حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت های دانش‌بنیان در هشتمین نمایشگاه تراکنش ایرانآنچه دیگران می خوانند:

به گزارش شمانیوز : صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری از تمامی شرکت های دانش بنیان شرکت کننده در هشتمین نمایشگاه معاملات ایران حمایت مالی می کند.

به گزارش فابا نیوز، بر اساس اعلام صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت های دانش بنیان شرکت کننده در رویداد نمایشگاه تراکنش ایران از حمایت مالی این صندوق برخوردار خواهند شد.

لازم به ذکر است صندوق نوآوری و شکوفایی در سال 1398 قبل از اپیدمی تاج نیز از شرکت های دانش بنیان در پنجمین نمایشگاه معاملاتی ایران حمایت مالی کرد. در ادامه می توانید اسامی شرکت ها و گزارش این صندوق را مشاهده کنید. فایل و لینک:

گفتنی است، هشتمین نمایشگاه ایرانیان در روزهای 15 و 16 آذرماه 1300 برگزار می شود و مشروح برنامه های آن تا ابتدای تابستان 1401 منتشر می شود.

لازم به ذکر است که نمایشگاه تراکنش ایران رویدادی بزرگ در حوزه فناوری های مالی است که هر ساله به طور منظم برگزار می شود و با استقبال اکوسیستم های صنایع مالی، بانکی، پرداخت و فناوری کشور مواجه می شود. این رویداد در دو سال گذشته علیرغم شیوع تاج با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

به نظر می رسد هشتمین نمایشگاه تراکنش در ایران از بلوغ و استقبال بی نظیری برخوردار شود و شاهد حضور پررنگ تر اکوسیستم های صنایع مالی، بانکی، پرداخت و فناوری باشیم.

نمایشگاه تراکنشی ایران مطابق با سیاست مرکز فابا و مدیریت اجرایی شرکت معاملات بین المللی خاورمیانه در حال برگزاری است.

صندوق نوآوری و شکوفایی حوزه های دانش بنیان و پیشرفته را پشتیبانی می کند

بیشتر بخوانید  ما به کلیشه ای در داستان شهدای مدافع حرم نرسیدیم - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

گفتنی است در اجرای اصل 123 و اصل 44 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، قانون حمایت از شرکت ها و موسسات و تجاری سازی اختراعات و اختراعات در سال 1389 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. شورای نگهبان افتخاری در همان سال وارد و برای اجرا به دولت فرستاده شد و در اواسط سال 1391 هیات وزیران با آیین نامه اجرایی این قانون موافقت کرد. بر اساس ماده 5 این قانون، به منظور تحقق اقتصاد مبتنی بر دانش و فناوری و تکمیل زنجیره ایده‌ها به بازار، در پایان سال 1391 موسسه مالی به نام صندوق نوآوری و شکوفایی تأسیس شد.

صندوق برای تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات، به‌کارگیری دانش و دستاوردهای پژوهشی و تکمیل زنجیره ایده‌ها/محصولات/بازارها، از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت و پشتیبانی می‌کند و خدمات مالی و اعتباری اعم از کمک، تسهیل و مشارکت به آنها ارائه می‌کند. به طور کلی هدف نهایی صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان یک نهاد توسعه ای، کمک به رونق اقتصادی کشور از طریق حوزه های فناوری های دانش بنیان و برتر است.

صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای توسعه بازار و گسترش همکاری های فناورانه شرکت های دانش بنیان از حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های تخصصی در بازه زمانی 1396 تا 1400 حمایت کرد. این نمایشگاه ها با استقبال شرکت های دانش بنیان مواجه شد. در سال 1398 بیش از 1200 درخواست اولیه برای شرکت در این نمایشگاه ها از طریق سامانه غزال صندوق نوآوری و شکوفایی ثبت شد که حاصل آن بیش از 600 درخواست برای حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های بین المللی داخلی بود. میزان حمایت صندوق از حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های بین المللی داخلی در سال 1398 بیش از 4.2 میلیارد تومان بوده است.

بیشتر بخوانید  روزنامه صهیونیستی کشته شدن 67 کودک فلسطینی را در جریان جنگ گذشته تصدیق کرد

بر اساس این سیاست، اداره توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی در سال 1401 همچنان از حضور مستقل شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های بین المللی داخلی حمایت می کند. در فهرست نمایشگاه های مصوب سال 1401 بیش از 190 نمایشگاه داخلی و بین المللی و 10 غرفه دانش بنیان در نظر گرفته شده است و میزان حمایت از حضور هر شرکت بر اساس دانش برای حضور مستقل در نمایشگاه های مصوب 45 میلیون تومان است. سال (حداقل 3 نمایشگاه قابل استفاده است). ) و میزان حمایت از حضور هر شرکت بر اساس دانش حضور در غرفه نمایشگاه های مصوب سالیانه 40 میلیون تومان می باشد (حداقل از 2 نمایشگاه قابل استفاده است).