تفاوت بین آبله میمون و آبله مرغان چیست؟


به گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، رئیس اداره مدیریت بیماری های منتقله بین انسان و دام وزارت بهداشت درباره موارد مشکوک آبله میمون که باید بیشتر تحت نظر و آزمایش قرار گیرد، گفت: آزمایش ها از افرادی که از این بیماری رنج می برند. کیت هایی برای تشخیص آبله میمون که از موارد احتمالی این بیماری هستند. موارد مشکوک شامل موارد با علائم بالینی تب، سردرد شدید، درد عضلانی، کمردرد، ضعف، تورم غدد لنفاوی و بثورات پوستی است.

دکتر بهزاد امیری با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ مشکلی برای کیت تشخیص آبله میمون در کشور وجود ندارد، گفت: پیش بینی لازم برای تهیه و تهیه تجهیزات تشخیصی آبله میمون از جمله کیت های تشخیصی به زودی پس از گزارش سازمان جهانی بهداشت انجام خواهد شد. این بیماری انجام شد. در سایر کشورهای این کشور ارائه می شود. این امکانات در حدود 12 مرکز دانشگاهی و آزمایشگاه انستیتو پاستور موجود است.

وی افزود: در آینده نزدیک این ستون های آزمایشگاهی افزایش می یابد تا انشالله بتوانیم ظرفیت های تشخیصی را در تمامی مراکز استان ها فراهم کنیم.

وی تاکید کرد: آزمایش با کیت های تشخیص آبله میمون از کسانی که جزو موارد احتمالی این بیماری هستند گرفته می شود. موارد مشکوک شامل موارد با علائم بالینی تب، سردرد شدید، درد عضلانی، کمردرد، ضعف، تورم غدد لنفاوی و بثورات پوستی است. در صورت وجود ارتباط اپیدمیولوژیک بین بیمار و بیماری، به این معنی که بیمار با این علائم به خارج از کشور سفر کرده یا با موارد احتمالی یا تایید شده عفونت آبله میمون یا با فردی که روابط جنسی خارج از خانواده دارد، در تماس بوده است. عنوان یک مورد احتمالی است و از این افراد نمونه آزمایشگاهی گرفته می شود.

بیشتر بخوانید  تصاویر وحشتناک از نزاع خیابانی در لواسان! + دستگیری متهم / فیلم

رئیس اداره مدیریت بیماری های منتقله بین انسان و دام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اهمیت شناسایی این افراد، تصریح کرد: گاهی اوقات ممکن است تعداد محدودی بثورات پوستی روی بدن وجود داشته باشد که در این موارد نیز وجود دارد. این مردم. موارد سطوحی که با لباس پوشانده شده یا خود بیمار از وجود این جوش ها اطلاعی ندارد که در این صورت آگاهی کافی برای مراجعه به اقدامات تشخیصی و درمانی ندارد.

وی در خصوص احتمال تبدیل شدن آبله میمون ها به یک اپیدمی جهانی اظهار داشت: با توجه به اینکه نحوه انتقال آبله میمون با کرونا متفاوت است و شرایط انتقال آن به آسانی کرونا نیست، اگر این الگوی فعلی تغییر نکند، با توجه به اعلامیه سازمان جهانی بهداشت، شیوع بیماری ما نمی توانیم دنیایی را بدون این بیماری تصور کنیم.

شباهت علائم آبله میمون و آبله مرغان

امیری با اشاره به شباهت علائم آبله میمون و آبله مرغان گفت: 40 درصد افراد مورد آزمایش آبله مرغان دارند. اگر هیچ ارتباط اپیدمیولوژیکی با انتقال بیماری وجود نداشته باشد، صرف وجود علائم بالینی بیماری را برای ما تعریف نمی کند. آبله میمون برخلاف ویروس کرونا از طریق هوا منتقل نمی‌شود و تعداد زیادی از افراد را در معرض خطر قرار می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه کسانی که رابطه اپیدمیولوژیک انتقال بیماری دارند و یا کسانی که علائم بیماری را دارند باید به مراکز بهداشتی درمانی منتخب مراجعه کنند، گفت: برای اقدامات تشخیصی در زمینه آبله میمون باید به همان مراکز جامع سلامت که برای تشخیص استفاده می شود مراجعه کرد. متوجه شدیم که کرونا فعال بوده و با مراجعه به این مراکز اقدامات تشخیصی رایگان انجام می شود.

بیشتر بخوانید  آیا این سربازان معاف می شوند/ آیا نظام وظایف تخصصی جایگزین تدارکات نظامی خواهد شد؟

وی در خصوص نحوه نمونه برداری از افراد مشکوک به این بیماری گفت: اگر بثورات پوستی هنوز ایجاد نشده باشد اما فرد دارای علائم عمومی مانند تب، بدن درد یا تورم غدد لنفاوی باشد، نمونه برداری مشابه کرونا خواهد بود. . ویروس از گلو و بینی گرفته می شود، نمونه از محل زخم از لحظه ظاهر شدن بثورات روی پوست گرفته می شود.

وی درباره راه های انتقال ویروس آبله میمون نیز تصریح کرد: این بیماری از طریق هوا منتقل نمی شود، اما احتمال انتقال آن به صورت قطرات یا قطرات تنفسی وجود دارد. البته به عنوان مثال در مورد بیماری که در بیمارستان بستری است و نیاز به انجام اقداماتی مانند لوله گذاری (قرار دادن لوله تراشه)، احیای قلبی ریوی یا جراحی که منجر به ایجاد آئروسل می شود وجود دارد. حمل و نقل بله، اما این روش رایج انتقال بیماری نیست.

وی تاکید کرد: این ویروس می تواند از طریق قطرات یا قطرات تنفسی تا دو متر منتقل شود اما انتقال از طریق هوا به این معناست که ویروس بسیار سریعتر منتقل می شود و در واقع افرادی که در یک اتاق زندگی می کنند می توانند آلوده شوند. البته در مورد آبله میمون امکان انتقال از طریق هوا اهمیت چندانی ندارد مگر اینکه در محل درمان اقداماتی انجام شود که منجر به ظهور آبله شود که در این صورت امکان انتقال از طریق هوا وجود دارد.

<п>پست تفاوت بین آبله میمون و آبله مرغان چیست؟ اولین بار در ظاهر شد خبر سریع.

دیدگاهتان را بنویسید