درباره کوه کالاکیران بیشتر بدانید


به گزارش سلام نو، وجود کوه باستانی برای مردم آن منطقه از ارزش و اهمیت خاصی برخوردار است. کوه کالاسیران در 3 کیلومتری استان ایلام قرار دارد، این کوه زیبا که از نظر مردم شناسی جایگاه بسیار مهمی دارد، یکی از مکان های خاص این استان است. استان ایلام در گذشته بخشی از سرزمین عیلام بود که سه هزار سال پیش منقرض شد. پس از این حادثه، بسیاری از جاذبه های طبیعی و تاریخی تخریب شد و تنها تعداد کمی از آنها باقی ماند. این کوه زیبا و اطراف آن از جاذبه های گردشگری محسوب می شود که هر ساله در داخل و خارج بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند و از مراکز مهم گردشگری شهر ایلام به شمار می رود.

کوه کالاکیران در استان ایلام

کالا به معنی قلعه است و نام این کوه به دلیل بقایای قلعه ای است که در ارتفاع آن ساخته شده است.ارتفاع این کوه محبوب به 2173 متر می رسد و برای بالا رفتن از آن باید تجهیزات کوهنوردی داشته باشید و به دلیل آب فراوان. ، دامنه کوه بسیار سرسبز و پر از پوشش گیاهی متنوع است که در میان آنها بلوط های باستانی خودنمایی می کنند این درختان چند صد ساله هستند. و قدمت و قدمت این کوه جذاب را نشان می دهد.س. از دیگر ویژگی های این کوه محوطه باستانی است که در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده و تمدن باستانی استان ایلام را احیا می کند و گردشگاهی در مجاورت این اثر طبیعی است که وجود این جاذبه ها در اطراف کوه کالاکیران باعث شده است. بسیار محبوب. او جذاب ترین شد.

بیشتر بخوانید  شهرکرد میزبان مسابقات قهرمانی دو و میدانی نوجوانان کشور بود

کوه کالاکیران در کدام استان قرار دارد؟

بهترین زمان سفر به این کوه بهار و تابستان است.در این فصول طبیعت بکر و سرسبز صحنه های دیدنی را خلق می کند و مسافران می توانند لحظاتی فراموش نشدنی را در این مکان بی نظیر تجربه کنند.اگر می خواهید اقامت داشته باشید بهتر است تجهیزات کافی مانند یک چادر مسافرتی، غذا، بنزین، لباس کافی و غیره. آنچه که باید به آن اشاره کرد بی توجهی مسئولان به این کوه تاریخی است که عدم توجه به این جاذبه دسترسی را کمی سخت کرده است و کمبود محتوا در اطراف آن یکی دیگر از مشکلات این اثر بی نظیر است که در رتبه بهترین کوه ایران قرار دارد. .

منبع: توریسم 724

دیدگاهتان را بنویسید