روستای روستایی ایلام


به گزارش سلام نو، یکی از جاذبه های زیبای استان ایلام روستای بنکالان از توابع بخش مرکزی شهر ایلام است. این روستا یکی از قدیمی ترین سکونتگاه های بشری در این شهر است که وجود آثار باستانی حکایت از قدمت آن دارد. نحوه زندگی مردم در گذشته و تهیه لوازم مورد نیاز از جمله موضوعاتی است که همواره ذهن باستان شناسان را به خود مشغول کرده است، بنابراین عتیقه جات از ارزش بالایی برخوردار است و می توان به تمدن باستانی این منطقه پی برد. در پایین روستا قرار دارد و مردمان آن کرد هستند و به قبیله کرد پنجستون معروف است همچنین قلعه دود، چین بیمار (بهار) و آسیاب خندان از آثار باستانی مهم این منطقه است.

روستای بانکالان ایلام

این روستای پرطرفدار جزو جاذبه های طبیعی است و از ویژگی های آن می توان به آب و هوای مساعد، محیط سرسبز، طبیعت چشمگیر، وجود درختان گردو بسیار اشاره کرد. اهالی عمدتاً به کشاورزی اشتغال دارند به طوری که در این روستا تا چشم کار می کند پوشیده از زمین های کشاورزی است که به عوامل مختلفی از جمله گذشت زمان و فرسایش و ناآگاهی به این شغل معروف شده است. ویران شده و تنها تکه هایی از بقایای آن است.

روستای بانکالان ایلام

امروزه قسمت‌هایی از قلعه را می‌توان به طول یک متر در قسمت جنوب شرقی و چندین ردیف سنگ به شکل خاک خشک در چین، سفال‌های صیقل‌نشده نامید. تمام این سفال‌ها به صورت ناقص پخته شده و از مواد گیاهی، ماسه استفاده می‌شده است. خاک نسوز آنها

دیدنی های ایلام

وجود این اثر باستانی در روستای بی نظیر بنکالان با قدمت چند صد ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند و یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری استان ایلام است و در صورت تمایل می توانید از هتل های ایلام برای اقامت استفاده کنید. ، می توانید چادر مسافرتی، غذا و لباس کافی و … به همراه داشته باشید تا چند شب را در این روستای جذاب در کنار خانواده و دوستان سپری کنید.

بیشتر بخوانید  باید برای اعطای وام ازدواج، اعتبارسنجی جایگزین ضامن شود

منبع: توریسم 724

دیدگاهتان را بنویسید