ضرب المثل اگر تو کلاغ باشی من یک کلاغ هستم


معنی ضرب المثل اگر تو کلاغ باشی من یک کلاغ هستم


ضرب المثل اگر تو کلاغ باشی من یک کلاغ هستم: ضرب المثل: اگر کلاغ باشی، کلاغ من به شخص یا افرادی می گوید که خود را باهوش و با تجربه می دانند و دیگران خود را احمق می دانند!

داستان ضرب المثل اگر تو کلاغ باشی من کلاغم

روز بود، وقتش بود. کلاغی بود که برای اولین بار از تخم بیرون آمد. برای خوردن ماهیش خامه می آورد. مرغ را زیر بالش می گرفت و گرم می کرد. آفتاب روی بالش می تابید و خلاصه به جوجه یک تکه اش فکر می کرد. کلاغ هر روز بزرگتر می شد و قربانی مادرش را تماشا می کرد.

وقتی زمان پرواز کلاغ فرا رسید، مادرش تمام راه های پرواز را به او یاد داد. جوجه ها پرواز را به خوبی آموختند و روز اول پرواز را با موفقیت پشت سر گذاشتند. آن شب هم مادر و هم مرغ خوشحال بودند که این مرحله را پشت سر گذاشته اند.

کلاغ که همچنان نگران جوجه هایش بود گفت: گوش کن عزیزم. مردم حیله گر و باهوش هستند. گول نخورید نگران بودن. پسرها همیشه به آزار و اذیت جوجه های کوچک مثل شما فکر می کنند. «با سنگ و پر به آنها زدند و گرفتند.

کلاغ گفت: چشمان مادر! “من خیلی مراقب بچه ها هستم. کلاغ که فکر می کرد مرغش بی تجربه است باورش نمی شد با دو کلمه نصیحت جوجه اش خطرات پیش رو را درک کند.

او گفت: «فقط مراقب بودن کافی نیست. چشم و گوش خود را خوب باز کنید. «وقتی کودکی را دیدید که می‌خواهد به سمت شما سنگ پرتاب کند، فوراً بلند شوید و از جایی که هستید فرار کنید.

بیشتر بخوانید  متن آهنگ سوز دل از معین (Moein

کلاغ کلاغ که خوب به حرف مادرش گوش داد گفت: مادر! اگر این مرد سنگی را در آستین خود پنهان می کرد چه می شد؟! کلاغ مادر از گفتار فرزندش شگفت زده شد و گفت: به هوش و ذکاوتت تبریک می گویم!

بچه کلاغ گفت: مادر، این را فراموش نکن اگر تو کلاغی، من یک بچه کلاغ هستم!!


جداکننده خط

ضرب المثل هاله از کجا آمده است؟

ضرب المثل در بقالی کجا رفت؟

ضرب المثل «نه بیا نه برو» به چه معناست؟

ریشه و معنی ضرب المثل هفت خطی از کجا آمده است؟


دیدگاهتان را بنویسید