جزییات تغییرات سهمیه‌بندی بنزین از بهمنآنچه دیگران می خوانند:

بر اساس گزارش ها شمانیوز: هوشنگ فلاحیان معاون برنامه ریزی وزارت نفت از اجرای طرح تغییر سهمیه بنزین تا چند روز دیگر یا اوایل بهمن ماه خبر داد. اما دولت هنوز نتوانسته مجلس و کارشناسان را متقاعد کند که تغییر سهمیه بنزین تصمیم درستی است.

فلاحیجان همچنین گفت: شرکت ملی فرآوری و پخش فرآورده های نفتی ایران زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری لازم را فراهم می کند. وی با بیان اینکه به گزارش تجارت نیوز، شرکت ملی پخش و پخش فرآورده های نفتی هنوز ابلاغیه ای را به هیات دولت ارسال نکرده است، اظهار داشت: در این راستا، شرکت ملی پخش و پخش فرآورده های نفتی هنوز ابلاغیه ای به هیات دولت ارسال نکرده است.

محمدرضا لواسانی، رئیس منطقه آزاد کیش، این طرح را «بنزین برای همه» خواند و توجیه کرد که با تحقق طرح «بنزین برای همه»، بنزین عادلانه توزیع می شود. این در حالی است که مرتضی افقه، یکی از اعضای دانشگاه چمران اهواز و کارشناس ارشد به آفتاب یزد گفت: اگرچه اجرای طرح اختصاص 15 لیتر به هر کد ملی در کوتاه مدت توجیه دارد، اما به نظر می رسد این اقدام زمینه را برای هر کد ملی فراهم کند. افزایش قیمت بنزین.” در آینده باشید.

اعضای کمیسیون انرژی در جلسه سه شنبه هفته گذشته با اوجی وزیر نفت علت اصلی مخالفت خود با طرح توزیع بنزین بین افراد را همزمانی این طرح با طرح حذف ارز ۲۴۰۰ تومانی اعلام کردند. افزایش تورم کمیسیون انرژی نیز نگران ظهور بازار سیاه و قاچاق گاز بود.

بیشتر بخوانید  اسکوچیچ: تنها چیزی که از آن راضی نبودم گلی بود که از هنگ کنگ به ثمر رساندیم - اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم

البته این همه ماجرا نیست، اوجی در نشست با کمیسیون انرژی گفت: هنوز مشخص نیست سهمیه جدید بنزین 15 لیتری است یا 20 لیتری.

دولت برای مردم بنزین نمی خرد؟

اگرچه دولت گفته است که مردم می توانند سهمیه بنزین بگیرند و بنزین مازاد خود را به قیمت آزاد بفروشند، اما هنوز مشخص نیست که مردم باید بنزین را به چه کسانی بفروشند و چه کسانی طرف طرح دولت «بنزین برای همه» هستند. قانونی یا واقعی. علیرغم اینکه قبلا گفته شده بود دولت خریدار بنزین مازاد مردم است.

این احتمالاً یکی از دغدغه های اعضای کمیسیون و کارشناسان است.

مرتضی افقه، استاد دانشگاه چمران اهواز و کارشناس ارشد در گفت وگو با آفتاب یزد، مخالف طرح «بنزین برای همه» است. وی معتقد بود طرح جدید زمینه را برای افزایش قیمت بنزین فراهم می کند. دولت برای جبران کسری بودجه و پوشش کسری بودجه تصمیم گرفته است حتی قیمت خدمات دولتی را افزایش دهد.

وی همچنین توضیح داد: من به شدت تصور می‌کنم که چون می‌خواهند بنزین را بالا ببرند و از تنش‌های احتمالی ناشی از این افزایش جلوگیری کنند، ابتدا پول بدهند تا شیرینی دریافت یارانه به مذاق ملت و در نهایت قیمت‌ها خوش شود. بنزین سقوط خواهد کرد.” بیشتر.

غلامحسین حسن تاش، کارشناس انرژی و از مدیران سابق نفت نیز به مشرق می گوید: تقاضای زیاد برای بنزین، کمبود و در نهایت امکان فروش آن بازار سیاه بنزین را در کشور ایجاد کرده است. افرادی که بنزین مازاد دارند می توانند آن را به هر قیمتی به خریداران بنزین بفروشند. بنزین برای خود مردم گران می شود.

بیشتر بخوانید  آثار مشهور جهان هنگام ساخت آنها / از کولوسئوم گرفته تا عکس های طاق کسرا + چه بود

حالا فلاحیجان معاون برنامه ریزی وزارت نفت اعلام کرد که در آخرین مورد پروژه «بنزین برای همه» از بهمن ماه آغاز می شود اما دولت هنوز سازوکار یا ابلاغیه خاصی به شرکت ملی برای این موضوع اعلام نکرده است. پخش و پخش فرآورده های نفتی.


دیدگاهتان را بنویسید