خبرهای خوبی برای خنثی سازی تحریم ها در روزهای آینده در راه است


سخنگوی وزارت امور خارجه: سند همکاری 20 ساله با روسیه تهیه شد/ خبرهای خوبی در روزهای آینده برای خنثی شدن تحریم ها در راه است.

در صد روز گذشته روابط اقتصادی ما بین 2.5 تا 3 برابر افزایش یافته است. ما در سفر اخیر آقای رئیس جمهور با ترکمنستان موانع را برطرف کردیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: همزمان با مذاکرات وین، نشست سفرای کشورمان در تهران در حال برگزاری است تا خنثی سازی تحریم ها به موازات لغو و لغو تحریم هایی باشد که در حال وقوع است. در وین.

به گزارش ایلنا، سعید خطیب زاده به مناسبت نشست روسای هیأت های ایرانی در کشورهای همسایه اظهار داشت: هر یک از این کشورها در حال حاضر در حال طراحی سازوکارهای منطقه ای مانند سازمان همکاری اقتصادی اکو و سازمان همکاری شانگهای و یا روابط منطقه ای در زمینه های دیگر یا در حال طراحی هستند. در زمینه دوجانبه. . همزمان با مذاکرات در وین، نشست سفرای کشورمان نیز در تهران در حال برگزاری است تا خنثی سازی تحریم ها به موازات لغو و لغو تحریم هایی باشد که در وین اتفاق می افتد.

وی ادامه داد: سفر آقای دکتر رئیسی به هر یک از این کشورها برنامه ریزی شده است و به زودی سران برخی کشورها از جمله ترکیه در تهران خواهند بود و به زودی میزبان آنها خواهیم بود. برنامه جدیدی را در وزارت امور خارجه به عنوان نقشه راه 20 ساله و اسناد با کشورهای همسایه طراحی کردیم که با روسیه تقریباً نهایی شده است و از دولت مجوز مذاکره خواهیم گرفت و همچنین 25 نقشه راه سال با چین می توانیم با کشورهای بزرگ همسایه انجام دهیم.

بیشتر بخوانید  مسئولان موضوع حجاب را به حوزه واگذار کنند!

سویی افزود: وزارت امور خارجه قطعا نقش خود را در تنظیم و تسهیل این روابط ایفا خواهد کرد، اما همه می دانند که وزارت امور خارجه یکی از ضلع های دیپلماسی اقتصادی است و قطعاً وزارتخانه ها و سایر نهادها به طور مستقیم در این زمینه مسئول هستند. موضوع. باید با ما هماهنگ شود

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: در صد روز گذشته روابط اقتصادی ما 2.5 تا 3 برابر گسترش یافته است. ما در سفر اخیر آقای رئیس جمهور با ترکمنستان موانع را برطرف کردیم. با برخی دیگر از کشورهای همسایه اعم از پولی و مالی این گشایش ها صورت گرفته و در حال پیگیری است. انشالله در روزهای آینده خبرهای بهتری از خنثی شدن تحریم ها خواهد بود.


دیدگاهتان را بنویسید