زندگی و سوابق اجرایی رزم حسینی وزیر صنعتعلیرضا رزم حسینی وزیر پیشنهادی صمت با ۱۷۵ رأی موافق، ۸۰ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع به عنوان وزیر صنعت انتخاب شد


علیرضا رزم حسینی کیست ؟


زندگینامه علیرضا رزم حسینی

نام و نام خانوادگی

علیرضا رزم حسینی

تاریخ تولد

1340

محل تولد

کرمان

تحصیلات

کارشناس علوم اقتصادی و بازرگانی

عنوان شغلی

وزیر صنعت


علیرضا رزم حسینی کیست ؟


علیرضا رزم حسینی کیست ؟


بیوگرافی علیرضا رزم حسینی


علیرضا رزم‌حسینی 59 ساله استاندار خراسان رضوی در دولت دوازدهم است وی در روز چهارشنبه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۷ با حکم وزیر کشور در مشهد به عنوان استاندار خراسان رضوی منصوب شد.


او همچنین استاندار استان کرمان در دولت یازدهم و سال ابتدایی دولت دوازدهم بوده‌است. وی تحصیلکرده کارشناسی علوم اقتصادی و بازرگانی از دانشگاه شهید باهنر کرمان است.


رزم حسینی یک دختر دارد که در کانادا زندگی می کند . رزم حسینی در این رابطه گفت : «زندگی وی در کانادا به صورت مستقل است و ارتباطی با شخص استاندار ندارد.»


شهریور سال گذشته هم استاندار کرمان در گفت و گو با «ایرنا» درباره زندگی شخصی‌اش گفته بود که :


دختر و پسرم ازدواج کرده اند و من و همسرم در منزل تنها هستیم. دخترم بسیار با استعداد است و در رشته ریاضی تحصیل کرد و الان در یکی از دانشگاه های خارج کشور در حال گرفتن دکترای مخابرات و جزو نفرات برتر دانشگاه است.


علیرضا رزم حسینی کیست ؟


تحصیلات


علیرضا رزم حسینی تحصیلکرده کارشناسی علوم اقتصادی و بازرگانی از دانشگاه شهید باهنر کرمان است.


سوابق کاری


از سوابق کاری رزم‌حسینی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :


 • مشاور بازرگانی بنیاد مستضعفان و جانبازان،

 • عضویت در هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه استان کرمان،

 • مدیر عاملی و ریاست هیئت مدیره مجتمع صنعتی کرمان،

 • مدیر عاملی شرکت ماشین‌آلات راه‌سازی کرمان،

 • ریاست هیئت مدیره شرکت صنایع فلزی آلیاژ کاران دوهزار،

 • مدیر عاملی شرکت تکنوپروم جنرال تریدینگ،

 • مدیر عاملی شرکت ماشین‌آلات راه‌سازی کاترپیلار،

 • نایب رئیسی انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان ماشین‌آلات ساختمانی و معدنی کشور،

 • ریاست مجمع شرکت آستانه ریل

 • رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت همیار ماشینعلیرضا رزم حسینی کیست ؟


سوابق جبهه و جنگ


علیرضا رزم حسینی سوابقی هم در جبهه دارد :


 1. علیرضا رزم‌حسینی طی سال‌های جنگ ایران و عراق در عملیات‌های امام مهدی عج در سال ۱۳۵۹ جبهه سوسنگرد و عملیات ثامن الائمه، بیت‌المقدس، فتح‌المبین، رمضان، بدر و خیبر حضور داشته‌است.

 2. وی از بنیان‌گذاران مهندسی مخابرات عملیات جنگ در جبهه‌های جنوب بود و از هم‌رزمان سرداران احمد کاظمی، حسین خرازی، احمد متوسلیان و هم‌رزم و دوست حسن باقری بوده‌است.

 3. وی قائم‌مقام فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان ( شهید قاسم سلیمانی) و جانشین عملیات قرارگاه خاتم‌الانبیا در دوران جنگ بود و در عملیات خیبر جانباز شد و نشان فتح از سوی رهبر معظم انقلاب دریافت کرد.

 4. رزم‌حسینی پس از جنگ، اقدام به پایه‌گذاری بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس کرد.


علیرضا رزم حسینی کیست ؟


افتخارات


از جمله جوایز و افتخارات علیرضا رزم حسینی می توان موارد زیر را نام برد :


 • کسب عنوان استاندار برتر در صنعت گردشگری در تاریخ ۴ مهرماه ۹۶

 • کسب عنوان استاندار برتر در حوزه پدافند غیرعامل در تاریخ ۲ آذرماه ۹۶علیرضا رزم حسینی کیست ؟


رزم حسینی دو تابعیتی است؟


اگرچه بحث‌های زیادی در این باره شده اما پاسخ دو مقام مسوول به این سوال منفی بوده است. حجت الاسلام محمد محمودآبادی، مدیرکل حوزه استانداری کرمان همان وقت به «آفتاب یزد» گفته بود:


شایعاتی که درباره دوتابعیتی بودن استاندار کرمان گفته می‌شود کاملا بی‌اساس است.


در همین حال به نوشته روزنامه آفتاب یزد، دو سال پیش هم رحمانی فضلی، وزیر کشور در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره دوتابعیتی بودن رزم حسینی، این موضوع را تکذیب کرده بود.


رزم حسینی و سفر به کانادا


محمودآبادی همچنین درباره این سفر طولانی گفته که ریه رزم حسینی شیمیایی است و از سال گذشته برای درمانش از کانادا نوبت گرفته بود.


به گفته او این سفر «با هماهنگی وزارت کشور، معاون اول رییس جمهور و حتی شخص حسن روحانی» صورت گرفته و حتی همسر استاندار کرمان هم با او به کانادا نرفته.


علیرضا رزم حسینی کیست ؟


پیشنهاد علیرضا رزم حسینی به مجلس


22 اردیبهشت ماه امسال با دستور رئیس جمهور رحمانی از سمت وزارت صمت برکنار و سرپرستی این وزارت خانه بر عهده مدرس خیابانی قائم مقام وزیر در امور بازرگانی قرار گرفت . هر چند مدرس در طول 3 ماه مسئولیت خود در وزارت صنعت تلاش کرد تا کارنامه قابل قبولی به نمایندگان مجلس ارائه دهد اما در نهایت نمایندگان برنامه او را برای وزارت صمت قانع کننده ندانستند و مدرس خیابانی نتوانست از مجلس رأی اعتماد دریافت کند.


وزارت صمت با سرپرستی سرقینی که پیش از این معاون معدنی وزارت صنایع و معادن بوده اداره می شد و با چالش های جدی در انواع بازارها روبه رو بود .


عزت‌الله اکبری تالار پشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره تعلل رئیس جمهور در معرفی وزیر جدید گفته،” معرفی به موقع وزیر صنعت، معدن و تجارت تکلیف قانونی رئیس جمهور است. وقت‌کشی و تعلل در مورد وزارتخانه‌ای که تاثیر مستقیم بر جهش تولید و زندگی مردم دارد، ابدا موجه نیست. مجلس در عین تعهد به همکاری مشتفقانه با دولت، رئیس جمهور را به معرفی گزینه وزارت صمت در اسرع وقت دعوت می‌کند. در صورت تخلف از قانون، از ظرفیت‌های نظارتی خود استفاده خواهیم کرد”.


​ علیرضا رزم حسینی کیست ؟


انتخاب علیرضا رزم حسینی به عنوان وزیر صنعت


جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت صبح (سه‌شنبه) 8 مهر در دستور کار نمایندگان مجلس قرار گرفت و موافقین و مخالفین «علیرضا رزم‌حسینی» به ایراد نطق پرداختند.


در این جلسه، رئیس‌جمهور به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا حضور نداشت و به جای وی، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، در صحن علنی مجلس حاضر شد.


کمیسیون صنایع صلاحیت رزم حسینی را تائید کرد


در ابتدای بررسی صلاحیت .زیر پیشنهادی صمت، حجت‌الله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن گزارش کمیسیون متبوعش در خصوص بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت را قرائت کرد.


در این گزارش با بیان اینکه پس از بحث و تبادل نظر، اعضای کمیسیون صلاحیت «رزم‌حسینی» را برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت مورد تائید قرار داد، آمده است: «نتایج بررسی تطبیقی برنامه‌های ارائه شده او برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اسناد بالادستی توسط کمیسیون، حکایت از آن دارد که ۳۸ درصد برنامه‌های پیشنهادی با احکام فوق الذکر، «منطبق» و ۵۰ درصد از موارد «همسو» است.»


علی اصغر عنابستانی، نماینده مردم سبزوار در موافقت با وزیر پیشنهادی صمت، گفت: رزم حسینی جهادی است نه جناحی. رزم حسینی پشت‌میزنشین نیست و همواره آن سوی میز بوده است.


وی در ادامه کلیپی از اظهارات شهید حاج قاسم سلیمانی درباره رزم حسینی در صحن مجلس پخش کرد که این مسئله موجب اعتراض برخی از نمایندگان شد و فریاد آنان بلند شد.


عباس گودرزی، نماینده بروجرد بیش از دیگر نمایندگان اعتراض خود را در این باره مطرح کرد و با فریادهای پی در پی از نمایندگان موافق با رزم حسینی خواست که از حاج قاسم هزینه نکنند.


بیشتر بخوانید  15 متن زیبا برای تبریک ماه رمضان به روزه اولی ها

دیدگاهتان را بنویسید