خبر مهم درباره حقوق بازنشستگانآنچه دیگران می خوانند:

حقوق بازنشستگان این همیشه یکی از چالش برانگیزترین نظرات هنگام بررسی لوایح بودجه بوده است.حقوق بازنشستگان برای سال 1401 با افزایش 10 درصدی 5 میلیون تومان تعیین شد. بازنشستگان جدید خواستار توجه بیشتر به موضوع افزایش حقوق در بودجه و همسان سازی هستند حقوق بازنشستگان آنها در چند ماه گذشته اعتراضات زیادی را آغاز کرده اند حقوق بازنشستگان بر لبان افتاد در ادامه آخرین اخبار حقوق بازنشستگان را خواهید خواند.

در پی اعلام رسمی افزایش حقوق مستمری بگیران و مستمری بگیران سایر رده های تامین اجتماعی، کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سراسر کشور اطلاعیه ای صادر کرد.

پس از اعلام رسمی افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سایر رده های تامین اجتماعی، کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سراسر کشور بیانیه ای صادر کرد.

به نام خدا

پس از فراز و نشیب های فراوان، سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجمع عمومی مرکز عالی که در بندرانزلی برگزار شد، از افزایش رسمی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران غیرحداقلی تامین اجتماعی خبر داد. افزایش بر اساس مصوبه شورای عالی کار، هیات مدیره و هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی.

این تصمیم که برگرفته از نص صریح قانون است، برخوردهای مضطرب و نگران بسیاری از مستمری بگیران و بازنشستگان دغدغه تامین اجتماعی را روشن کرد و کام آنان را شیرین کرد. کانون عالی کارگران و بازنشستگان سراسر کشور طی تلاش‌های گسترده خود به جامعه چند میلیونی زیر چتر خود قول داده است که در تعاملات و رایزنی‌های انجام شده در خارج از کشور نه گامی به عقب برخواهد داشت و نه عقب‌نشینی. به لطف خداوند و ما افتخار و قدردان حمایت تک تک عزیزان هستیم.

بیشتر بخوانید  احتمال بازگشت محدودیت‌های کرونایی تهران

متأسفانه افراد و جریاناتی که اهداف و مقاصد شخصی و گروهی خود را دنبال می‌کنند، نسبت به برخی مسئولان بی‌تفاوتی کرده‌اند، اما چنین اقداماتی تأثیری در عزم خدمتگزاران مؤمن نظام نداشته است. این رویداد مهم پس انداز و تجربیات ارزشمندی را به همراه داشت و باید به ابعاد مختلف آن نگاه کرد. حملاتی به رئیس جمهور، اعضای دولت، معاون اول رئیس جمهور، وزیر سابق و سرپرست فعلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر مقامات صورت گرفت.

این رویداد مهم بار دیگر ثابت کرد که مطالبه گری و پافشاری در حفظ حقوق با حوصله و برنامه ریزی و به دور از هیجان نتایجی راهگشا را به دنبال دارد. کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سراسر کشور با حمایت همه جانبه مددجویان و احترام و تشکر از روابط حقوقی مسئولین، از زحمات مستمر دلسوزان قدردانی نموده و انتظار دارد برای مستمری بگیران بدون حداقل تامین اجتماعی احکام جبرانی جدیدی صادر نماید. یعنی با اعمال افزایش 38 درصدی و مبلغ ثابت 515 هزار تومان اعمال می شود.

جا دارد از حسن نظر جناب آقای رئیسی که چندین بار دستورات پیگیری ویژه جهت رفع موانع و مشکلات و جلب رضایت مستمری بگیران را صادر نمودند تقدیر و تشکر نماییم. وی از رهبری و نظارت مستمر معاون اول رئیس جمهور جناب آقای مخبر و سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در جلسات متعدد تخصصی زمینه رایزنی ها و تعاملات سازنده را فراهم کردند، قدردانی کرد. از مجمع، کمیسیون های تخصصی و نمایندگانی که نظارت و هماهنگی می کنند، تشکر می کنیم. از زحمات دلسوزانه و ارزشمند و همراهی مدیرعامل فداکار و پرتلاش سازمان تامین اجتماعی جناب آقای مهندس موسوی صمیمانه تشکر و قدردانی می نماییم. وی در پایان فرصت را مغتنم شمرده و از آمادگی کامل کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سراسر کشور برای تحقق پیشنهاد بازیگری خبر داد. از طریق ایجاد شرکت های سرمایه گذاری و ایجاد صندوق های زمین و ساختمان امیدواریم حرکت در جهت ارتقای رضایتمندی مستمری بگیران و مستمری بگیران تامین اجتماعی به صورت همه جانبه و سریعتر ادامه یابد.

بیشتر بخوانید  انگلیس نماینده دولت قانونی ونزوئلا را تحریم می کند - خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


ایرانی وب

دیدگاهتان را بنویسید