تورم در سال آینده مهار می‌شود –به گزارش سلام نو به نقل از سازمان برنامه و بودجه، رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در سه ماه گذشته خلق پولی انجام نشد و گزارش اخیر مرکز آمار نشان‌دهنده کاهش نرخ تورم است که با ادامه و تکمیل همین روند در سال آینده، تورم مهار خواهد شد.

سیدمسعود میرکاظمی در نشست با اعضای شورای فرماندهی بسیج این سازمان با اشاره به مشکلات اقتصادی به ارث رسیده به دولت سیزدهم بیان کرد: مشکل امروز مردم معیشت، وضعیت کسب و کار، درآمد خانوار و تورم است و هدف گیری همین شاخص‌ها و حل مشکلات از وظایف سازمان برنامه و بودجه محسوب می‌شود و در سه ماهی که دولت سیزدهم مستقر شده است ثبات اقتصادی در سازمان برنامه و بودجه هدف‌گیری شده تا اعتماد به اقتصاد برگردد.

معاون رییس جمهوری با انتقاد از میراث به جا مانده فروش اوراق دولتی در دولت گذشته، اظهار کرد: سال ۹۶ فضا برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور بیش از امروز فراهم بود اما با این وجود فعالیت برای افزایش درآمد و مدیریت بر هزینه‌ها ادامه خواهد داشت و با کمک خدا حتما به نتیجه مطلوب می رسیم. اگر به جای کدخدا به خدا اتکا شود بسیاری از مشکلات حل می‌شود .

وی وظیفه سازمان برنامه وبودجه را اصلاح ساختار بودجه دانست و گفت: این نهاد نقش اصلی در تغییرات را بر عهده دارد به شرطی که درگیر مسائل حاشیه‌ای نشود و بقیه سازمان ها را برای این تغییرات بسیج کند.

میرکاظمی نقش بسیج در تغییر ریل اقتصادی را مهم دانست و تاکید کرد: بسیج  همانطور که در همه مسائل جلودار است در بستر سازی و فرهنگسازی برای تغییرات جلودار باشد تا بتوانیم به نتیجه مطلوب دست یابیم.

بیشتر بخوانید  ارزش روز سهام عدالت تا ۶ شهریور ۱۴۰۰ -

معاون رییس جمهوری به اهمیت اقناع سازی برای دستیابی به اصلاحات ساختاری اشاره کرد و گفت: جلسات منظمی برای هم اندیشی و هم افزایی با نمایندگان مجلس، کمیسیون های مجلس و وزرا تشکیل شده و مسیر اقناع سازی برای تغییر ریل اقتصادی ادامه خواهد داشت.


 

دیدگاهتان را بنویسید