قیمت عجیب بلیط هواپیما در تعطیلات محرم/پرواز تهران و مشهد به نجف 14 میلیون تومان!



این در حالی است که مسئولان از قیمت رسمی بلیت رفت و برگشت نجف با نرخی حدود 6 میلیون تومان صحبت می کنند، در حالی که برخی شرکت های هواپیمایی این بلیت ها را برای روزهای تاسوعا و عاشورا تا 14 میلیون تومان می فروشند. با وجود آنچه مسئولان فکر می کنند، بازار چارتر همچنان داغ است.

به گزارش سلام نو به نقل از تسنیم، با نزدیک شدن به ایام تاسوعا و عاشور حسینی، بازار حمل و نقل هوایی کشور به دلیل فعالیت برخی چارتر کننده های شناخته شده در این حوزه دچار آشفتگی شده است.

این اتفاقات مکرر در حالی رخ می دهد که اخیرا رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از ممنوعیت مدیریت و فروش پروازهای چارتر خبر داده است.

سازمان هواپیمایی: ما به نجف پرواز داریم

محمد محمدی بخش هفته گذشته در حاشیه جشن پروازهای حج امسال درباره پروازهای چارتر گفت: پروازهای چارتر با ابلاغیه سازمان هواپیمایی کشوری تعیین می شود. منظور ما لغو کامل پروازهای چارتر نیست. «برخی از شرکت هایی که ملزم به چارتر هستند، دیگر اجازه پرواز چارتر را ندارند.

وی ادامه داد: مسیرهای چارتر محدودی داریم و این موضوع را با امضای معاونت هواپیمایی سازمان هواپیمایی کشوری رسما اعلام کردیم. بر این اساس مشخص می شود که کدام شرکت ها در چه خطوطی مجاز به فروش بلیط چارتر هستند.

وی درباره پروازهای اربعین نیز گفت: هدف این است که در ایام اربعین پرواز چارتر وجود نداشته باشد و شرکت ها مستقیما بلیت بفروشند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: همچنان مشکل محدودیت فرودگاه نجف و اخذ 2.5 میلیون تومان هزینه برای هر مسافر وجود دارد. تلاش می کنیم این مشکل را حل کنیم اما تاکنون در این زمینه موفق نبوده ایم.

بیشتر بخوانید  آخرین وضعیت ترافیک در مرزهای زمینی و دریایی خوزستان

فروش پروازهای چارتر به نجف ممنوع است

اعلام رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در حالی است که رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با تاکید بر اینکه پروازهای چارتر را ممنوع کرده ایم، اعلام کرد که قیمت پروازهای اربعین افزایش یافته است. . 6 میلیون تومان تعیین شده است.

محمدرضا رضایی کوچی افزود: بر این اساس پروازهای رفت و برگشت به نجف در ایام اربعین، تاسوعا و عاشورای حسینی 6 میلیون تومان است و هیچ شرکتی نمی تواند بیش از این قیمت بلیت بفروشد.

وی تصریح کرد: سازمان هواپیمایی کشوری مسئول رسیدگی به تخلفات احتمالی در فروش بلیت هواپیما به نجف است.

وی با بیان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری مسئول تخلف از سایت های فروش دارای مجوز است، گفت: در صورت تخلف سایتی باید به سازمان هواپیمایی کشوری شکایت کرد. در صورت عدم توجه این سازمان به تخلف، مجلس بر عملکرد قوه مجریه نظارت خواهد کرد و قطعا با این پرونده برخورد خواهد کرد.

پرواز برگشت به نجف در ایام اربعین حدود 6 میلیون تومان هزینه دارد

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری در عین حال در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسین گفت: علیرغم مشکلاتی که در سال گذشته پیش آمد تصمیم گرفتیم پروازهای نجف را در همین راستا انجام دهیم. سال.” برای اینکه مشکلات سال گذشته تکرار نشود».

حسن خوشخو افزود: بر اساس دستور اکید وزیر راه و شهرسازی در ایام اربعین (یک هفته قبل از اربعین تا حدود 5 روز بعد از این روز) علیرغم اینکه ممکن است شرکت های هواپیمایی قرارداد چارتر داشته باشند، پروازهای چارتر ممنوع است. .

بیشتر بخوانید  وزرای خارجه ایران و بوسنی در مورد توسعه روابط دوجانبه - آژانس مهر گفتگو کردند اخبار ایران و جهان

وی تصریح کرد: ما با شرکت های هواپیمایی مکاتبه کرده ایم و آنها می دانند که این روزها باید به صورت سیستمی پرواز به نجف بفروشند.

وی یادآور شد: از سوی دیگر ظرفیت حوزه حمل و نقل هوایی مشخص شده و در مدت مذکور می توانیم این تعداد پرواز را با تعداد صندلی صحیح داشته باشیم. فراتر از ظرفیت تثبیت شده ای که صنعت نمی تواند آن را مدیریت کند برجسته نخواهد شد.

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری خاطرنشان کرد: مطالبات مردم در خصوص اظهارات رئیس کمیسیون عمران مجلس مبنی بر ممنوعیت فروش پروازهای نجف در نجف نباید بی پاسخ بماند. روزهای تاسو و عاشورای حسینی گفت: وزیر راه و شهرسازی بلیت چارتر پروازهای نجف را می فروشد. برای ایام اربعین حرام است و در برخی از روزهای تاسوعا و عاشورا بحثی نیست.

هوشخو درباره قیمت پروازهای نجف در ایام اربعین نیز گفت: اگرچه هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده ایم اما به نظر می رسد جمع بندی کارشناسان این است که پرواز رفت و برگشت 6 میلیون تومان نهایی شود. قیمت پروازهای اربعین را هفته آینده اعلام می کنیم.

در حال حاضر برخی از سایت های فروش دارای مجوز، بلیت رفت و برگشت تهران و مشهد به نجف برای تاسا و عاشورا را به ترتیب به قیمت 13.8 میلیون و 14.2 میلیون تومان به فروش می رسانند که بیش از دو برابر قیمت مصوب رئیس جمهور است. مجلس و معاونت هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری.

به نظر می رسد وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری که وظیفه نظارت بر وضعیت آشفته فروش بلیت پروازهای داخلی و خارجی را بر عهده دارند، واقعاً در این وظیفه و مسئولیت موفق نبوده اند و نیاز به پیگیری جدی است. آسیب شناسی در این زمینه از سوی نهادهای ذی صلاح و ناظر وجود دارد.

بیشتر بخوانید  آموزش رایگان 200 دانش آموز قزاقستانی در مجارستان

دیدگاهتان را بنویسید