دوست داشتم در کودکی، اسلام را مطالعه و به فرایض این دین عمل کنم

به گزارش مجله خبری نگار، بلا حدید می‌گوید از اینکه پس از طلاق والدینش اجازه نداشت در «فرهنگ اسلامی» بزرگ شود ناراحت است.

یولاندا، مادر بلا، او را از خانواده فلسطینی‌اش جدا کرد و به کالیفرنیا برد، جایی که به خاطر میراث عربش مورد آزار و اذیت قرار گرفت.

بلا حدید در مورد ناراحتی خود از محروم شدن از فرصت بزرگ شدن در «فرهنگ اسلامی» با پدر فلسطینی خود محمد حدید صحبت کرد و گفت که زمانی که مادرش یولاندا پس از طلاق از پدرش او را به کالیفرنیا برد، او از خانواده پدری‌اش جدا شد.

این مدل ۲۵ ساله با نام اصلی ایزابلا خیر حدید، دختر یولاندا حدید، سوپر مدل هلندی و ستاره سابق سریال‌های واقعیت نما و محمد حدید، تاجر املاک و مستغلات فلسطینی، است. او که در واشنگتن متولد شده چهار سال اول زندگی خود را در کنار اقوام فلسطینی‌اش گذراند.

اما پس از جدایی والدینش، زمانی که بلا چهار ساله بود، او و خواهر و برادرش، جی‌جی و انور، به همراه مادرشان به سانتا باربارا، کالیفرنیا نقل مکان کردند.

بلا حدید: دوست داشتم در کودکی، اسلام را مطالعه و به فرایض این دین عمل کنم

این ستاره نیمه فلسطینی در مصاحبه‌ای جدید با نشریه جی کیو (GQ) توضیح داد که آرزوی فرصتی برای کشف تاریخ سمت پدری خانواده خود را دارد.

بلا حدید: دوست داشتم در کودکی، اسلام را مطالعه و به فرایض این دین عمل کنم

او گفت که در کودکی دوست داشت اسلام را مطالعه کرده و به فرایض این دین عمل کند، اما این فرصت به او داده نشد.

بلا اضافه کرد که در مدرسه اغلب تنها دختر عرب در کلاس خود بود و به طور مرتب مورد آزار و اذیت نژادپرستانه قرار می‌گرفت و او را احساس «غم و تنهایی» می‌کرد.

بیشتر بخوانید  ضرورت التزام نمایندگان به ولایت فقیه مبنی‌بر عدم دخالت در عزل و نصب‌های دولتی

بلا گفت: «من در واشنگتن با طرف فلسطینی خانواده‌ام بودم و زمانی که به کالیفرنیا نقل مکان کردیم، من را بیرون کشیدند و از آن‌ها جدا کردند.

من دوست داشتم وقتی‌که بزرگ می‌شوم هر روز در کنار پدرم باشم و [اسلام]را مطالعه کنم و واقعا بتوانم فرایض آن را به جا بیاورم و به طور کلی بتوانم در یک فرهنگ مسلمان زندگی کنم، اما چنین چیزی به من داده نشد.»

بلا حدید: دوست داشتم در کودکی، اسلام را مطالعه و به فرایض این دین عمل کنم

او در مورد تربیت خود در سانتا باربارا، جایی که با «نام‌های نژادپرستانه» خوانده می‌شد، اضافه کرد: «برای مدتی طولانی من آن بخش از وجودم را از دست دادم و این مرا واقعا، واقعا غمگین و تنها کرد.»

بلا قرار است در اولین تجربه بازیگری خود در سریال «رامی» محصول شبکه هولو حضور یابد و اکنون فاش کرده که این نقش تمایل او را برای پذیرش و گرامی داشتن میراثی که پس از طلاق والدینش از او دریغ شده بود، دوباره برانگیخته است.

بلا در ادامه گفتد که حین فیلم‌برداری سریال زمانی که همکارانش او را با هدیه دادن یک تی‌شرت «فلسطین آزاد» غافلگیر کردند، به گریه افتاده است.

بلا حدید: دوست داشتم در کودکی، اسلام را مطالعه و به فرایض این دین عمل کنم

بلا افزود: «من نمی‌توانستم احساساتم را کنترل کنم. از زمانی که بزرگ شدم و با توجه به عرب بودنم، این اولین باری بود که با افرادی همفکر خودم بودم و توانستم خودم را ببینم.»

او اضافه کرد که دوستی‌اش با رامی یوسف، ستاره سریال، به او کمک کرد تا در غور و تفحص در ایمانش احساس راحتی بیشتری کند.

بلا حدید که اخیرا بار‌ها نظرات خود را درباره پدر و سرزمین پدری‌اش در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است در ماه مه در یک تظاهرات حمایت از فلسطین در شهر نیویورک شرکت کرد.

بیشتر بخوانید  ضربه سنگین کاراته عربستان به سجاد گنج زاده + ویدیو

پیش‌ازاین بلا اعتراف کرده بود که از عمل بینی خود در سن ۱۴ سالگی پشیمان شده است و به ووگ گفت: «کاش بینی اجدادی‌ام را حفظ می‌کردم. فکر می‌کنم به آن عادت می‌کردم و از آن خوشم می‌آمد.»

بلا در ادامه خاطرنشان کرد که انتقادات از ظاهر او باعث شده بود که احساس کند که لایق سوپر مدل شدن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید