تعمیر اسپیکر خانگی


ما در این مقاله می خواهیم به تیم ثبت تعمیرات و اسپیکرهای منزل و ماشین کریم، یک مرور کلی از سیستم آماده شده از تست، بررسی تا تعمیر باندهای خانگی داشته باشیم.

امیدواریم بتوانیم در این مقاله به شما کمک کنیم، اگر به اسپیکر جدیدی نیاز دارید یا به دنبال تعمیر هستید، لطفا با ما تماس بگیرید. 09121203767

بلندگوها را به درستی قرار داده اید. همه کابل ها به دقت وصل شده اند. هر قسمت از تجهیزات روشن است. سپس play را فشار می دهید، اما هیچ اتفاقی نمی افتد و چیزی شنیده نمی شود. چه ناامیدکننده!

اما هنوز ریموت را به دیوار پرتاب نکنید. در عوض، این نکات عیب‌یابی را برای راه‌اندازی سیستم صوتی خود امتحان کنید.

دلایل سکوت

استریوهای بی صدا معمولاً به دلیل قطع برق، انتخاب نامناسب منبع صدا، سیم کشی شکسته یا معیوب، اسپیکرهای آسیب دیده یا خرابی ایجاد می شوند.

با این حال، درست مانند تشخیص یک کانال بلندگوی معیوب، عیب‌یابی استریویی که صدا تولید نمی‌کند، با جداسازی مشکل شروع می‌شود – مشکلی که معمولاً تا زمانی که راه‌حل مناسبی امتحان نشود، آشکار نمی‌شود. به همین دلیل مهم است که این مراحل عیب یابی را به ترتیب صحیح طی کنید.

مراحل زیر به شما کمک می کند تا با رایج ترین مشکلات روبرو شوید. به یاد داشته باشید که همیشه قبل از اتصال یا جدا کردن کابل‌ها و سیم‌ها، برق سیستم و قطعات را خاموش کنید. سپس پس از هر مرحله برق را دوباره روشن کنید تا بررسی کنید که آیا درست کار می کند یا خیر. حتما ولوم را روی بالا تنظیم کنید در غیر این صورت بعد از روشن شدن صدا صدا را نمی شنوید.

چگونه باندی را که صدا تولید نمی کند بررسی کنیم

این باید حدود 30 دقیقه طول بکشد و می تواند توسط هر کسی که دانش اولیه گیرنده را داشته باشد انجام دهد.

 1. منبع تغذیه را بررسی کنید. مطمئن شوید که همه دوشاخه ها در پریزهای مربوطه خود محکم قرار گرفته باشند زیرا گاهی اوقات دوشاخه تا نیمه خارج می شود و برق دریافت نمی کند. دوبار بررسی کنید که سوئیچ های دیواری که در هر پریز کار می کنند روشن باشند. اطمینان حاصل کنید که همه واحدهای سیستم، از جمله هر رسانا یا محافظ برق، می توانند روشن شوند. اگر چیزی روشن نشد، آن را با پریز دیگری که می دانید درست کار می کند تست کنید.
 2. اسپیکر و منبع را بررسی کنید. بسیاری از گیرنده ها دارای سوئیچ Speaker B برای اضافه کردن چند بلندگو هستند. اطمینان حاصل کنید که منابع مناسب فعال هستند و بررسی کنید که منبع مناسب انتخاب شده است.
 3. سیم های بلندگو را چک کنید. هر یک از سیم‌هایی که از گیرنده/تقویت‌کننده به بلندگوها منتهی می‌شوند را از نظر اتصالات آسیب دیده یا شل شده بررسی و آزمایش کنید. همچنین، مطمئن شوید که کانکتورهای سیم بلندگو به درستی نصب شده و به اندازه کافی در فاصله ای قرار گرفته اند که تماس محکمی با پایانه های بلندگو برقرار کند.
 4. بلندگوها را چک کنید در صورت امکان، بلندگوها را به منبع صوتی دیگری وصل کنید تا مطمئن شوید که هنوز به درستی کار می کنند. اگر اسپیکرها همچنان پخش نمی شوند، ممکن است آسیب ببینند یا از کار بیفتند. اگر بازی کردند، دوباره آنها را به سیستم متصل کنید و ادامه دهید.
 5. اجزای منبع پخش را بررسی کنید. ابتدا، هر دستگاه منبعی را که استفاده می‌کنید – مانند پخش‌کننده CD، پخش‌کننده DVD/Blu-ray، یا صفحه گردان – با تلویزیون یا سایر بلندگوهای برقی تست کنید. اگر دستگاه هنوز به درستی کار نمی کند، احتمالاً مشکل شما در دستگاه است. اگر همه اجزای منبع سالم هستند، آنها را دوباره به گیرنده اصلی متصل کنید و آنها را تنظیم کنید تا برخی از ورودی ها را پخش کنند. هر منبع ورودی گیرنده استریو را یکی یکی حرکت دهید. اگر گیرنده با برخی از منابع ورودی کار می کند اما با برخی دیگر کار نمی کند، ممکن است کابل های اتصال قطعه به گیرنده مشکل داشته باشند. کابل های مشکوک را تعویض کنید و دوباره با قطعه اصلی امتحان کنید.
بیشتر بخوانید  خبر مهم درباره وام ازدواج جوانان

اما اسپیکر چگونه کار می کند؟

تعمیر اسپیکر خانگی

بلندگوهای صوتی یک سیستم استریوی خانگی یا کل سیستم سرگرمی خانگی صدای تولید شده توسط سایر اجزای سیستم را تقویت می کنند. یک بلندگوی معمولی مجموعه ای از قطعات مکمل است. یک محفظه معمولی (محفظه بلندگو) دارای یک ووفر دیافراگمی با قطر 6 تا 15 اینچ برای فرکانس های پایین، یک درایور گنبدی یا مخروطی با قطر متوسط ​​3 تا 6 اینچ (به نام بلندگو) و یک توییتر نسبتا کوچک است. .

برای فرکانس‌های بالا، سیگنال‌های صوتی در امتداد کابل‌های بلندگو به بلوک ترمینال در پشت کابینت می‌رسند. شبکه متقاطع فرکانس های ورودی را به باندهای مناسب تقسیم می کند و هر کدام را به درایور مناسب می فرستد. سپس محرک ها این ورودی را به حرکت مکانیکی مخروط تبدیل می کنند که به نوبه خود هوا را به گونه ای حرکت می دهد که گوش شما به عنوان صدا درک می کند.

چه چیزی می تواند باعث شکست گروه شود؟

گویندگان بیشتر از سوء استفاده رنج می برند. محفظه ممکن است آسیب دیده یا چسبیده نباشد. اتصالات می توانند فیوزهای الکتریکی و حرارتی را منفجر کنند. ممکن است سیم کشی معیوب باشد. ممکن است سیم پیچ صدا معیوب باشد، بلندگو سوخته باشد، شبکه متقاطع ممکن است معیوب باشد یا اتصال لحیم کاری معیوب باشد. کابل ها و کانکتورها ممکن است آسیب ببینند. مخروط ممکن است آسیب دیده باشد. بلندگوها ممکن است خارج از فاز باشند. کنترل های سطح ممکن است خراب شوند. همگی قابل تعمیر هستند گروه تعمیر لاستیک ماشین و سیستم خانه کریم به شما کمک خواهد کرد.

بیشتر بخوانید  رئیس جمهور در حال راه اندازی هفت پروژه سرمایه گذاری در بنادر مازندران است

چگونه می توانم مشکل بلندگو را با دقت بیشتری تشخیص دهم؟

اگر اسپیکرها مشکلی غیر از تست هایی که قبلا ذکر کردیم داشته باشند، چگونه یک مشکل فنی را شناسایی و برطرف می کنید؟ با ما بمان تا به آنجا برسیم.

 • اگر بلندگو صدا تولید نمی کند، بررسی کنید که قطعات دیگر به درستی متصل و تنظیم شده باشند. برای بررسی فیوز برقی یا حرارتی کیس را بردارید و در صورت لزوم تعویض یا ریست کنید.
 • اگر صدایی از همه درایورهای بلندگو شنیده نشد، فیوز را بررسی کنید، سیم کشی بلندگو و کراس اوورها را تست کنید و در صورت لزوم تعویض کنید. با اسپیکر و کابل متفاوت تست کنید. اگر مشکل ادامه داشت، ممکن است از گیرنده باشد.
 • اگر صدا وجود ندارد، درایور را تست کنید. همچنین به آرامی مخروط را با انگشت خود فشار دهید. اگر سیم پیچ صدا آزادانه به داخل و خارج نمی رود، درایور را تعویض کنید.
 • اگر صدا خفه یا خفه شد، کابل ورودی ضعیف را با دست خم کنید. اگر صدا متفاوت است، کابل را تعویض کرده و اتصالات را تمیز کنید. قطبیت بلندگوها را نیز بررسی کنید. مخروط را با دقت با انگشتان خود به داخل و خارج فشار دهید تا عملکرد صاف را مشخص کنید و در غیر این صورت تعویض کنید.
 • اگر بلندگو نویز دارد، سیم پیچ صدا را بررسی کنید. از چسب لاستیکی یا کیت تعمیر برای ترمیم هر سوراخ کوچک در مخروط استفاده کنید. اگر درایور آسیب جدی دیده است، دوباره آن را به یک متخصص تعمیر کنید یا آن را تعویض کنید. همچنین می توانید کنترل صدا را با پاک کننده تماس الکترونیکی تمیز کنید.
 • اگر صدا متناوب است، کابل بلندگو و اتصالات را بررسی کنید، فیوز حرارتی را تست کنید و سیم پیچ صدا را بررسی کنید.

