غلامرضا نیکخواه از همسر دومش رونمایی کردآنچه دیگران می خوانند:

بر اساس گزارش ها شمانیوز: غلامرضا نیکخواه 11 فروردین 1332 در بوشهر به دنیا آمد غلامرضا نیکخواه او بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. غلامرضا نیکخواه «قهوه تلخ» با بازی در سریال های طنزی چون «نوروز 72»، «بگذار 57»، «موش 77» و «مرد هزار چهره» به شهرت رسید. غلامرضا نیکخواه جوکر در برنامه این حرکت شوخ‌آمیز را انجام داد و همه بازیگران آنجا را به خنده انداخت.

مصاحبه و گفتگوی خواندنی با غلامرز نیکخ

غلامرضا نیکخواه: گلمرضا نیکخواه با بازی در سریال «نوروز 77» تقدیم مردم شد. او سال ها در بوشهر زندگی می کرد، اما از آنجایی که شرایط کار هنری در آنجا مساعد نبود، به تهران آمد و اکنون به بازیگری می پردازد. غلامرضا نیکخواه در رشته علوم سیاسی تحصیل کرده و برخلاف این رشته که فضای بسیار جدی دارد، روحیه او کاملاً شوخ طبع است.

مصاحبه را با این سوال آغاز می کنیم که چه چیزی به فعالیت در زمینه طنز علاقه داشت؟

غلامرضا نیکخواه: در ابتدا کارم را با بازی در کارهای جدی شروع کردم. همینطور برنامه ای که با اسماعیل پوررز در سال 67 ساختیم که کار مناسبی برای کودکان و نوجوانان بود. تا اینکه در سال 71 با معینی یاسینی کاری کردیم که این مناسبت هم بود و در آنجا با علی عمرانی و مهران مدیری آشنا شدم تا اینکه قرار شد آقای حسروی و داریوش کاردان برای نوروز برنامه بزرگداشتی بسازند که فکر می کنم نوروز است. سال 72 بود. اما عمرانی از من برای بازی در این قسمت دعوت کرد و مهران مدیری نیز از طریق داریوشا کاردان دعوت شد. تا آن روز هیچ طنزی نداشتم و طنزی در خودم ندیدم اما وقتی چند قسمت از کار را گرفتیم متوجه شدم شخصیت من جلوی دوربین و پشت دوربین خیلی متفاوت است. . اتفاقا نوروز 72 در زمان خودش رونق زیادی داشت و جالب اینجاست که در همان سال محمود شهریاری برنامه ای داشت که در آن با نوروز 72 شوخی می کرد و ما هم با او شوخی کردیم که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت. از آن زمان به بعد من جذب کمیک شدم و هر بار که کار جدی انجام می دادم ناخودآگاهم به نوعی طنز تبدیل می شد.

بیشتر بخوانید  5 دوره جدید در مرکز علوم کاربردی دانشگاه کوم جهاد اضافه شده است

بنابراین، در آن سال ها، شما ناگهان کشف جدیدی در مورد خود کردید؟

غلامرضا نیکخواه: بله، شاید. اما اگر شرایط برایم مهیا نمی شد، شاید هرگز به این جایگاه نمی رسیدم و همچنان مشغول کارهای جدی بودم.

حالا بعد از این همه سال بازی در کمدی عادت کردی یا دوستش داری؟

من هنوز از آن لذت می برم، و فکر می کنم یکی از آرزوهای همه می تواند این باشد که وقتی دیگران را می بینند به آنها لبخند بزنند.

واکنش های مردم که با خنده همراه بود همیشه به من انرژی مضاعفی می داد و همین باعث می شود که مشتاق ادامه این مسیر باشم.

جی. نیکخواه یک بار خیلی کم تحرک بودی چرا؟

غلامرضا نیکخواه: من یک مشکل کوچک داشتم. مالی هم هست. از آنجایی که اوایل حقوق ما زیاد نبود مثلا برای 2 ماه کار در نوروز 72 فقط 20 هزار تومان می گرفتیم و برای اینکه بتوانم هزینه های زندگی را تامین کنم مجبور شدم به کار اولم برگردم. ، که یک شغل است. مدتی در این شغل کار کردم تا اینکه بالاخره خرج و درآمدم با هم ادغام شد و دیگر مشکل مالی بزرگی نداشتم و بعد دوباره مشغول به کار شدم.

خوب، نگران این نیستید که در ابتدا نتوانید دوباره مخاطب جذب کنید؟

پس چرا که نه، اما زندگی شوخی نیست. باید جواب خانواده ام را می دادم، البته همیشه بازیگری را دوست داشتم و از شرایط آن زمان هم غافل نبودم.

چگونه کسب و کار خود را دوباره شروع کردید؟

با سریال مرد هزار چهره. من نقش کوچکی در این سریال داشتم، اما خوشبختانه شروع خوبی برای من بود.

بیشتر بخوانید  قیمت 10 قطعه میوه در تره بار در تهران کاهش یافت - آژانس مهر نیوز | اخبار ایران و جهان

آقای نیکخواه چرا از نظر نوع، تکیه کلام یا حرکات خاص بیشتر درگیر کار طنز خود هستید؟

چون پایه طنز هستند و همیشه جواب می دادند.

غلامرضا نیکخواه فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی است

کار جدی انجام دادی و لذت بردی؟

فیلم تهران تهران به کارگردانی داریوش مهرجویی. من این فیلم را خیلی دوست دارم. باور کنید او در این فیلم بخش هایی را از دست داد و لحظات شبح آوری را خلق کرد.

آیا نمی خواهید این بار آن را جدی تر بگیرید؟

نه. چون الان مردم مرا از طریق طنز می شناسند و احساس می کنم در طنز بهتر پیشرفت می کنم.

راستی که هنوز نام تو نوروز است. چرا؟

چون این تیپ در بین مردم بسیار محبوب بود و من آن را خیلی دوست داشتم و نام نوروز بر من ماند. جالب است که این تیپ را از یکی از دوستانم گرفتم. او فردی بسیار عزیز است و نزدیکانش دوست دارند با او وقت بگذرانند. من هم فکر می کردم نوروز برای دوستم اینطور باشد و خوشحالم که این اتفاق افتاد.


دیدگاهتان را بنویسید