خبر مهم برای کسانی که یارانه جدید نمی گیرندآنچه دیگران می خوانند:

بالاخره بعد از مدت ها انتظار برای وعده یارانه جدید رئیسی اجرا و به حساب ناظر واریز می شود. در حال حاضر هیچ کس مسئول پرداخت نیست یارانه جدید او این موضوع را مطرح نکرد اما به گفته کارشناسان هنوز نمی توان یارانه جدید را برداشت. یارانه جدید به گفته برخی از نمایندگان به صورت نقدی پرداخت خواهد شد. در ادامه به آخرین اخبار از یارانه های جدیما پرداخت می کنیم

در سامانه جدید «حمایت» که با آدرس اینترنتی http://hemaiat.mcls.gov.ir/ فعال است، سرپرست هر خانوار می تواند عشر اقتصادی خانوار و توضیحاتی در خصوص علت دریافت یا عدم دریافت آن را مشاهده کند. دریافت یارانه به همراه اسامی اعضای خانوار آهسته همچنین در سه بخش اطلاعات خرید کارت بانکی، اطلاعات خودرو و اطلاعات درآمد امکان مشاهده اطلاعات هویتی اقتصادی خانوار به صورت جداگانه و ویژه و کاربرانی که درخواست دسترسی دارند. این داده ها می توانند در مراحل جداگانه و جداگانه درخواست ارسال کنند

از دیگر ویژگی های این سامانه ارائه توضیحات واضح و تکمیلی در مراحل مختلف در خصوص منبع داده ها و علت بروز مشکلات احتمالی از دیدگاه کاربر، پیش بینی امکان ثبت شرایط خاص مانند بیماران خاص و یا افراد مبتلا به ناتوانی در بخش ثبت درخواست ها و البته استانداردهای حفظ حریم خصوصی حریم خصوصی و محرمانه بودن اطلاعات کاربر نیز کاملاً رعایت می شود.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه این اطلاعیه از هموطنانی که پیش از این درخواست بازنگری ده خانوار خود را ارائه کرده اند، دعوت کرد تا بر اساس داده های به روز شده در خصوص تولد اقتصادی خانوار، نتایج بررسی را مشاهده کنند. خانواده. گواهی به آدرس اینترنتی hemaiat.mcls به gov.ir مراجعه کنید. با این توضیح که برای خدمت رسانی بهتر به دارندگان خانوارهایی که آخرین رقم کد ملی آنها زوج است در روزهای زوج و دارندگان خانوارهایی که آخرین رقم کد ملی آنها عدد فرد است می توانند به این سایت مراجعه کنند. در روزهای فرد

سایر هموطنان نیز می توانند از روز شنبه پنجم شهریور ماه بدون محدودیت زمانی برای مشاهده اطلاعات عشریه، شناسنامه و درخواست تجدیدنظر ثبت نام با سامانه پشتیبانی تماس بگیرند.

لازم به ذکر است سامانه فعال قبلی تنها قابلیت دریافت درخواست بررسی کلی شناسنامه اقتصادی خانوار را بدون مراجعه به زیربخش مورد نظر داشت در حالی که در سامانه جدید حمایتی افراد می توانند اعتراض خود را مطرح کنند. به بخش‌های جداگانه داده‌ها مانند اطلاعات خودرو، اطلاعات تراکنش‌های بانکی و… به صورت جداگانه ثبت و درخواست بررسی شود که به دقت بیشتر در فرآیند رسیدگی و تصمیم‌گیری کمک می‌کند.

روز پنجشنبه مرحله چهارم یارانه نقدی جدید پرداخت شد. بر این اساس از دهک 1 تا 3 به ازای هر نفر 400 هزار تومان و از دهک 4 تا 9 به ازای هر نفر 300 هزار تومان دریافت می شود. این در حالی است که از همان ابتدای پرداخت یارانه جدید 300 و 400 هزار تومانی عده ای مشمول یارانه شناخته نشدند و یارانه ای دریافت نکردند.

افرادی که برای اولین بار در مردادماه یارانه دریافت کردند، معوقات سه ماهه قبل به اضافه یارانه شهریور ماه را دریافت می کنند که بر اساس اعشار افراد بین 1200 تا 1600000 تومان خواهد بود.

بیشتر بخوانید  قانون ۱۰-۳۰-۶۰/ راز زیبایی دکوراسیون

این افراد یا ده ها نفر بودند یا قبل از آن یارانه نمی گرفتند. بنابراین شرایط برای اعتراض آن مردم فراهم شد و همچنان ادامه دارد. البته گفته می شد که یارانه نقدی فقط تا دو ماه تعلق می گیرد و پس از آن قطع می شود که تا امروز این اتفاق نیفتاده است.

از این رو بازماندگان در این چهار ماه همواره پیگیر یارانه نقدی خود بودند و به دلیل احتمال تداوم این یارانه، بسیاری اصرار به دریافت یارانه نقدی داشتند. در یکصد و سی و هفتمین مرحله پرداخت یارانه از سوی وزارت رفاه اجتماعی، معوقات معوقه معترضان که پس از حسابرسی از سوی وزارت کار و رفاه اجتماعی دهک های یک تا نهم شناسایی شده اند، واریز شده و از عصر پنجشنبه قابل برداشت است.

همچنین کسانی که برای اولین بار در این ماه یارانه گرفتند، برای شهریور ماه بعد و همچنین اردیبهشت، خرداد و تیرماه یارانه دریافت می کنند. یعنی اگر فردی در دهک اول تا سوم باشد ماه آینده یک میلیون و 600 هزار تومان یارانه دریافت می کند که برای یک خانواده چهار نفره حدود 6 میلیون و 400 هزار تومان می شود. همچنین افراد دهه چهارم تا نهم ماه آینده به ازای هر نفر یک میلیون و 200 هزار تومان یارانه دریافت خواهند کرد. در واقع یک خانواده چهار نفره از دهک چهارم تا نهم 4 میلیون و 800 هزار تومان یارانه دریافت می کند.


دیدگاهتان را بنویسید