جزییاتی از دلایل توقیف سریال جیران| جیران اکران نشده توقیف شد+ عکسآنچه دیگران می خوانند:

بر اساس گزارش ها اخبار شما: مهرداد غفارزاده پرونده سریال جیران را در دادگاه رهبری می کند.

مهرداد غفرزاده، نویسنده و کارگردان سریال نمایش خانگی «آهوهای من» طی ماه های اخیر از عوامل سازنده سریال نمایش خانگی «جیران» به کارگردانی حسن فاتی و تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه به مسئولان سینمایی و فرهنگی گلایه کرده است. «جیران» در سریال «مارال آهوی من» بود.

به گفته اعضای هیئت منصفه اسماعیل عفیفه، تهیه کننده مجموعه فیلم «جیران»، این اختلاف ابتدا در اوایل سال 1378 آغاز شد و طرفین با پذیرش صلاحیت IFIC (انجمن شرکت ها و موسسات سینمایی ایران) از طریق این انجمن، صلاحیت قضایی خود را پذیرفتند. موظف شد تا یک سال سریال‌های مشابه «جیران» و «موج جلِن» را منتشر نکند و همچنین تمامی قسمت‌های مشابه سریال «جلن و مارال» را از سریال «همسایه‌ها» حذف کند.

در هفته‌های اخیر اما مهرداد غفرزاده، نویسنده «آهوی من» از ساتری شکایت کرده است که تیم سازنده جیران حقوق مالکیت خود را نقض کرده است. مسئولان این سازمان از جمله اصغر پورمحمدی، رئیس شورای صدور مجوز عرضه محصولات حرفه ای در فضای مجازی، وحید فرهمند، معاون حقوقی و نظارتی، محمد حسام پور، معاون نظارت، نظارت و مدیریت حقوق مالکیت معنوی روز جمعه برگزار شد. ، 7. ژانویه و طی جلسات، سریال همسایه ها را تماشا کرده و با سریال گوزن های من اقتباس می کنند تا مشترکاً بر وجود یا عدم شباهت آنها به توافق برسند، اما علیرغم توافق اولیه، عفیفه، تهیه کننده سریال سری، رد شد.

بیشتر بخوانید  ویدئو / کدخدایی: ملاک بررسی صلاحیت ها تأیید هیئت امنا است

غفارزاده در جلسه مشترک هفته گذشته سترا همچنین خواستار این شد که در صورت عدم توافق در جلسات مشترک، ساترا تنها در صورت درخواست مجدد به موضوع ورود کند. وی سرانجام روز دوشنبه ۲۰ دی ماه با توجه به تصمیم خود برای رسیدگی به این پرونده، رسماً درخواست اظهارنظر سترا در این پرونده را پس گرفت، بنابراین می توان انتظار داشت غفارزاده در دادگاه فرهنگ و رسانه یا سایر دادگاه ها شکایت کند. خالق مجموعه «جیران».


دیدگاهتان را بنویسید