قطعی آب شرب به ارومیه رسیده استبه گزارش سلام نو به نقل از رکنا، حدود دو هفته است که برخی مناطق تحت تاثیر قرار گرفته است ارومیه از جمله شیخ تپه و تمکین وش افت فشار آب و در چند ساعت رنج قطع آب تبدیل شد. به گفته ساکنان این مناطق، افت فشار آب از شیر آب معمولا از ساعت 16 تا پایان شب افزایش می یابد و حتی در ساعات اولیه صبح چند روز اخیر ساکنان این مناطق با مشکل اساسی مواجه هستند. کمبود آب آشامیدنی. همچنین به گفته برخی از اهالی ارومیه، آب مناطق بالادست این شهر در ساعات خاصی از شبانه روز به طور کامل قطع می شود.

آب در دوره های اوج مصرف قطع می شود

علت قطعی آب در برخی مناطق ارومیه توسط لطیف خسیرت رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی پرسیدیم که وی در پاسخ به رکنی گفت: متاسفانه در برخی نقاط شهر ارومیه که اکثراً هم ارتفاع مخازن موجود هستند، در زمان اوج مصرف شاهد قطع یا افت فشار آب هستیم.

وی افزود: برای رفع این مشکل همه منابع آب شرب ارومیه را با تمام ظرفیت ها رهاسازی کردیم. در این راستا هم اکنون تصفیه خانه های شهید باهنر و گلشهر و 40 حلقه چاه موجود در حال بهره برداری است.

خسیرت ادامه داد: اکنون دبی آب از سد شهرچای به تصفیه خانه گلشهر یک هزار و 585 لیتر در ثانیه است. همچنین از سد شهرچای آب وارد تصفیه خانه شماره ارومیه می شود. 1 با دبی 584 لیتر در ثانیه و دبی تولید 40 حلقه چاه آب شهرستان نیز 1320 لیتر در ثانیه است.

بیشتر بخوانید  عفونت روزانه از 6 تا 8 هزار گیلانی در کرونا

وی در پایان تصریح کرد: کارشناسان واحد بهره برداری، تیم عملیاتی پیمانکاران در زمینه بهره برداری و نگهداری کلیه تاسیسات آبرسانی، توزیع و تولید نیز با توجه به وظایف محوله و مشکل فشار آب با دقت بسیار عمل می کنند. . ریزش مناطق بالادست شهر ارومیه به زودی برطرف می شود.

دیدگاهتان را بنویسید