درمان سریع زخم معده با نوشیدن این دمنوش هابه گزارش سلام نو به نقل از رکنا، زخم ها یکی از مشکلات معده است که با درمان های سنتی و خانگی قابل درمان است.

در ادامه با چای گیاهی در ادامه با داروهای مناسب برای درمان زخم معده آشنا می شویم.

1. چای کاکوتی

چای کاکوتی یکی از بهترین دمنوش ها برای درمان زخم معده است زیرا دارای خواص آنتی بیوتیکی قوی، ضد حساسیت و ضد نفخ است. برای استفاده از این چای به سه قاشق کاکوتی و آب نیاز دارید که باید 30 دقیقه بماند. به آرامی صاف کنید و با مقدار کمی عسل بنوشید.

2. چای زرشک

دمنوش زرشک یکی از دمنوش هایی است که برای درمان خانگی زخم معده و روده سفارش داده می شود، قبل از هر چیز باید گفت که خانم های باردار هرگز این دمنوش را مصرف نکنند. برای استفاده از چای زرشک باید از زرشک تازه استفاده کنید و به مدت 30 دقیقه با آب جوشیده حرارت دهید تا بجوشد و آماده شود، همچنین می توانید این دمنوش را با عسل ترکیب کرده و بنوشید.

3. چای اسطوخودوس

اسطوخودوس اثر تسکین دهنده دارد، اگر زخم معده شما عصبی است، این چای می تواند آن را درمان کند، در این روش درمانی ترکیبی از اسطوخودوس، زبان گاو و برگ لیمو نیز می تواند موثر باشد، خانم های باردار نباید از این دمنوش استفاده کنند.

4. چای شیرین بیان

می توانید از ریشه شیرین بیان به عنوان دم کرده برای درمان زخم معده استفاده کنید زیرا شیرین بیان حاوی آنتی اسیدهای خاصی است که زخم معده را تسریع می کند. استفاده از چای شیرین بیان به مدت 1 تا 4 ماه می تواند در این درمان موثر باشد، بنابراین ریشه شیرین بیان را پوست بگیرید و آسیاب کنید، سپس 2 گرم شیرین بیان آسیاب شده را با عسل مخلوط کرده و هر روز بنوشید.

بیشتر بخوانید  اشتباهات خطرناکی که هنگام مسواک زدن مرتکب می شوید

دیدگاهتان را بنویسید