علت مرگ دسته جمعی ماهیان در دریاچه نمک بندرماهشهر چه بود؟به گزارش سلام نو به نقل از رکنا، ایرج سلیمانی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر بندر ماهشهر وی گفت: دقایقی پیش خبر از تعداد زیادی کشته و زخمی شد یک ماهی در دریاچه نمک بندر ماهشهر به اداره محیط زیست این شهرستان ابلاغ شده است.

وی افزود: کارشناسان این اداره به همراه کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان بلافاصله به محل اعزام شدند و در حال نمونه برداری از ماهیان تلف شده هستند و در واقع کار برای بررسی علت مرگ دسته جمعی این ماهیان آغاز شده است. ماهی. .

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندرماهشهر خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز همین اتفاق افتاد و مشخص شد علت مرگ دسته جمعی ماهیان این دریاچه افت سطح آب و در نتیجه آن کاهش اکسیژن مورد نیاز ماهی

سلیمانی ادامه داد: با توجه به اینکه کارخانه پتروشیمی قلیایی بندر امامکا تعطیل است و پمپاژ آب انجام نمی شود، این یکی از احتمالاتی است که در نظر داریم و کاهش اکسیژن آب دریاچه را عامل ایجاد توده می‌دانیم. مرگ. از ماهی های آنها

وی در پایان گفت: در هر صورت بررسی و کارشناسی لازم در حال انجام است و به زودی علت دقیق مرگ دسته جمعی ماهیان در دریاچه نمک بندرماهشهر مشخص و اعلام می شود.

بیشتر بخوانید  لحظه شلیک به تخم های نامزد ریاست جمهوری فرانسه / فیلم

دیدگاهتان را بنویسید