با عجیب ترین حشرات و حیوانات طبیعت آشنا شوید! + عکس


موسسات تحقیقاتی در دانشگاه نیویورک لیستی از انواع مختلف موجودات عجیب و غریب را منتشر می کنند. آخرین فهرست این محققان که متعلق به سال 2013 است، شامل مجموعه ای از حشرات و حیوانات عجیب و غریب است.

عجیب ترین حشرات و حیوانات

خزنده ای شبیه هیولا

عجیب ترین حشرات و حیوانات

این خزنده در مناطق صخره ای جنگل های استرالیا زندگی می کند. دیدن او به دلیل لکه های قهوه ای و سفید و دم صاف دشوار است. این گونه خزنده نادر است.

میگوی شفاف

عجیب ترین حشرات و حیوانات

این میگو تنها میگوی اسکلتی است که در منطقه شمال شرقی اقیانوس آرام زندگی می کند. نام آن Liropus Minisculus است. محققان اولین بار آن را در جزیره سانتا کاتالینا در ساحل کالیفرنیا یافتند. طول نر این میگو به 3 میلی متر و نوع ماده آن به 2 میلی متر می رسد.

از دنیای کوچک حشرات

عجیب ترین حشرات و حیوانات

این زنبور بسیار کوچک تنها 250 میکرومتر دارد و میانگین عمر آن تنها چند روز است. محققان این گونه زنبور عسل را در کاستاریکا کشف کرده اند.

یافته هایی از فضا

عجیب ترین حشرات و حیوانات

میکروب Tersicoccus phoenicis اگر در کارگاه های ناسا در فلوریدا و گویان فرانسه (آمریکای جنوبی) قرار نمی گرفت، هرگز پیدا نمی شد. مشخص شده است که این میکروب بسیار مقاوم است. محققان به دنبال میکروارگانیسم هایی هستند که در آن فضاپیماها ساخته می شود و در عین حال سعی می کنند چنین فضاهایی را تمیز نگه دارند.

از رژیم غذایی گرفته تا استتار

عجیب ترین حشرات و حیوانات

این یک موجود تک سلولی به نام اقیانوس اسپیکولوسیفون است. در غارهای زیر آب در سواحل اسپانیا زندگی می کند و از اسفنج ها تغذیه می کند. بعد از خوردن اسفنج شبیه آنها می شود. در نتیجه، این موجود به یک تک سلولی بزرگ به اندازه 4 تا 5 سانتی متر تبدیل می شود.

بیشتر بخوانید  تصاویری زیبا از گل های زیبا سری 18

درخت بادبادک

عجیب ترین حشرات و حیوانات

این درخت در تایلند 12 متر ارتفاع دارد. این درخت به نام Dracaena kaveesakii دارای برگ های شمشیری شکل و گل های کرم رنگ است. تنها 2500 نهال از این درخت در تایلند و میانمار وجود دارد.

خرس کوچک گوشتخوار

عجیب ترین حشرات و حیوانات

این حیوان کوچک اولین گوشتخواری است که 35 سال پیش در نیمکره غربی یافت شد. این حیوان خرس مانند در جنگل های آند کلمبیا و اکوادور زندگی می کند. وزن این حیوان به 2 کیلوگرم می رسد.

شقایق های دریایی در زیر سنگ های یخی

عجیب ترین حشرات و حیوانات

این شقایق های دریایی در زیر صخره های یخچالی در قطب جنوب زندگی می کنند. این اولین شقایق دریایی است که در آب و هوای سرد و یخی کشف شده است. این نوع شقایق کوچکتر از 2.5 سانتی متر است و به این ترتیب در یخ فرو می رود

“قارچ نارنجی”

عجیب ترین حشرات و حیوانات

این همان قارچی است که محققان هلندی در تونس یافتند. از آنجایی که نارنجی است، دانشمندان آن را به یاد خانواده اشراف هلندی “قارچ نارنجی” نامیده اند.

شهروندان تاریکی مطلق

عجیب ترین حشرات و حیوانات

این موجود حلزون مانند در حدود 900 متر زیر صخره ها در کرواسی در تاریکی مطلق زندگی می کند. اندازه آن تنها 2 میلی متر است و به همین دلیل است که اخیراً توسط محققان کشف شده است. ساختار مارپیچی این حیوان بی رنگ و شفاف است.


دیدگاهتان را بنویسید