خبر مهم از پرداخت معوقات مستمری بگیرانحقوق مستمری بگیران همواره یکی از چالش برانگیزترین موضوعات در بررسی حساب های بودجه بوده و حقوق بازنشستگان سال 1401 با افزایش 10 درصدی 5 میلیون تومان تعیین شده است. اخیرا بازنشستگان خواستار توجه بیشتر به موضوع افزایش حقوق در بودجه هستند و در چند ماه اخیر اعتراضات زیادی را برای یکسان سازی حقوق بازنشستگان به راه انداخته اند که آخرین اخبار حقوق بازنشستگان را می خوانید.

«محمدهادی زاهدی وفا» اظهار کرد: از شهریورماه تصمیمات حقوقی مستمری بگیران تامین اجتماعی در پرونده شخصی آنها تغییر می کند و از همان ماه حقوق آنها اعمال می شود.

سرپرست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پیش بینی ما این است که در هر استانی بتوانیم شرکت های سرمایه گذاری را در قالب شرکت های تعاونی از نوع دیگر یا سهام عام به نام شرکت های سرمایه گذاری پیشرفت ایرانیان تاسیس کنیم.

زاهدی وفا گفت: با عرضه سهام در این تعاونی ها، مستمری بگیران ما حق عضویت خواهند داشت.

مصوبه شورای عالی کار مبنی بر افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی تصویب و از شهریور ماه 1388 توسط مدیر عامل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اجرا به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شد که به موجب آن مستمری مستمری بگیران سایر مقاطع 38 درصد به اضافه مبلغ ثابت 515 هزار تومان افزایش می یابد.

پیش از این مصوبه در نظر گرفته شده برای مستمری بگیران سایر سطوح افزایش 10 درصدی به اضافه 650 هزار تومان برای مستمری بگیران تا سقف 10 میلیون تومان و افزایش 10 درصدی برای مستمری بگیران بالای 10 میلیون تومان بود.

این مصوبه در خردادماه و بر اساس قانون اجرا شد اما با تاکید رئیس جمهور بر حل وضعیت مستمری بگیران و تفویض اختیار به هیات تامین اجتماعی، سایر سطوح حقوق بازنشستگان بر اساس مصوبه شورای عالی کار افزایش یافت. و ماده 95 قانون بیمه های اجتماعی.

بیشتر بخوانید  واکسیناسیون کوید 19 در کهگیلویه

سرپرست وزیر حمایت اجتماعی از افزایش 38 درصدی اضافه بر مبلغ ثابت 515 هزار و 166 تومانی حقوق مستمری بگیران سایر رده ها خبر داد و گفت: این افزایش از شهریور ماه اعمال می شود.

زاهدیووا با اعلام اینکه آیین نامه اصلاحی از شهریور ماه اعمال می شود و بر اساس مصوبه شورای عالی کار و هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی این افزایش به مستمری بگیران پرداخت می شود، گفت: دولت این تصمیم را می خواست. برای عضویت مجدد در سازمان تامین اجتماعی و به همین دلیل.»

وی تصریح کرد: دولت برای سایر اقشار و بهبود وضعیت معیشتی این افراد برنامه دارد.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به محدودیت بودجه دولت در سال جاری گفت: بنابراین برای هر تصمیمی که باید از سوی وزرای سازمان UO SO اتخاذ می شد، کار تخصصی دقیقی لازم بود تا در نهایت موفق شدیم به حد مقرر در ماده 96 رسیدیم. به اجرای قانون تامین اجتماعی رسیدیم که به تصویب دیوان عالی کشور و هیات رئیسه تامین اجتماعی رسیده است.

زاهدی وفا اعلام کرد: مصوبات اصلاحی بر این اساس از شهریور ماه در پرونده شخصی مستمری بگیران تامین اجتماعی لازم الاجرا می شود و از همان ماه حقوق بر اساس آن نیز لازم الاجرا می شود.

سرپرست وزیر کار با اشاره به یکی دیگر از برنامه های این وزارتخانه در خصوص بازنشستگان گفت: علاوه بر این از مستمری بگیران تامین اجتماعی برای ایجاد یک شرکت سرمایه گذاری برای توسعه کشور در هر استان کمک می خواهیم و اولویت در آن شرکت سرمایه گذاری مستمری بگیران و کارگران هستند. انتظار می رود بانک رفاه سرمایه گذاری اولیه هسته این شرکت را تامین کند و بازنشستگان، کارگران و کارمندان ما بتوانند سهام آن را به صورت یکجا و اقساطی خریداری کنند.

بیشتر بخوانید  آخرین لیست کشورهای ممنوع و پرخطر برای پروازهای خارجی

وی با بیان اینکه تامین مسکن مستمری بگیران و کارگران تا پایان این دولت وظیفه خطیر ماست، تصریح کرد: در هر استانی بر اساس ماده 5 قانون پرش در حال تشکیل صندوق زمین و ساخت و ساز هستیم. در تولید ساختمان های مسکونی و مستمری بگیران می توانند سهام بخرند آن وجوه را می توان با سود خریداری کرد و سپس با افزایش سرمایه سهام خود را به ساختمان مسکونی تبدیل کرد و این کمکی به پروژه مسکن ملی است که بر اساس تفاهم نامه انجام شده است. بین وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و وزارت راه و شهرسازی.

سرپرست وزارت کار با بیان اینکه در تفاهم نامه خود با وزارت راه و شهرسازی متعهد شدیم 500 هزار واحد مسکونی تهیه کنیم، در این سازوکار افراد بی خانمان خانه دار می شوند و یا اگر خانه دار باشند برای خود خانه می گیرند. فرزندان.

وی با بیان اینکه در این حوزه از تجارب 30 ساله مستمری بگیران تامین اجتماعی استفاده می کنیم و این شرکت های سرمایه گذاری باید به صورت تعاونی اداره شوند، گفت: طبق قانون موظف به گسترش بخش تعاونی هستیم و این تعاونی ها زیر نظر سازمان تعاون هستند. مراجع هر استان تشکیل شود و استانداران بر کیفیت مدیریت این تعاونی ها نظارت کنند و منابع از مرکز به استان ها تزریق نشود، بلکه خود استان ها باید توانایی تولید در حوزه را داشته باشند. سرمایه گذاری

زاهدیووا با اشاره به دلایل تاخیر دولت در تصویب حقوق بازنشستگان گفت: در زمینه پرداخت حقوق بازنشستگان با کمبود بودجه مشکلی نداریم، اما صندوق های تامین اجتماعی بیشتر یک مشکل هستند. مسئولیت.” و بحث پولی شدن این وجوه مستلزم کار و زمان بود، بنابراین کار به زمان پرداخت موکول شد. بر این اساس مستمری بگیران سایر مقاطع بر اساس مصوبه شورای عالی کار در شهریورماه با مبلغ ثابت 515 هزار و 166 تومان افزایش 38 درصدی دریافت خواهند کرد.

بیشتر بخوانید  دبیر: اگر یزدانی طلا می‌گرفت، محمدی می‌شد غلام مورینیو!/کادر فنی یک جاهایی به حرف من گوش نکرد

وی با بیان اینکه اگر دولت بخواهد از فروش اموال و دارایی خود سهامی را عرضه کند، اولویت خود را مستمری بگیران و کارگران خواهد داشت، ادامه داد: این ملک قطعاً دارای وضعیت بین نسلی خواهد بود و باید نزد فرزندان بازنشستگان بماند. . و به همین دلیل برای حفظ این دارایی ها در صندوق های تعاونی ها لازم است همه دوستان بازنشسته در تمام استان ها با ما مشارکت و همکاری داشته باشند. بنابراین در مدیریت تعاونی ها و صندوق ها نباید دولت یک طرف میز باشد و مستمری بگیران در طرف دیگر، بلکه همه باید سر یک میز در مدیریت برنامه های عمرانی و سرمایه گذاری مشارکت داشته باشیم.

زاهدی وفا تصریح کرد: با توجه به توصیه های مکتب اسلام باید همیشه حرمت بزرگان را رعایت کرد و این امر باید در عمل نشان داده شود، به همین دلیل در بسیاری از موارد می خواستم به جای کلمه بازنشسته از کلمه جانباز استفاده کنم. برای بازنشستگان عزیز امیدواریم در آینده برای این جوانان گذشته آرامش و رفاه بیشتر و امید به ادامه زندگی بیشتر شود.

ایرانی وب

دیدگاهتان را بنویسید