مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

قیمت لیر ترکیه به تیر ۹۷ رسید + جدول

به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


قیمت لیر ترکیه امروز شنبه ۲۹ مرداد ۴۰ تومان کاهش پیدا کرد. لیر ترکیه درحالی ظهر امروز با قیمت هزار و ۶۱۰ تومان فروخته می‌شد که این رقم افت ۱۱ درصدی ارزش این اسکناس نسبت به اول مرداد را نشان می‌داد و باعث شد بازدهی آن درقیاس با ابتدای سال به منفی ۹ درصد برسد. نمودار قیمت لیر ترکیه در بازار آزاد ارز تهران نشان می‌دهد، آخرین بار ارزش این اسکناس در تیرماه سال ۹۷ در محدوده هزار و ۶۰۰ تومان قرار داشت و حالا شاهد عقب‌نشینی لیر ترکیه به کمترین سطح خود در چهار سال اخیر هستیم.

قیمت لیر ترکیه؛ افت ۱۱ درصدی در مرداد

فرارو نوشت، قیمت لحظه‌ای لیر ترکیه در بازار آزاد ارز ظهر امروز شنبه ۲۹ مرداد به هزار و ۶۱۰ تومان رسید. این رقم افت ۴۰ تومانی قیمت لیر ترکیه را در بازار آزاد نسبت به پنجشنبه هفته قبل و کاهش ۲۰۰ تومانی ارزش این اسکناس نسبت به اولین روز مرداد امسال را نشان می‌دهد. به‌این ترتیب در کمتر از یک ماه شاهد افت ۱۱ درصدی قیمت لیر ترکیه در بازار آزاد ارز هستیم. لیر ترکیه اولین روز مرداد امسال هزار و ۸۱۰ تومان ارزش داشت و طی این مدت بیشترین قیمت لیر همان نرخ ابتدای ماه یعنی هزار و ۸۱۰ تومان به‌شمار می‌رود. کمترین قیمت لیر ترکیه در مرداد امسال نیز امروز هزار و ۶۱۰ تومان به ثبت رسیده است.


اول مرداد

۲۹ مرداد

تغییر

بازدهی

هزار و ۸۱۰ تومان

هزار و ۶۱۰ تومان

۲۰۰ تومان کاهش

منفی ۱۱ درصد

قیمت لیر ترکیه؛ کاهش ۹ درصدی از ابتدای سال

قیمت لیر ترکیه در بازار آزاد ارز امروز شنبه ۲۹ مرداد درحالی به کمترین سطح خود از ابتدای سال رسید، که نسبت به اولین روز رسمی معاملات امسال ۱۶۰ تومان از ارزش این اسکناس کاهش پیدا کرده است. خرید لیر ترکیه ظهر امروز از بازار آزاد ارز هزار و ۶۱۰ تومان تمام می‌شد و روز ششم فروردین امسال، همزمان با شروع رسمی بازار لیر ترکیه هزار و ۷۷۰ تومان ارزش داشت. به این ترتیب قیمت لیر ترکیه ظرف پنج ماه اخیر حدود ۹ درصد ریزش داشته است. البته امسال بیشترین قیمت لیر ترکیه به مرز دو هزار تومان رسید و روز ۲۲ اردیبهشت هر اسکناس لیر هزار و ۹۹۵ تومان فروخته می‌شد.

عملکرد لیر ترکیه از ابتدای مرداد در یک نگاه


ششم فروردین

۲۹ مرداد

تغییر

بازدهی

هزار و ۷۷۰ تومان

هزار و ۱۶۰ تومان

۱۶۰ تومان کاهش

منفی ۹ درصد

قیمت لیر ترکیه به تیر ۹۷ رسید

نمودار قیمت لیر ترکیه نشان می‌دهد ارزش این اسکناس با تیر ۹۷ برابری می‌کند. قیمت لیر ترکیه امروز شنبه ۲۹ مرداد به هزار و ۶۱۰ تومان رسید و آخرین بار در تیر ماه سال ۹۷ شاهد خرید و فروش لیر با این ارقام بودیم. در چهار سال و یک ماه گذشته بیشترین قیمت لیر ترکیه چهار هزار و ۷۵ تومان بوده و این رقم در روز ۲۱ مهرماه سال ۹۹ به‌ثبت رسیده است. حالا قیمت لیر ترکیه در بازار آزاد ارز ایران نسبت به قله تاریخی خود دو هزار و ۴۶۵ تومان پایین آمده است.

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید


بیشتر بخوانید  فالوور اینستاگرام چیست؟ تفاوت فالوور واقعی و فیک اینستاگرام
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *