای اقتصادی این است که کوچک‌ترین تغییرات در آنها واکنش‌های متفاوتی را از سوی مردم به همراه دارد. اندازه قیمت مرغ این موضوع تا همین اواخر باعث می شد مردم برای خرید پروتئین عجله کنند، اما این بار استقبال مردم از خرید گوشت مرغ کمتر بود. قیمت مرغ ثابت نیست و ممکن است همچنان افزایش یابد.

در حالی که پیش بینی می شد با توجه به افزایش تقاضا در ماه محرم قیمت مرغ افزایش یابد اما در چند روز گذشته شاهد کاهش قیمت مرغ در بازار بودیم.

گزارش ها حاکی از آن است که در حال حاضر هر کیلوگرم مرغ زیر قیمت مصوب بازار 59 هزار و 500 تومان به فروش می رسد.

بر این اساس قیمت هر کیلوگرم مرغ در بازار به کمتر از 50 هزار تومان رسید و بر اساس مشاهدات میدانی در تهران از 47 هزار و 900 تا 49 هزار و 900 تومان قیمت دارد.

همچنین قیمت هر کیلوگرم مرغ تند 47900 است.

در همین رابطه رئیس اتحادیه صنف فروشندگان طیور و ماهی تهران در اظهار نظری گفت: مرغ در بازار زیاد است و تحت تاثیر چنین مشکلی ممکن است قیمت مرغ در بازار کاهش یابد. بیشتر از قیمت فعلی .

به گفته مهدی یوسفانی مدتی است در بازار مرغ با افت قیمت مواجه بوده ایم و اکنون این محصول با قیمتی کمتر از قیمت مصوب به فروش می رسد.

بیشتر بخوانید  استخدام 300 نفر در هتل کسرالضیافه رکن مشهد

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران نیز در بیانیه ای اخیراً اعلام کرد؛ سه دلیل اصلی برای کاهش قیمت مرغ در بازار وجود دارد. ابتدا قدرت خرید مردم کاهش یافت و در واقع تقاضا برای مرغ کاهش یافت و اکنون عرضه در بازار از تقاضا بیشتر شد و قیمت ها را کاهش داد.

حبیب اسداله نژاد افزود; دلیل دوم این است که علیرغم هشدارهای کارشناسان، با اعلام وزارت جهاد کشاورزی، جوجه ریزی در ماه های اخیر افزایش یافته است و به همین دلیل در کنار کاهش تقاضا، باعث انباشتگی شده است. جوجه ها در پنجره ها .

وی با اشاره به سومین دلیل ارزان شدن مرغ تصریح کرد: در حالی که انباشت مرغ در بازار وجود دارد، شرکت پشتیبانی امور دام سرعت لازم برای جمع آوری مرغ مازاد را ندارد.


دیدگاهتان را بنویسید