برای تعمیر اسپیکر به چه چیزی نیاز دارم؟

می تواند جایگزین بلندگوها، کیت ها شود تعمیر اسپیکرفوم، سیم و سایر قطعات و مواد را از فروشگاه های لوازم الکترونیکی و صوتی خریداری کنید. در اینجا موارد دیگری وجود دارد که ممکن است نیاز داشته باشید:

 • مولتی متر
 • چسب لاستیک
 • پچ یا کیت تعمیر کاغذ کرافت
بیشتر بخوانید  دستورات عجیب آموزش کوم / چادر مشکی با درزهای ساده برای زنان و پیراهن آستین کوتاه برای مردان ممنوع!

پس بیایید با توضیحی برای کسانی که می‌خواهند بدانند چگونه آن را تعمیر کنند شروع کنیم.

 1. کابل بلندگو را جدا کنید. اگر بلندگو یک واحد الکتریکی است، آن را از پریز برق جدا کنید.
 2. برای دسترسی به درایورها و شبکه متقاطع، مشبک جلوی محفظه بلندگو را بردارید. توری ها با گیره، نوار یا پیچ بسته می شوند.
 3. در صورت لزوم درایورها را باز کنید. درایورهای اسپیکر رفلکس باس از جلو پیچ می شوند. برخی از بلندگوها در جای خود مهر و موم شده اند و ممکن است برای شکستن مهر و موم به چاقوی تیز نیاز داشته باشند. در این صورت پس از اتمام تعمیر، واشر را با واشر فروشگاه لوازم الکترونیکی تعویض کنید.
 4. برای دسترسی به کانکتورهای سیمی که بلوک ترمینال را به درایور متصل می کند، درایور را از قاب خارج کنید. می توانید از انبردست برای جدا کردن سیم ها از پشت درایور یا بلوک ترمینال استفاده کنید. توجه داشته باشید که برخی از سیم ها و اتصالات داخلی به جای برش لحیم کاری شده اند.
 5. در صورت لزوم توری متقاطع را بردارید. اکثر آنها از جلوی دستگاه قابل دسترسی هستند، اگرچه برخی در داخل هستند و پس از برداشتن درایور اصلی قابل دسترسی هستند.
 6. پس از یافتن فیوز، از مولتی متر استفاده کنید.
 7. در صورت لزوم، از یک مولتی متر برای تست مقاومت و تداوم در درایور، متقاطع شبکه یا بلوک ترمینال استفاده کنید. اکثر آنها مقاومت خود را در پشت مانند 8 اهم نشان می دهند.
 8. در صورت لزوم قطعات را تعویض و دوباره مونتاژ کنید.

مخروط اسپیکر آسیب دیده را تعمیر کنید

تعمیر اسپیکر خانگی

در مرحله اول در این قسمت محل هر سوراخ کوچک روی مخروط را مشخص کنید.

سپس چسب لاستیکی را به جلو و پشت هر سوراخ در مخروط بزنید. در صورت لزوم، یک تکه کاغذ کرافت نازک را روی اولین لایه چسب لاستیکی قرار دهید تا از پارگی مخروط جلوگیری شود.

اگر مخروط پاره شده یا دارای چندین سوراخ بزرگ است، از راننده بخواهید آن را دوباره مخروط کند یا آن را تعویض کند.

ما 25 سال سابقه کار در زمینه فروش ضبط ماشین و خانگی، تعمیر مانیتور و سیستم صوتی انواع خودرو داریم.

در بیشتر موارد، ما نوارهای ضبط و تعمیر را آماده ارسال در کمتر از یک روز داریم.

دیدگاهتان را بنویسید