مجله گردشگری

راهنمای سفر به جای جای ایران
کیش
مشهد
بندر عباس
تبریز
قشم
ارومیه
اصفهان
بوشهر
هرمز
خدمات علی بابا

جدیدترین خبر از تغییر دامنه نوسان بورس در فصل تابستان

به قلمF6t6VXGPck
به قلمF6t6VXGPck

سرفصل‌های مقاله


به گزارش سایت طلا ،«مجید عشقی» در خصوص آخرین جزییات تغییر دامنه نوسان بازار سهام، اظهار کرد: تغییر دامنه نوسان با پیشنهاد شرکت بورس و فرابورس و تایید و تصمیم سازمان بورس انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت: اکنون جلسات کارشناسی در مورد تغییر دوباره دامنه نوسان برگزار شده و شرکت بورس و فرابورس باید پیشنهادهای خود را در خصوص میزان افزایش دامنه نوسان و نیز دیگر جزییات آن به سازمان بورس ارائه دهند.

رییس سازمان بورس در مورد این سوال که قرار بود دامنه نوسان بورس به صورت فصلی و یک درصدی افزایش یابد، اما تاکنون هیچ تصمیمی در خصوص تغییر دامنه نوسان برای فصل تابستان اتخاذ نشده است، پاسخ داد: طی چند روز گذشته یکی از شرکت‌ها گزارش خود را به سازمان بورس ارائه داده است و سازمان بورس در صورت ارائه گزارش شرکت دیگر است تا بلافاصله تصمیم خود در مورد تغییر دامنه نوسان را اتخاذ کند.

عشقی با اعلام اینکه برنامه افزایش تدریجی دامنه نوسان بورس همچنان در برنامه سازمان بورس قرار دارد، گفت: تغییر حتمی دامنه نوسان در فصل تابستان وابسته به پیشنهادهای شرکت بورس تهران و فرابورس ایران است.

وی تاکید کرد: البته ممکن است شرکت بورس تهران یا فرابورس اعلام کنند که تغییر دامنه نوسان مثبت ارزیابی نمی‌شود که بر اساس نتایج کارشناسی، تصمیم نهایی را اتخاذ می‌کنیم.

به گزارش سایت طلا، به دنبال نوسان های شدید ایجاد در معاملات بازار سرمایه، افزایش دامنه نوسان از جمله اقداماتی بود که مسوولان حاضر در سازمان بورس آن را به منظور بهبود وضعیت بازار سرمایه پیشنهاد دادند.

بیشتر بخوانید  سایه سنگین دلتا کرونا در بازار نفت قیمت هر بشکه نفت برنت

در این زمینه «محسن خدابخش»، نایب رییس هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در اواسط اسفندماه سال گذشته اعلام کرد: ما معتقد به افزایش دامنه نوسان هستیم که این اتفاق باید به‌صورت تدریجی رخ دهد.

وی ادامه داد: بر اساس تصمیمات اولیه اتخاذ شده قرار بر این است که دامنه نوسان تا ۱۰ درصد تغییر کند و به‌احتمال زیاد درصد در نظر گفته شده از سال ١۴٠١ اجرایی خواهد شد.

مطابق صحبت‌های مطرح شده از سوی نایب رییس هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار و نیز مصوبه هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، از روز دوشنبه (۲۹ فروردین ۱۴۰۱) دامنه نوسان قیمت سهام برای فصل بهار ۱۴۰۱ در کلیه نمادهای معاملاتی سهام در بازار اول تابلوی اصلی و فرعی بورس اوراق بهادار تهران با افزایش یک‌درصدی از مثبت و منفی ۵ درصد به مثبت و منفی ۶درصد افزایش یافت که این امر نشان‌دهنده انجام اقدامات سازمان بورس طبق وعده‌های داده شده بود.

با توجه به اجرای چنین اقدامی در ابتدا معاملات بورس واکنش مثبتی را نسبت به این تصمیم سازمان بورس از خود نشان داد و شاهد روزهای سبزپوشی را در ادامه معاملات این بازار بودیم.

با آغاز فصل تابستان ۱۴۰۱ افزایش دوباره دامنه نوسان طبق وعده‌های داده شده مبنی بر تغییر فصلی آن در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت و اکنون هم با گذشت حدود دو ماه از آغاز فصل تابستان تاکنون افزایش یک درصدی دامنه نوسان اعمال نشده است.


اشتراک گذاری
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *