حبس سوچی پس از رای دادگاه شاید به حصر خانگی بدل می‌شود

به گزارش مجله خبری نگار،به نقل از خبرگزاری رویترز، آنگ سان سوچی که سال گذشته میلادی به واسطه یک کودتای نظامی ارتشی‌ها در میانمار از سمتش برکنار شد در ژوئن ۲۰۲۲ به زندانی در نایپیداو، پایتخت منتقل شد و اکنون در یک سلول انفرادی به سر می‌برد.

این برنده جایزه صلح نوبل که ۷۷ سال دارد نیمی از زندگی خود را در حبس خانگی به سر برده است.

از زمان وقوع کودتا، سوچی با دست‌کم ۱۸ فقره جرم از نقض قوانین انتخاباتی تا رسوایی مالی روبرو شده و باید چندین سال در زندان بماند. وی، اما این اتهامات را رد کرده و آن‌ها را بی پایه و اساس می‌داند.

مین آنگ هلاینگ، رئیس حکومت نظامیان میانمار در بیانیه‌ای تلویزیونی و در واکنش به درخواست ارائه شده از سوی یکی از مقام‌های ارشد سازمان ملل که اخیرا به میانمار آمده و خواستار بازگشت سوچی به منزل شده بود، گفت: من این مساله را پس از صادر شدن حکم قضایی علیه سوچی بررسی می‌کنم. ما اتهامات قوی علیه وی مطرح نکردیم و حتی بخشش خود را نصیبش کردیم اگرچه می‌توانستیم جدی‌تر و خشن‌تر رفتار کنیم.

سوچی در سال ۱۹۸۹ نخستین بار و پس از اعتراضات گسترده علیه چندین دهه حکومت نظامیان بر کشور به حصر خانگی فرستاده شد. در ۱۹۹۱، وی برنده جایزه صلح نوبل بابت کمپین برای دموکراسی شد و در ۲۰۱۰ به طور کامل از حصر خانگی آزاد شد.

بیشتر بخوانید  مأخذ قیمت خودروهای داخلی و خارجی جهت تعیین مالیات و حق الثبت اعلام شد

دیدگاهتان را بنویسید