تعداد کل قربانیان سیل در ایران 90 نفر است چند نفر مفقود هستند؟به گزارش سلام نو به نقل از باشگاه خبرنگاران، رئیس هلال احمر از مفقود شدن 8 نفر بر اثر سیل اخیر خبر داد و گفت: تاکنون 90 نفر جان خود را از دست داده اند.

کولیوند رئیس هلال احمر در «جبهه اول» گفت: برنامه ریزی دقیق بر اساس هشدارها و هشدارهای هواشناسی برای اطلاع رسانی، آمادگی، جلوگیری از خسارت بیشتر و کمک رسانی بهتر به جمعیت هلال احمر انجام شد.

وی افزود: 24 استان کشور درگیر سیل شدند و 162 راه مواصلاتی و 168 شهرستان به همراه فرمانداران و سایر امدادگران امدادرسانی شدند.

کولیوند تصریح کرد: در این عملیات ها 79 هزار نفر امداد و نجات و بیش از 3 هزار نفر به مناطق امن منتقل شدند، 11 هزار و 800 نفر اسکان اضطراری و 56 نفر مصدوم شدند.

رئیس هلال احمر تصریح کرد: در این عملیات ها حمایت و همکاری نیروهای جهادی و خیریه را داشته ایم.

وی بیان کرد: در مجموع 90 نفر فوت کردند و هنوز 8 مفقود داریم، همچنین یک نفر را در امامزاده داوود و چند نفر را در سیل فیروکوه نجات دادیم.

کولیوند گفت: 1400 تیم عملیاتی واکنش سریع و آموزش دیده به صورت مستمر در عملیات امداد و نجات در سیل حضور داشتند و تیم‌های ANST (سگ‌های بویا) تلاش زیادی برای امدادرسانی کردند.

وی ادامه داد: عملیات جستجو در برخی مناطق همچنان ادامه دارد.

رئیس هلال احمر ادامه داد: با کمک استاندار و شهردار تهران که همچنان حضور داشتند توانستیم به بسیاری از مناطق صعب العبور کمک رسانی کنیم.

کولیوند بیان کرد: مردم و نیروهای جهادی همراه با ما در عملیات امدادرسانی به سیل و حمایت روانی و آوردن مواد غذایی شرکت کرده اند.

وی افزود: یکی از نکات مهم حضور تیم های صحرا در عملیات سیل اخیر بود که برای حمایت روانی از حادثه دیدگان حضور داشتند که به افزایش تاب آوری مردم و کاهش آلام مردم کمک کرد.

بیشتر بخوانید  گوشت اسب حلال است؟ |ذبح گوشت اسب در قروه امروز ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ – ایران چطور

کولیوند تاکید کرد: کالاها و اقلام بیولوژیکی را در مناطق امن ذخیره کردیم، بالگردها از قبل آماده عملیات بودند، اما کمک به مردم برای انجام بهتر عملیات بسیار موثر بود.

وی افزود: مردم با حمایت های خود سرمایه های بالقوه هلال احمر را افزایش داده اند که از این بابت از مردم فهمیده ایران تشکر ویژه دارم.

40 نفر از جان باختگان سیل مربوط به استان تهران هستند

کولیوند افزود: از 90 فوتی کشور، حدود 40 مورد آن مربوط به تهران در مناطق امامزاده داود و فیروزکو است، سیل بزرگی بود که نیاز به تجهیزات خاصی داشت که شهرداری به سرعت تهیه کرد.

رئیس هلال احمر گفت: در ساعات اولیه عملیات امداد و نجات موفق شدیم 800 نفر را به مناطق امن منتقل کنیم. تمامی نیروهای امدادی در ساعات اولیه حادثه با قدرت کامل حضور دارند. “

وی گفت: جلسات مدیریت بحران با همه مسئولان برگزار شد و در زمان تشکیل کمیته مفقودین تلاش کردیم اموال مردم حفظ شود که اکنون مراحل شناسایی اجساد در این کمیته در حال انجام است.

کولیوند تاکید کرد: تا بازگشت شرایط عادی از محل حادثه و حادثه دیدگان خارج نخواهیم شد و با تمام امکانات حضور داریم.

مزداران بر اثر سیل خسارات زیادی متحمل شدند

کولیوند تاکید کرد: مازندران از جمله مناطقی است که در سیل آسیب زیادی دیده است که به دلیل بسته شدن مسیرهای مناطق سیل زده، احیا به کندی پیش رفت و عملیات امداد هوایی نیز انجام شد، اما با تداوم بارندگی در این مناطق. ، اجرای شرایط امدادی دشوار بود.

