دولت با کندی و اختلال در اینترنت همکاری می کند/ دسترسی ساده و ارزان به اینترنت یکی از حقوق اولیه مردم استگلمرضا نوری رئیس فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس درباره اختلالات و کندی اینترنت گفت: مشکل این است که دسترسی را سخت می کنند و می خواهند ارتباط مردم در این حوزه سخت شود.

به گفته وی، موضوع اینترنت از دست دولت خارج است، اما این دولت در کاهش سرعت و اختلال در اینترنت نیز همکاری می کند و همین موضوع کار را پیچیده کرده است. رئیس فراکسیون مستقلین مجلس افزود: به هر حال کسانی که طرح حراست را نوشته اند دوست ندارند در فضای مجازی با یکدیگر هماهنگ کنند و در مورد موضوعات اجتماعی و سیاسی با یکدیگر صحبت کنند و صحبت کنند.

نوری کزالچه همچنین به اظهارات اخیر سخنران در مشهد مبنی بر اقتصاد دیجیتال و دفاع از تجارت فضای مجازی اشاره کرد و گفت تا آخر عمر از اقتصاد دیجیتال دفاع می کنم و گفت: این سخنان سخنران چنین مفهومی را می رساند. که احتمالا به زودی حمله دیگری در این منطقه آغاز خواهد شد که به گفته او مرگبار است. اگرچه هنوز چیزی در مورد طرح جدید نشنیدم، اما مطمئنم که این طرح ثابت نخواهد ماند.

تحرکات جدید طراحان امنیتی در مجلس

رئیس فراکسیون مستقلین مجلس با اشاره به تحرکات جدید طراحان حراست در مجلس گفت: کسانی که این داستان را طراحی کردند ساکت ننشستند و باید کار کنند و بخشی از همین افکار و مردم اینترنت را در عمل دستکاری کردند. به گفته نوری، در حالی که دنیا هر روز در فضای مجازی و علم و فناوری اطلاعات پیشرفت می‌کند، دسترسی بیشتر، آسان‌تر و ارزان‌تر می‌شود، اما در کشور ما برعکس است و دسترسی سخت‌تر و اداره کشور گران‌تر می‌شود. , مسیر عکس برویم.

بیشتر بخوانید  جملات انگیزشی موفقیت درسی + متن های مثبت انرژی دهنده برای درس خواندن

وی در پاسخ به این سوال که اولین جلسه شورای عالی فضای مجازی که یک ماه پیش برگزار شد چه نتایجی داشت و این شورا چگونه می خواهد به مجلس در زمینه امنیت مشاوره دهد، گفت: رئیس مجلس هنوز انگیزه مراجعه دارد. امنیت شورای عالی فضای مجازی برای ما نامشخص است. اما کمیسیون 85 به زور می خواست حمایت را وارد قانون کند و رئیس مجلس این طرح را از آنها گرفت.

نوری افزود: اگر بخواهیم قانونی برای حمایت از کاربران فضای مجازی بنویسیم، ماده (1) این طرح باید بگوید دسترسی آسان، سریع و ارزان به اینترنت یکی از حقوق اولیه مردم است و هرکسی با این موضوع مواجه است. موضوع مجازات خواهد شد اما طرح حفاظتی با اخطار معکوس شروع شد و اصلا نمی توان با آن کار کرد.

وی با اشاره به اظهارات رئیس مجلس مبنی بر وجود بی قانونی در فضای مجازی، گفت: در حال حاضر بحثی که برای ایجاد محدودیت در فضای مجازی مطرح می کنند این است که در بزرگراه ها تردد نکنیم زیرا احتمال کشته شدن و داشتن یک نفر وجود دارد. تصادف. آیا کسی از فعالیت در موضوعات سایبری جلوگیری کرده است و ما در این زمینه فاقد قوانین هستیم.

وی افزود: ممکن است در این زمینه سوء استفاده های زیادی صورت گیرد. جیب مردم را می چینند و گول می زنند، اما این اتفاقات در دنیای واقعی می افتد و گوشی مردم را از بچه های خیابان می گیرند، روی آنها اسید می ریزند و به آنها چاقو می زنند. همه اینها در حال وقوع است. آیا وقوع این اتفاقات باعث می شود که بگوییم خیابان ها را ببندیم؟ به دلیل احتمال تصادف در جاده ها سوار نشوید یا به دلیل احتمال تصادف سوار هواپیما نشوید.

بیشتر بخوانید  ببینید | ماشین فول آپشن ملیکا شریفی نیا

دیدگاهتان را بنویسید