مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

فوری؛ بورس رکورد شکست

به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


به گزارش سایت طلا،بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه با افزایش 35 هزار و 831 واحد به رقم 2 میلیون و 207 هزار و 655 واحد رسید.

همچنین شاخص هموزن با افزایش 8 هزار و 459 واحد به رقم 764 هزار و 620 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 7 میلیون و 667 میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 3604 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 524 هزار فقره معامله و به ارزش 21 هزار و 458 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص های بورس امروز سبز شدند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی 1.65 درصد رشد کردند این دو شاخص با معیار هموزن 1.12 درصد رشد کرد شاخص آزدش شناور 1.65 درصد رشد کرد شاخص بازار اول بورس 2 درصد رشد کرد و شاخص دوم 1.22 درصد رشد کرد.

امروز نمادهای فولاد مبارکه، ملی مس، پتروشیمی خلیج‌فارس، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، بانک ملت، شستا و گروه مپنا بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتنند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با 246 واحد افزایش به رقم 26 هزار و 640 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس به بیش از یک میلیون و 465 هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس 399 هزار میلیارد تومان شد. معامله‌گران امروز در فرابورس بیش از 8.4 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 266هزار فقره معامله و به ارزش 251 هزار میلیارد تومان داد و ستد کردند.

البته لازم به یادآوری است مطابق روال دوشنبه‌ها امروز عملیات بازار باز در شبکه بانکی برای خرید و فروش اوراق بدهی دولت انجام شد که طی آن 2.7 میلیارد ورقه در قالب 384 نوبت و به ارزش 245 هزار میلیارد تومان داد و ستد کردند که ارقام آن در معاملات فرابورس نمایش داده می‌شود.

بیشتر بخوانید  لاغری سه سوته تا شب عید با این ترفند

امروز شاخص کل و شاخص قیمت فرابورس نسبت به روز گذشته 94 صدم درصد افزایش یافتند این دو شاخص با معیار هموزن 1011 درصد رشد کردند. شاخص بازار اول فرابورس 42.1 درصد رشد کرد، ولی شاخص بازار دوم فرابورس به میزان 75 صدم درصد رشد کرد.

امروز نمادهای مالی سپهرصادرات، آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس، ایران‌خودرو دیزل، بانک گردشگری و بانک سامان بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نماد انتخاب الکترونیک بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشته است.

به گزارش سایت طلا، با توجه به اینکه دولت قصد دارد از منابع بخش خصوصی و عمومی اهرم کند و پروژه‌های نیمه تمام را تکمیل کند، یکی از راه‌های تأمین نقدینگی بازار سرمایه است که از این طریق می‌توان منابع جدیدی را برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام جمع‌آوری کرد.

یکی از مأموریت‌های بازار سرمایه تأمین مالی است که به روش‌های انتشار انواع اوراق و ابزارهای بازار سرمایه افزایش شناوری سهام و عرضه اولیه و چشم‌پوشی از حق‌تقدم ها به شمار می‌‌رود.


ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *