حقایقی از زندگی شخصی و فوتبالی محمود فکری فوتبالیست و سرمربی استقلالمحمود فکری بازیکن اسبق استقلال ، تیم ملی و سرمربی فعلی تیم فوتبال استقلال را بیشتر بشناسید


بیوگرافی محمود فکری


محمود فکری بازیکن سابق و مربی فوتبال باشگاه استقلال است.

نام و نام خانوادگی

محمود فکری جویباری

حرفه

فوتبالیست

سال تولد

25 دی سال 48

محل تولد

جویبار

وضعیت تاهل

متاهل


زندگینامه ی محمود فکری


محمود فکری در ۲۵ دی ماه به دنیا آمده، اما شناسنامه‌اش را به تاریخ ۴ / ۵ / ۵۲ گرفته‌اند. به دنیا آمده جویبار و محله وان محله این شهر است. جایی که مهد کشتی ایران است، اما محمود در آن جا سر از فوتبال در‌آورد.


کودکی محمود فکری


کودکی محمود فکری


محمود فکری فرزند آخر خانواده فکری است. دو برادر به نام‌های شاهرخ، شاهپور دارد و یک خواهر. پدرش در ۱۴ مهر سال ۸۱ فوت کرد. برادرش شاهرخ هم از جانبازان شیمیایی جنگ تحمیلی است.


پدر و مادرش اصلاً علاقه‌ای به این نداشتند که محمود فوتبالیست شود. آن‌ها از او می‌خواستند درسش را بخواند، اما او به دور از چشم آنها هر روز برای فوتبال بازی کردن به بیرون می‌رفت و با لباس‌های خاکی بر‌می‌گشت.


چند بار هم مچش را گرفتند؛ با این حال کتکی از پدر و مادر نخورد و فقط با تذکر و دعوای آنها مواجه شد. بعد از این که محمود در مدرسه فوتبالش بهتر به چشم می‌آید معلم ورزشش واسطه می‌شد و هر روز به منزل آنها می‌رفت تا اجازه‌اش را از پدرش بگیرد. این‌گونه بود که او در مسابقات مدارس شرکت می‌کرد.


درسش زیاد خوب نبود. مخصوصا این که در املا خیلی ضعیف بود و حتی در کلاس دوم ابتدایی مردود هم شد. همیشه می‌رفت فوتبال بازی می‌کرد و شب تازه یادش می‌افتاد که درس دارد و مشق‌هایش را ننوشته است. او اگر چه در درس املا بسیار ضعیف بود، اما در ریاضی خیلی خوب بود و همیشه برای حل مسائل ریاضی داوطلب می‌شد.


برادرش، شاهرخ هم فوتبال خیلی خوبی داشت تا جایی که محمود اعتقاد دارد فوتبال او بهتر از خودش بوده، با این حال برادرش فوتبال خود را به صورت حرفه‌ای ادامه نمی‌دهد که شاید اگر این اتفاق افتاده بود او هم یکی از چهره‌های ماندگار فوتبا ایران بود.


محمود فکری کیست ؟


شروع فوتبال


محمود فکری فوتبال را در سال ۶۵ از تیم ساحل جویبار آغاز کرد و در سال ۱۳۶۹ به تیم نساجی مازندران پیوست.


فکری پس از نساجی به استقلال تهران رفت . به دلیل آغاز دوره سربازیش ناچارا به شیراز رفت و در آنجا فوتبالش را با فجر سپاسی شیراز ادامه داد . پس از پایان دوره سربازی ، محمود فکری مجددا پیراهن استقلال را به تن کرد


اولین قراردادش با استقلال پانصد هزار تومان بود. او در قراردادی که با کاظم اولیایی دارد برای او قید می‌کند که اگر تمام بازی‌ها را برای استقلال انجام دهد، صد هزار تومان به قراردادش اضافه شود و مدیرعامل استقلال هم این مسئله را می‌پذیرد. در همان سال فکری بیشترین بازی را برای استقلال انجام می‌دهد و آن‌قدر مؤثر بازی می‌کند که اولیایی صد هزار تومان هم به قرار داد او اضافه می‌کند.


از جویبار به تهران آمد و طبیعی بود که جایی برای زندگی نداشته باشد. او در سال اول حضورش در استقلال در خوابگاه باشگاه زندگی می‌کرد. محمود و علی حاج اکبری کنار هم در خوابگاه استقلال واقع در خیابان گیتی در کنار ورزشگاه امجدیه زندگی می‌کردند.


