خبر خوش به سهام عدالتی هابر اساس گزارش ها شمانیوز: غلامرضا ابوترابی معاون سپرده گذاری مرکزی و محمد حسنلو معاون فناوری وزیر در توسعه سپرده گذاری مرکزی به تفصیل در خصوص پذیرش سپرده شرکت ها و نحوه تعهد سهام برای اخذ تسهیلات خرد گفتگو کردند.

قائم مقام سپرده گذاری مرکزی «غلامرضا ابوترابی» در ابتدای این برنامه به وجود مقادیر قابل توجهی از سود سهام که سهامداران به شرکت ها واریز می کنند اشاره کرد و گفت: برای تحقق این مهم از طریق نمایشگاه راهکاری اندیشیده شد. ” “

وی ادامه داد: تمامی شرکت های معامله شده در بازار سرمایه دارای این میزان سپرده هستند بنابراین باید آن را با سهامداران خود تسویه کنند. البته این یک طرف ماجراست و طرف دیگر سهامدارانی هستند که باید در نمایشگاه شناسایی و ثبت نام کنند.

ابوترابی با اشاره به وجود 60 میلیون کد بورسی در کشور افزود: از این تعداد 40 میلیون در نمایشگاه ثبت نام کردند. بنابراین سهامدارانی که سجام ندارند و اطلاعات خود را در سجام وارد نکرده اند از سود مجمع محروم می شوند و سودی به آنها تعلق نمی گیرد بلکه فقط به سهامدارانی که اطلاعات خود را به سجام گزارش داده اند سود پرداخت می شود. .

جمعیت 60 میلیون

معاون سپرده مرکزی تصریح کرد: جمعیت کشور 80 میلیون و 60 میلیون کد بورسی دارد. در بازار سرمایه علاوه بر اشخاص حقیقی، شرکت های خصوصی، سهامی عام و حقوقی وجود دارند که کد سهام به آنها اختصاص می یابد.

ابوترابی در ادامه با اشاره به نحوه واریز سود و مطالبات، یادآور شد: این مهم در بودجه سال 1401 بوده و مسئولیت شرکت در قالب ناشر است و ناشر موظف به پرداخت سود تقسیمی است. مجامع عمومی و غیره ودیعه نیز نزد نمایشگاه و شرکت از طریق بانک عامل نزد صاحب سهام ثبت شده در نمایشگاه واریز می شود و پیامک وی به صورت متنی شفاف می باشد. سهامداران اوراق بهادار نیز منتظر ارسال پیامک برای واریز سود سپرده هستند.

بیشتر بخوانید  دیدار تیم ملی فوتبال ایران و کانادا + زمان برگزاری قطعی شد

نمایشگاه 10 هزار تومان

ابوترابی هزینه ثبت نام CJAM را 10 هزار تومان عنوان کرد و گفت: به دفاتر پیشخوان در سراسر کشور اطلاع داده شده است که این خدمات را به افرادی که نمی توانند با تلفن همراه خود انجام دهند ارائه کنند.

دلایل سود سپرده گذاری شده

وی در ادامه به دلایل وجود سود علی الحساب و مطالبات سررسید از شرکت اشاره کرد و افزود: این موضوع در بین تمامی شرکت ها وجود دارد، زیرا سهامدار برای دریافت سود خود اقدامی نکرده است، اما شرکت موظف است این مطالبات را مطرح کند. به سهامدار از “پرداخت از طریق منصفانه”؛ بنابراین هر ناشر باید میزان مطالبات معوق را به طور کامل مشخص کند و در صورت نیاز وجوه لازم را تامین کند. در مرحله بعد اطلاعاتی را به سهامدار بدهید و اینکه آیا فرد سهام دارد یا خیر. این پول واریز شده و در نهایت مابقی پول به شرکت بازگردانده می شود.

ابوترابی افزود: در حال حاضر دو شرکت اعلام کرده اند که مطالبات از طریق شرکت سپرده گذاری که از عید سعید فطر آغاز شده است واریز می شود و قابل پیش بینی است که تا پایان اردیبهشت ماه برای سایر ناشران آماده باشیم.

فرصت 8 ماهه برای شرکت ها

ابوترابی درباره وثیقه سهام و دریافت وام اظهار کرد: اگر سهامداری در سازمان بورس ثبت نام کرده باشد می تواند سهم خود را وثیقه کند و از بانک بگیرد. در این راستا باید اپلیکیشن ها و سامانه های بانکی ایجاد شود، برخی بانک ها به این سامانه متصل شده اند و امیدواریم تا پایان بهار شبکه کامل بانکی به این سامانه متصل شود.

