تمرینات بدنسازی نفس گیر جادوگر فوتبال ایرانی / شگفت انگیز است! حریف او کیست؟


محمدعلی کریمی پاشاکی (زاده 17 آبان 1357)، معروف به علی کریمی، فوتبالیست بازنشسته ایرانی است. کریمی در طول 18 سال فوتبال حرفه ای خود از سال 1375 تا 1393 سابقه بازی در لیگ های ایران، امارات، قطر و آلمان را داشت.

کریمی از سال 1386 تا 1390 بیش از یک دهه بازیکن تیم ملی فوتبال ایران بود و با 127 بازی و 38 گل ملی، سومین بازیکن تاریخ ایران از نظر تعداد ملی پوشان و سومین بازیکن تاریخ ایران است. بهترین گلزن این تیم به همراه جواد نکونام.

اما کریمی که به بازیساز دریبلینگ معروف است، «جادوگر» و «مارادونای آسیا» نام دارد. کریمی در سال 2018; وی با کسب 91 درصد از آرای کاربران سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان بهترین هافبک تاریخ جام ملت های آسیا شناخته شد.

کریمی فوتبال حرفه ای خود را از سال ۱۳۷۵ با تیم فتح در لیگ دسته دوم فوتبال ایران آغاز کرد و پس از ۲ سال به پرسپولیس پیوست و در ۳ دوره ۲ قهرمانی لیگ و ۱ قهرمانی جام حذفی را به دست آورد. او با تیم ملی مدال طلای بازی های آسیایی بانکوک را در سال 1998 به دست آورد.

کریمی از بهمن ماه سال 1386 به دلیل هل دادن داور مسابقه تیم امید به مدت یک سال از حضور در تمامی مسابقات باشگاهی و کشوری محروم شد و پس از این مدت به فوتبال بازگشت و در جام ملت های آسیا در سال 2000 نیز حضور داشت.


بیشتر بخوانید  بیوگرافی هالیت در سیب ممنوعه (Talat Bulut) ماجرای تجاوز تا همسر و فرزندان

دیدگاهتان را بنویسید