تحصیلات تکمیلی دانش آموزان تابستان امسال / جزئیاتبه گزارش سلام نو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به اینکه در شرایط کرون با کاهش یادگیری مواجه بودیم، برای دانش آموزانی که با افت مواجه شدند برنامه هایی در نظر گرفتیم. در آموزش و پرورش در این مدت.» از تیرماه 1401 دوره های آموزشی تکمیلی را با اولویت مناطق کم برخوردار، استان های مرزی و حاشیه ای برگزار کند.

محمدمهدی کاظمی گفت: برخی نقاط کشور امکانات آموزشی کمتری دارند. به عنوان سیاست گذار در وزارت آموزش و پرورش، باید برنامه ریزی و تلاش کنیم تا عدالت آموزشی برای همه دانش آموزان در سراسر کشور متعادل باشد.

به گفته وی، علیرغم همه تلاش‌های انجام شده در سال‌های گذشته، هنوز آموزش کافی در برخی زمینه‌ها کم است.

وی گفت: برای آموزش بهتر باید برنامه ریزی ویژه ای داشته باشیم. به خصوص در ایام فوران تاج که آموزش حضوری قطع شد و در دو سال گذشته در بحث عدالت آموزشی و ارائه آموزش بهتر در مناطق کم برخوردار با مشکلات جدی مواجه بودیم. کاهش فقر در آموزش و یادگیری در این مناطق بارزتر بود.

با توجه به رهنمودهای سند تحول بنیادین و سند تحول دولت توجه به دانش آموزان در محیط های کمتر برخوردار مرزی و عشایری و همچنین سکونت گاه های حاشیه شهر ضروری است و کیفیت برای همه دانش آموزان کشور به ویژه در مناطق ضعیف فراهم شده است. مناطق.

وی گفت: به همین منظور در راستای عدالت آموزشی پویش در گام اول این هدف برای آمادگی بهتر و کافی دانش آموزان برای امتحانات نهایی و در پایه دوازدهم رشته های نظری راه اندازی شد که برنامه اجرایی آن آغاز شد. در ماه رمضان.” در گام بعدی یعنی سال تحصیلی آینده دانش آموزان پایه دهم، یازدهم و دوازدهم را در درازمدت شامل خواهیم شد.

بیشتر بخوانید  عجیب‌ترین علامت ابتلا به امیکرون چیست؟

کاظمی با اشاره به آموزش تکمیلی در تابستان امسال گفت: از آنجایی که در شرایط کرون با کاهش یادگیری مواجه شده ایم، برنامه هایی را برای ارائه دوره هایی به عنوان آموزش تکمیلی برای دانش آموزانی که در این دوره تجربه افت تحصیلی داشته اند پیش بینی کرده ایم. 1401. با اولویت به مناطق کم درآمد، استان های مرزی و مناطق حاشیه ای. وام هایی نیز در این زمینه ارائه شد.

دیدگاهتان را بنویسید