برای تزریق دوز سوم کرونا در اسرع وقت اقدام کنید/ زمین در اسفندماه با اپیدمی omicron مواجه خواهد شد.سویه آمیکرون یکی از جدیدترین سویه های کرونا است. سویه آمیکرون بسیار مسری تر از سویه های قبلی کرونا است. سویه آمیکرون نسبت به واکسن های موجود مقاوم تر است. استفاده گسترده از آمیکرون در ایران می تواند منجر به پیدایش تاج ششم شود. توسط آمیکرون کرونا کودکان و نوجوانان را بیش از هر چیز دیگری تحت تاثیر قرار می دهد.

به گزارش سلام نو به نقل از رکنا، «مسعود مردانی» با حضور در برنامه «طبیب» با تاکید بر اینکه آنچه تاکنون در کشور درباره امیکرون دیده شده بسیار خفیف و با ضعف و علائم سرماخوردگی است. وی گفت: اما مهم این است که سرعت انتقال پایین باشد، زیرا در یک هفته 10 میلیون مورد جدید در اتحادیه اروپا گزارش شده است.

وی ادامه داد: سازمان جهانی بهداشت نیز اعلام کرده که اشتباه است که بگوییم omicron گونه ای بی ضرر، خوش خیم و بی ضرر است و تصور می شود اگر پروتکل را رعایت نکنید و واکسن نزنید، مانند کشوهای اروپایی، می توانید درگیر شوید دل ما قرص است اما نباید ساده لوح باشیم زیرا در ایران پیش بینی می شود در اسفند ماه به اوج اپیدمی اومیکرون برسیم و دوباره در پیک جدید قرار بگیریم زیرا به سرعت در داخل گسترش می یابد. یک هفته پس دوز فقط به کسانی داده می شود که ایمن هستند سومی را هم بزنید.

این متخصص همچنین توضیح داد: بنابراین توصیه می شود عزیزانی که واکسن های ضعیف شده توسط ویروس دریافت کرده اند برای مبارزه با امیکرون نوبت سوم را بعد از سه ماه مصرف کنند زیرا نوبت اول 20 درصد و نوبت سوم حداکثر 35 است. درصد و دوز سوم سطح آنتی بادی را تا 40 برابر افزایش می دهد و این نقطه امید است که با تزریق نوبت سوم مشکل کشورهای اروپایی و آمریکایی در مورد درگیری در Omicron نداشته باشیم.

بیشتر بخوانید  درخواست عجیب شهردار رباط کریم از شورای شهر

آقایان همچنین درباره محبوبیت نوبت سوم این واکسن اظهار داشتند: حدود 60 میلیون نفر نوبت اول، 55 میلیون نفر نوبت دوم و 9 تا 10 میلیون نفر نوبت سوم را مصرف کردند، اما نباید فکر کرد که تمایلی وجود داشته است. اما زیاد نبود ولی بقیه را اصلا برای نوبت سوم معطل نکنید، Omicron منتظر انتخاب شما نخواهد بود، باعث عطسه و سرفه شما می شود، ملاک استفاده از واکسن در هر کشوری تاییدیه سازمان غذا و دارو، پس منتظر واکسن باشید.

وی تاکید کرد: این واکسن ها اجازه ورود نوع شدیدتر بیماری را نمی دهد، کار شما به بیمارستان و بخش مراقبت های ویژه منتهی نمی شود، همچنان بیمار داریم، اما خوشبختانه بعد از جدید پوشش ریوی کاهش یافته است. واکسن ها.”

این متخصص عفونی با بیان اینکه در حال حاضر سه دسته ویروس در کشور وجود دارد، تصریح کرد: یکی سرماخوردگی، دیگری آنفولانزا (چون بسیاری از بیماران علائم عروق کرونر دارند اما بعد از دو سال از انتقال آنفولانزا به آنفولانزا مبتلا می شوند). در کشور گسترش یافته است، زیرا در کل کشور تنها حدود دو میلیون نفر در برابر آنفولانزا واکسینه شده اند، بنابراین اگر فردی بیماری زمینه ای داشته باشد و بالای 60 سال داشته باشد باید واکسینه شود) و مورد دیگر اومیکرون است. خوشبختانه موارد دلتا بسیار کوچک و در مقابل، امیکرون با همان علائم سرماخوردگی افزایش یافت.

یکی از اعضای کمیته ملی مبارزه با کرونا در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر افرادی که سرماخورده هستند باید درگیری اومیکرون را به عهده بگیرند و یک هفته در خانه استراحت کنند. به پنج روز استراحت و پنج روز حضور اجباری با ماسک کاهش دهید که نشان دهنده آسان‌تر شدن کار است، مایعات و سبزیجات و غذاهای تازه و سبک بنوشید، شربت‌های استامینوفن و دیفن و سینه مصرف کنید و اگر علائم تشدید شد یا فردی بیماری زمینه ای برای مشورت با پزشک

بیشتر بخوانید  قتل فجیع مرد مذهبی در جریان عشق مثلثی / عکس -

دیدگاهتان را بنویسید