بیشتر بخوانید  بررسی تاج 478 هزار نفر در مرزها / قرنطینه 184 نفر در ایستگاه های بازرسی مرزی

وی شرکت توسعه سپرده گذاری مرکزی را ناظر و پیگیر این موضوع دانست و گفت: اقدامات لازم برای آن انجام و طراحی شده است و نقطه عطفی در بازار محسوب می شود. همچنین به شرکت ها 8 ماه فرصت داده شد تا به عنوان ناشر ثبت نام کنند و سود سهام را به سهامداران پرداخت کنند.

معاون ثبت احوال مرکزی تاکید کرد: امروز هرکسی بخواهد سهام بخرد و بفروشد و کد سهم دارد باید نمایشگاه شود.

گشایش نمادهای شرکت سپرده گذاری مرکزی

وی به مناسبت گشایش نمادهای شرکت سپرده گذاری مرکزی نیز اظهار داشت: این شرکت در فرابورس به ثبت رسیده و درج و بازگشایی نمادها را ادامه می دهیم. در حال حاضر تمایلی برای افتتاح نماد وجود ندارد و از آنجایی که ساختمان باید خریداری شود، این امر به زمان نصب موکول می شود.

ابوترابی در خصوص پرداخت سود سهام عدالت نیز گفت: ما به برخی اطلاعات دسترسی نداریم و در این زمینه اطلاعاتی مانند متوفیان کامل نیست.

جمعیت سحادر از دنیا رفتند

وی تاکید کرد: در حال حاضر 3 میلیون سهامدار متوفی دادگستری وجود دارد که پرونده آنها نیاز به رسیدگی دارد و باید با وراث تماس بگیریم و بر این اساس در حال ساخت سامانه ای هستیم که وراث می توانند در آن اطلاعات ثبت کنند و سود ببرند. این سامانه تا شهریور ماه به بهره برداری می رسد.

شرایط ثبت نام در نمایشگاه

در ادامه برنامه، محمود حسنلو معاون توسعه فناوری و نوآوری سپرده گذاری مرکزی با اشاره به سیاست دولت و سازمان بورس در خصوص اعطای منافع به صورت وثیقه گفت: در صورت ثبت نام سهامدار در SJAM; می تواند سهم خود را وثیقه بگذارد و از بانک بگیرد.

بیشتر بخوانید  استاندار: نرخ بیکاری در اصفهان به یک رقم رسیده است

وی ادامه داد: در این راستا باید اپلیکیشن ها و سامانه های بانکی ایجاد شود تا برخی بانک ها به این سامانه متصل شوند و امیدواریم تا پایان فصل بهار تمامی شبکه های بانکی به این سامانه متصل شوند.

وام های شخصی و برنامه های کاربردی

حسن لو گفت: سهامدار می تواند برای دریافت وام به بانک مربوطه در شهر و محله خود مراجعه کند و حتی از طریق اپلیکیشن بانکی مناسب خدمات مورد نظر را انتخاب کند.

وی با بیان اینکه زیرساخت های این تجارت توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی آماده شده است، گفت: طرف دیگر کار یعنی بانک ها باید این زیرساخت ها و خدمات را فراهم کنند و فکر می کنم تا پایان بهار این اتفاق بیفتد. ” فصل.”

تجربه را تکرار کنید

معاون فناوری توسعه سپرده‌های مرکزی: این تجربه قبلاً در بخش‌هایی از قوه قضائیه اعمال شده و حدود 200 هزار نفر اقدام و تعهد کرده‌اند و توانسته‌اند حدود 50 تا 70 درصد ارزش سهام خود را به دست آورند. البته این قابلیت فقط در اپلیکیشن بانک ملی نصب شده و نیازی به مراجعه حضوری ندارد.

وی 70 تا 90 درصد ارزش سهم را در قالب اخذ تسهیلات دانست و گفت: سهم وثیقه تا زمان تسویه نمی تواند آزاد شود، اما می توان آن را برای تامین با سهم دیگری جایگزین کرد.

حسن لو افزود: این سرویس سال هاست که در سال های خوب در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

حسن لو در پایان از تحقق این زیرساخت با 2 بانک خبر داد و گفت: هفته آینده برنامه پایلوت تامین سهام به منظور تامین تسهیلات را خواهیم داشت که با رفع مشکلات پیش بینی نشده به صورت لحظه ای اجرا می شود. “

دیدگاهتان را بنویسید