بیوگرافی محمود فکری


ازدواج و همسر محمود فکری


قصه ازدواج محمود فکری هم جالب است. رفت و آمد فکری به عنوان بازیکن استقلال با علی نظری باعث شد تا او از خواهر‌خانم نظری خوشش بیاید، اما حجب و حیایش مانع از این می‌شد که خود این مسئله را شخصاً به علی نظری یا خواهر‌خانمش بیان کند. از این رو پیش کاظم اولیایی رفت و از مدیر‌عامل استقلال خواست تا برایش خواهر‌خانم علی نظری را خواستگاری کند. اولیایی هم بعد از این که این مسئله را با نظری در میان گذاشت همراه فکری به خواستگاری رفت و اینگونه تاهل محمود فکری رقم خورد


زندگینامه ی محمود فکری فوتبالیست


فرزندان محمود فکری


محمود فکری دو پسر دارد. یکی امیر‌حسین متولد مرداد ۷۶ و یکی هم حمید رضا متولد مرداد ۷۹٫ دو تا پسر مثل پدر متولد مرداد هستند


بیوگرافی محمود فکری


افتخارات محمود فکری


  • ۳ بار قهرمان لیگ ایران (۱۳۷۷، ۱۳۸۰، ۱۳۸۵) در استقلال

  • ۳ بار قهرمان جام حذفی ایران (۱۳۷۵، ۱۳۷۹، ۱۳۸۱) در استقلال

  • ۵ نایب قهرمانی لیگ ایران (۱۳۷۳، ۱۳۷۸، ۱۳۷۹، ۱۳۸۱، ۱۳۸۳) همراه استقلال

  • ۲ نایب قهرمانی جام حذفی (۱۳۷۸، ۱۳۸۳) همراه استقلال

  • یک نایب قهرمانی(۱۳۷۸) همراه استقلال

  • یک مقام سومی (۱۳۸۱) در جام باشگاه‌های آسیا همراه استقلال

  • زدن دو گل در شهرآورد که یکی از آنها فاصلهٔ چند ده متری بوده‌ است.

  • رکورد دار تعداد بازی در باشگاه فوتبال استقلال تهران

  • انتخاب محمود فکری در مراسم برترینها در یکم مرداد ماه ۱۳۹۷ به عنوان بهترین مربی فصل ۹۶

  • محمود فکری در شش بازی شهرآورد طعم برد را چشیده‌است که از این نظر نیز دارای بهترین عملکردها در بین بازیکنان می‌باشدعکس های محمود فکری


انتخاب محمود فکری به عنوان سرمربی استقلال


در تاریخ 14 مهرماه 1399 رسانه های ایرانی از طرف معاون باشگاه خبر انتخاب فکری به عنوان سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران را منتشر کردند.بر این اساس وی پس از حواشی پیش آمده درخصوص انتخاب سرمربی، به این سمت منصوب شد. البته هنوز رسمی نشده است


حقایقی از زندگی شخصی و فوتبالی محمود فکری فوتبالیست و سرمربی استقلال


سوابق فوتبالی محمود فکری


محمود فکری سابقه مربیگری در تیم‌های مختلف را هم دارد. او در تیم‌های شیرین‌فراز، صبای قم، مس کرمان و استقلال به عنوان مربی فعالیت کرده ضمن اینکه سرمربیگری شهرداری جویبار را هم بر عهده داشته که همان سال هم به عنوان بهترین مربی فوتبالی استانی کشور انتخاب شد.


سوابق محمود فکری


شغل دوم محمود فکری


محمود فکری علاوه بر فعالیت فوتبالی یک شرکت در صادقیه دارد . زمینه فعالیت شرکت فکری ساخت و ساز درب و پنجره و پروفیل است.


حواشی محمود فکری


محمود فکری پس از حوادث شهرآورد سی و هشتم تهران در دی ماه سال ۱۳۷۳ با محرومیت شش ماه از حضور در زمین بازی روبرو شد.


اینستاگرام محمود فکری


تنها پیج رسمی محمود فکری در اینستاگرام : mahmoudfekri6


بیوگرافی محمود فکری
بیشتر بخوانید  تعداد شرکت کنندگان کنکور 1400 به تفکیک رشته و سهمیه

دیدگاهتان را بنویسید