بیشتر بخوانید  ۳ مرد ناشناس جوان ۲۰ ساله ایرانشهری را ربودند -

رئیس هلال احمر افزود: بیش از 6 هزار نفر در قالب 1400 تیم تخصصی و آموزش دیده برای انجام عملیات امدادی فداکارانه و ایثارگرانه در مناطق سیل زده حضور داشتند و تیم های پشتیبانی نیز آماده عملیات بودند.

تا 48 ساعت آینده پایان عملیات سیل را اعلام می کنیم

کولیوند گفت: قبل از عید انبارهای امداد هلال احمر خالی بود و نگران بودیم اما با شروع سال جدید با دستور رئیس جمهور انبارها شارژ شد و وضعیت بهتر شد.

وی گفت: تجهیزات هلال احمر از نظر لجستیکی، انباری، بالگردی و موارد دیگر بسیار کم است و با توجه به نیاز جدی ما باید برنامه ریزی دقیقی برای رفع کمبودها داشت.

کولیوند تصریح کرد: عملیات جست و جو در 12 استان ادامه دارد و در سایر استان ها تقریباً عملیات به پایان رسیده است و انتظار می رود تا 48 ساعت آینده تمام عملیات ها را اعلام کنیم.

وی بیان کرد: هلال احمر بر اساس وظایف خود و به محض دریافت اخطاریه هواشناسی در نظر دارد امدادرسانی کند اما فرهنگ سازی برای توجه مردم به هشدارها نیز ضروری است.

کولیوند تاکید کرد: در حال حاضر اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر افزایش یافته است. در سیل اخیر با وجود اینکه جزو وظایف ما نبود، پیامک عمومی برای آماده سازی مردم برای سیل ارسال کردیم.

رئیس هلال احمر تاکید کرد: در ایام اربعین حسینی جلسات زیادی برای خدمت رسانی به زائران برگزار شد. ما پوششی برای کمک در تمام مرزهای تعیین شده در تمام جهات حمل و نقل ارائه خواهیم کرد.

کولیوند تاکید کرد: بحث امداد و درمان در داخل کشور بر عهده هلال احمر و در خارج از کشور بر عهده وزارت بهداشت است.

وی گفت: سعی کردیم قبل از عملیات اربعین یک رزمایش هم افزایی جدی انجام دهیم. ما در حال حاضر نیروی متخصص خود را منصوب کرده ایم که شامل کادر پزشکی و نجات غریق می شود. تعداد داوطلبان اعزامی زیاد است اما ظرفیت ما محدود است.»

بیشتر بخوانید  زمان و مبلغ واریزی مستمری مددجویان کمیته امداد فروردین ۱۴۰۱ – ایران چطور

انجام تمهیدات لازم برای زائران اربعین در زمینه پیشگیری از ویروس کرونا

کولیوند گفت: دو فروند هواپیمای بیمارستانی به همراه آمبولانس و اتوبوس امداد و نجات و دارو و تجهیزات پزشکی آماده امدادرسانی هستند.

وی افزود: امسال احتمال گرمازدگی، ابتلا به ویروس کرونا و بیماری های گوارشی برای زائران پیش بینی شده است و تمهیدات لازم برای این امر اندیشیده شده است. 7 اردوگاه مرکزی در عراق وجود دارد که نمایندگان هلال احمر به همراه هشت الشعبی در آن اردوگاه ها حضور دارند.

کولیوند گفت: امسال تعداد پایگاه ها 3 برابر آخرین مراسم تحت پوشش اربعین خواهد بود. در 3 سطح مختلف بیمارستان، درمانگاه و چادرهای امدادی در شهر نجف پوشش امدادی خواهیم داشت.

پرستاران عرب زبان در بیمارستان های سیار نجف مستقر می شوند

رئیس هلال احمر گفت: بیمارستان سیار و پایگاه های امدادی در مسیر شهر نجف خواهیم داشت. ما پرستاران و افرادی را که به زبان عربی مسلط هستند برای بهبود روند پوشش کمک ها در بیمارستان ها مستقر خواهیم کرد. بیمارستان امام علی (ع) هلال احمر برای اولین بار آغاز به کار می کند

کولیوند گفت: کادر پزشکی و نیروهای هلال احمر در کربلا، کاظمین و سامرا برای خدمت رسانی به زائران مستقر می شوند.

وی بیان کرد: در این تجمع جمعی که بزرگترین پیاده روی و تجمع است، محتوای آموزشی برای پیشگیری از گرمازدگی و سایر مشکلات برای مردم تهیه کرده ایم. ما برای پزشکان و پرستاران خود آموزش های تخصصی ارائه خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید