تحریم نفتی روسیه قیمت جهانی نفت را 4 دلار افزایش داده استپس از اینکه قیمت نفت در دو جلسه گذشته تقریباً 10 درصد از ارزش خود را از دست داد، امروز پس از نگرانی اتحادیه اروپا در مورد حمایت از تحریم نفت روسیه و همچنین افزایش قیمت نفت به دلیل قطع صادرات گاز روسیه به اروپا. اوکراین.

اتحادیه اروپا پیشنهاد تحریم نفت روسیه را داده است و تحلیلگران می گویند این اقدام منجر به کمبود کمتری در بازار خواهد شد. تصویب این طرح مستلزم رای مثبت همه اعضای اتحادیه اروپا است و به همین دلیل به دلیل مخالفت مجارستان به تعویق افتاد.

نفت خام برنت 3.82 دلار یا 106.59 دلار در هر بشکه افزایش یافت و نفت آمریکا 3.92 دلار یا 103.68 دلار در هر بشکه افزایش یافت.

عوامل دیگر عبارتند از افزایش قیمت نفت، کاهش تورم در کارخانه چینی و تسهیل سرمایه گذاران به دلیل کاهش شیوع کرونا در چین و اختلال در صادرات گاز روسیه.

نفت در سال 2022 به دلیل درگیری روسیه و اوکراین بر سر نگرانی های عرضه افزایش یافت و نفت برنت به 139 دلار رسید که بالاترین سطح از سال 2008 است.

بیشتر بخوانید  یورو 2020 داشان: هیچ کس نمی تواند امباپه را سرزنش کند / اکنون وقت آن نیست که درباره آینده من صحبت کنم - اخبار فوتبال جهان - اخبار ورزشی تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید