عدم نیاز به مداخله دیگران برای اداره منطقه/ مسائل سوریه و یمن با گفت و گو حل می شودبه گزارش سلام نو به نقل از اکتساد نیوز، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امشب (پنجشنبه) در دیدار شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر و هیئت همراه، بر افزایش همکاری های سیاسی و اقتصادی تاکید کردند. بین دو کشور وی با اشاره به ادامه جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین گفت: انتظار می رود جهان عرب در مقابل این جنایات ظاهری وارد عرصه عمل سیاسی شود.

حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار استحکام و ثبات روابط ایران و قطر را به نفع دو کشور دانستند و افزودند: سطح کنونی روابط اقتصادی دو کشور بسیار پایین است و باید چند برابر شود. همچنین جا برای تبادل نظر بیشتر در مورد مسائل سیاسی وجود دارد.» امیدواریم این سفر منبع جدیدی برای گسترش همکاری ها باشد.

رهبر انقلاب اسلامی با تایید سخنان امیر قطر در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی، ظلم و ستم چند دهه ای صهیونیست های خبیث بر مردم فلسطین را واقعیتی تلخ و ضربه ای بر جهان اسلام و ملت عرب خواندند. . جهان به صراحت در میدان کنش سیاسی قرار دارد.

وی با اشاره به سخنان امیر قطر در خصوص اتفاقات سال گذشته در شیخ یارا خاطرنشان کرد: در آن صورت حمایت برخی کشورهای عربی از مردم فلسطین به اندازه برخی اروپایی ها نبود و موضعی اتخاذ نکردند که آنها نیز در این زمینه اقدام کردند. ادامه دهید.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: اگر این رویکرد کشورهای عربی از روی ترس یا طمع رژیم صهیونیستی است، باید بدانند که رژیم اشغالگر امروز در شرایطی نیست که بتوان آن را خواست یا از آن ترسید.

بیشتر بخوانید  نیویورک تایمز: آمریکا عقب است

وی با بیان اینکه حل مشکلات منطقه در دست کشورهای منطقه و از طریق گفت و گو است، افزود: سوریه و یمن نیز با گفت وگو قابل حل است. البته دیالوگ نباید از موضع ضعیف باشد، در حالی که طرف مقابل بیشتر به معنای است.» آمریکا و دیگران به قدرت نظامی و مالی متکی هستند.

رهبر معظم انقلاب با تأکید بر اینکه برای اداره منطقه نیازی به دخالت دیگران نیست، گفتند: صهیونیست ها هر جا که می روند فساد ایجاد می کنند و نمی توانند هیچ قدرت و امتیازی به کشورها بدهند، لذا ما کشورهای منطقه باید تا جایی که می‌توانیم همکاری کنیم و همکاری را تقویت کنیم.

وی با اشاره به توافقات صورت گرفته بین ایران و قطر تاکید کرد: این توافقات طبق برنامه زمانی مشخصی اجرایی می شود.

در این جلسه آقای سر رئیس جمهور کشورمان نیز حضور داشت، امیر قطر با ابراز خرسندی از دومین سفر خود به ایران، به جایگاه برجسته رهبر انقلاب اسلامی در جهان اسلام اشاره کرد و گفت:

امیر قطر با گلایه از شهادت یک خبرنگار در جنین توسط ارتش رژیم صهیونیستی افزود: صهیونیست ها این همه جنایت را با خونسردی انجام دادند.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی همچنین در خصوص حل مشکلات کشورهای منطقه از جمله سوریه، عراق و یمن به روابط اقتصادی ایران و قطر اشاره و خاطرنشان کرد: کمیته اقتصادی دو کشور فعال شده و امیدواریم همکاری های اقتصادی صورت گیرد. سالها به آرامی بهبود خواهد یافت

دیدگاهتان را بنویسید